İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Öğlen yazdim yazımı kaldrdilar.bole sistemler izmire gelmez son anda teğet gecer demiştim. inanmadılar. tecrübe farki var :)

İnsanların canı malı söz konusu. Bence ile bilim yapılmıyor ne yazık ki. Biz de biliyoruz İzmir'in koşullarını lakin verilere göre yorum yapmak zorundayız. Mesajları da niye siliyorlar biliyor musun? Ben 2 senedir buradayım bak yazdığım mesaj sayısı kaç görebilirsin. Hani işin uzmanı insanlar varken burada onlara akıl vermek haddimize değil. Onlardan sadece bir şeyler kapabiliriz. Yazmakla değil okumakla öğrenilir.

• Daha belli olan bir durum yok, modeller mora yarım adasından kuzeye tırmanış bekliyor genel olarak ama, sabah 10 modelin 9u İzmir diyordu. Girit ile Yunanistan anakarasını ayırt edemiyor modeller, çok ince orası tüm kaderi orası belirliyor. Moraya sapma da orada başlıyor. Bekleyip gece ve yarın sabah güncellemelerine bakacağız

• İnsanların canı malı söz konusu. Bence ile bilim yapılmıyor ne yazık ki. Biz de biliyoruz İzmir'in koşullarını lakin verilere göre yorum yapmak zorundayız. Mesajları da niye siliyorlar biliyor musun? Ben 2 senedir buradayım bak yazdığım mesaj sayısı kaç görebilirsin. Hani işin uzmanı insanlar varken burada onlara akıl vermek haddimize değil. Onlardan sadece bir şeyler kapabiliriz. Yazmakla değil okumakla öğrenilir.

elbette grafiklerle anlatmak bilimsel yaklasmak gerekir ama Farkindaysaniz izmir kar yagislarnda da siddetli yağışlar da da diger unsurlarda da direkden dönüyor. bende buna istinaden söyledim..yoksa hocalarımızı her dakika takip ediyorum

• Öğlen yazdim yazımı kaldrdilar.bole sistemler izmire gelmez son anda teğet gecer demiştim. inanmadılar. tecrübe farki var :)

Kaldırılma sebebi mesajın içinde zaten bu mesajı da kaldıracağım gfs 200 verirken ecmwf 300 verirken sıkıntı yok iş terse dönünce ben teğet geçecek demiştim. Bilim lütfen bilim.

• Daha belli olan bir durum yok, modeller mora yarım adasından kuzeye tırmanış bekliyor genel olarak ama, sabah 10 modelin 9u İzmir diyordu. Girit ile Yunanistan anakarasını ayırt edemiyor modeller, çok ince orası tüm kaderi orası belirliyor. Moraya sapma da orada başlıyor. Bekleyip gece ve yarın sabah güncellemelerine bakacağız

'' Girit ile Yunanistan anakarasını ayırt edemiyor modeller, çok ince orası tüm kaderi orası belirliyor. '' bunu neye göre söylüyorsunuz?

• '' Girit ile Yunanistan anakarasını ayırt edemiyor modeller, çok ince orası tüm kaderi orası belirliyor. '' bunu neye göre söylüyorsunuz?

Farkettiyseniz karışıklık tam o noktada başlıyor, anakaraya temas ettiğinde moraya doğru sapıyor. Daha güneyden geçtiğinde direkt İzmire dönüyor. Modeller çözemiyorki hâlâ kararsızlık var. Yarın belli olur artık :)

• Haber siteleri tam komedi sırf okunma sayısı artsın diye koskoca başlık atıp fırtına istanbula geliyor diye başlık atmışlar .Ne istanbul muş be arkadaş .

Kışında aynı Ankara gibi ülkenin kalbine aşırı bir kar yağar ama haberlerde istanbula yağan seyirlik kar haber olur Ankara yı göremezsiniz .

• Haber siteleri tam komedi sırf okunma sayısı artsın diye koskoca başlık atıp fırtına istanbula geliyor diye başlık atmışlar .Ne istanbul muş be arkadaş .

Kışında aynı Ankara gibi ülkenin kalbine aşırı bir kar yağar ama haberlerde istanbula yağan seyirlik kar haber olur Ankara yı göremezsiniz .

• İzmir için konuşuyorum. Modeller özellikle gfs son yıllarda benim için aşırı tutarız. Son 3 günü bile çözemiyor. Hâlâ tutarsızlık sürüyor. Kasırga meselesi ile başlangıç yaptık... ha geldi ha gelecek derken puf oldu. Bu kış bizi kanser edecek anlaşılan