İzmir'in Karlı Fotoğrafları

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aslında bu konu,konu başlığı izmir olunca bir hayli sıkıntı yaratıyor.İzmir gibi tüm Akdeniz iklim özelliğini üzerinde taşıyan bir kentin karlı görüntülerini,özellikle geçmişe dönük olarak bulabilmek o kadar zor ki...hele hele fotoğraf çekme,günü kayıt altına alıp,geleceğe gelecek nesillere bir anı bırakma kültürünün yerleşmediği ülkemizde,o tarihi günlerden bir kare bulabilmek gerçekten çok zor.Konu başlığı İstanbul olsaydı,daha şanslı olabilirdik elbette.

İstanbullu arkadaşlarda böyle bir başlık açmalı bence..

Evet..bizler birer kar severiz.Onu çok seviyoruz..Ona ait ne varsa...Selamlar :)
    [hr]
    Bu fotoğraf,1942 yılında,İzmir- Bayraklıda çekilmiş.
    tüm dünyada 2.dünya savaşının devam ettiği ve kışların 5 yıl
    boyunca da şiddetli olduğu yıllardan bir hatıra..WOW TURKEY'de teşekkürler.

• Fotoğraf ve paylaşım için Teşekkürler. Güzel konuya değinmişsin, "İzmir gibi tüm Akdeniz iklim özelliğini üzerinde taşıyan bir kentin karlı görüntülerini,özellikle geçmişe dönük olarak bulabilmek o kadar zor ki. " :)

• Alttaki resimde Urlada çekilmiş.İzmirde bile bu kadarı zor :) :)

İzmir Konak-2008 kim demiş İzmirde bu iş tutmaz diye :D

[hr]
    En üstteki fotoğrafta,tepedeki yapıyı kiliseye benzettiyseniz,yanılmadınız.Sen Polikarp kilisesi.Rumların göçünden sonra cemaati kalmadığı için kaderine terkedilmişken,restore edildi.ama çan kuleleri traşlanmış olarak.
    O eski güzelim cumbalı Türk -Osmanlı evlerinin yerinde de yeller esiyor malesef.

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• Bu resim en eski olanı.Dağlardaki kar görülebiliyor.

zemindeki belli belirsiz kar birikintileri,kar yağışının ardından çıkan ayaz

adeta o anı bizede yaşatıyor.

Bu fotoğrafı da geçen sene ben çekmiştim evka-4 de :D

• Bu videoda 2006 da balçova teleferikte çekilmiş görüntüler.

İnşallah,bu yıl ve her yıl bol bol kar yağarda havada video kasetleri uçuşur. :)
    birde gıcık olduğum şey,Neden izmir ve kar yanyana geldiğinde laflar hep izmire bile diye başlar hiç anlamam. :D

http://www.youtube.com/watch_popup?v=FlEi1G44Klw&vq=small

[hr]
    Bu görüntülerde 2005 Ocak ayında çekilmiş.

Kar taneleri havada uçuşuyor ama olsun..Bizim gözümüz tok. :D

http://www.youtube.com/watch_p…Fo4NTxx6pU&vq=medium#t=28

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• Sene 2007 arka balkonumdan Narlıdere tepeleri.. Kıyılarda pek bir şey yoktu. Hatta elimde 2004 e ait bir fotoğraf var. Narlıdere merkez bile yoğun kar almıştı. Ama bulamıyorum :D

Einmal editiert, zuletzt von OnuR ()

• Sene 2007 arka balkonumdan Narlıdere tepeleri.. Kıyılarda pek bir şey yoktu. Hatta elimde 2004 e ait bir fotoğraf var. Narlıdere merkez bile yoğun kar almıştı. Ama bulamıyorum :D

Ah ahhhhh İzmir'i bırak İstanbul daha kar alamadı :S

• Arkadaşlar tüm fotolar çok güzel inanıyorumki bu kış 2012 kışı çok güzel olacak bu fotolardan daha fazla kar olacak ve benim için uykusuz geceler cama yapışıp izlemeli geceler başlayacak :)

• Arkadaşlar tüm fotolar çok güzel inanıyorumki bu kış 2012 kışı çok güzel olacak bu fotolardan daha fazla kar olacak ve benim için uykusuz geceler cama yapışıp izlemeli geceler başlayacak :)

artık fotoğrafları sen paylaşırsın izmirden :D

• Bu sene daha yenilerimi ahahahaa busene dışardan çıkamıcazki kardeş heryer kar olacak izmirde tahmini kar kalınlığı 42cm olur

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]