İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • izmir de soğuk hava etkili hava kapalı olacak ve sıcaklık haftasonuna kadar en fazla 12 13 dereceyi görebilecek ama ayın 20 den sonra daha soğuk havalar etkili olabilir

• izmir de güneş etkisini sürdürüyor ama sıcaklık düşük değerlerde olduğu için hava soğuk sıcaklık önümüzdeki hafta en fazla 13 14 derecelere kadar çıkabilecek daha sonrasında ayın 20 sinden sonra sıcaklıklar da büyük düşüşler yaşanabilir 11 aralıktaki kar yağışından sonra ilk kez kar yağışları görülebilir

• İç Ege tahminleriniz nedir.daha detaylı bilgi isterük. :D İç dünyamız,içli köftemiz bir de iç Egemiz var. :D
    [hr]
    Gece modellerinde ibre yine bize dönmüş.Tünelin sonunda bir ışık var ama gelen arabanın ışığımı yoksa karın parlayan beyazlığı mı bekleyip görücez. :rolleyes:

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• izmirde bugün itibariyle hava çok bulutlu ve soğuk bazı kesimlerde yağmur atıştırmaya başladı sıcaklık düne göre 4 5 derce azaldı yağış etkili olmuyor ama rüzgar kuzeyden estiği için üşütüyor

• izmir bu sistemde kar yağışı almayacağı kesin ama 1 şubattan sonra gelecek olan sistem sıcaklıkları çok aşağıya çekecek gibi göziküyor kar yağışı alma ihtimali yüksek izmirin bu tarihlerden sonra

• Şu an itibari ile sıcaklık yaklaşık 6 derece seviyesinde tahminen Manisa Sabuncubelinde kar veya karlakarışık yağış vardır diye tahmin ediyorum...Bugün öğlen Sabuncubelinden geçerken yağış vardı ve sıcaklık 4,5 dereceyi gösteriyordu..Şu saatlerde kar yağışı olması lazım...

• Şu an itibari ile sıcaklık yaklaşık 6 derece seviyesinde tahminen Manisa Sabuncubelinde kar veya karlakarışık yağış vardır diye tahmin ediyorum...Bugün öğlen Sabuncubelinden geçerken yağış vardı ve sıcaklık 4,5 dereceyi gösteriyordu..Şu saatlerde kar yağışı olması lazım...

İzmir'e kar zor gözüküyor ama şubatta orası da alacak bence

• Yeni gelen yağışlı sistem belki bu akşam İzmir'in yüksek semtleri kar ve karlakarışık yağış alabilir.Özellikle akşam saatlerinden sonra Buca-gaziemir ve Bornova tarafında ben karlakarışık yağış bekliyorum.şu an saat 14:00 ve Güzelyalı'da hava sıcaklığı 6 derece.Buca ve Gaziemir'de 4-5 derece vardır.Akşam saatlerinden itibaren sıcaklığında 1-2 derece düşmesiyle bu kesimler da yağış kara dönüşebilir.Çevreyolunun Aydın otoban girişi gişe kısmına akşamsaatlerinde dikkat.

Einmal editiert, zuletzt von Sozar ()