2011'in İlk Etkili Sistemi Ne Zaman Gelecek ? [Genel Tartışma Konusu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • FIRAT ARKADAŞIM BÜNYAMİN BEYE BEN ANKARADA OCAKTA KAR OLACAKMI DİYE SORMUŞTUM ONA CEVAP YAZDI .YANİ ANKARADA KAR DURUMU İYİ DEDİ.

• moddller cok kötü yahu bu böyle olursa üzülerek söylüyorum sistem aralıkda gelen sisteme benzer...

modellere fazla takılmayın.cünkü hatırlarsanız gectiğimiz yıllarda da buna benzer kararsızlıklar yaşanmıştı.o yüzden iki tane olumsuz veri gördünüz diye hemende sistem yattı demenin bir anlamı yok tamam.neyse tablolalara bakarsak ocak sonu gelecek olan soğuk hava kesinlesti gibi.fakat kar yagısı konusunda hala sıkıntı var.bunun sebebide büyük olasılıkla balkanlar ve akdenizin yeteri kadar a.b yaratamamasından dolayı kaynaklanabilir.yani kısaca toparlamam gerekirse akdeniz siklonu bu ocak ayı türkiye icin calısırsa bundan sonraki gelecek olan her sistem muhakkak kar bırakacaktır diye düşünüyorum.onun icin şimdiden dua edelimde akdeniz cephesi bu sene aktif olsun .he olmazsa ne olur la ninanın yarattıgı etki ile bol bol sert soguklar alırız kurak bir kış geciririz.tabi bu da bir senaryo ama yaşanırmı orasınıda artık yüce mevlam bilir.neyse herkese iyi günler diliyorum.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• arkadaşlar günlerdir sizlere sistem kesinlesti gelecek dememize rağmen hala aramızda zıt düşünenler ve sistem aralık gibi olacak diyenler görüyorum.yani soğuma ocak sonu gelecek gibi ve tüm uzmanlar bir yerde birlesmis buraya kadar sorun yok..ancak bizler nedense gene ne yapıyoruz modellerin iyi tarafından bakmıyoruz ve karamsarlıga kapılıp olumsuz düsünmeye baslıyoruz.niye peki?cünkü sizin bahsettiğiniz o sistem aralık 11 deki gibi olmayacak bence.neden derseniz onuda acıklayayım hemen;beklenen sistem kırım ve karadeniz üzerinden gelecek yani muhtemelen balkanlar kökenli olmayacak.sayet olursa en kötü ihtimal marmarada kıyılarda kky olusturur. tabii o da sıcaklık düsüşüne paralel olarak gerceklesecek.neyse modeller hele bi netlessinde sonra zamanı gelince öngörülerimizi tek tek yazarız tamam.hadi iyi aksamlar.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• beyler gelmeyecek midir nedir ? Site yönetimi de sessizliğini koruyor intro arada kaldırılıyor tekrar koyuluyor tesadüfen denk geldim galiba ama çok korkuyorum yine sistem patlamasa elimizde

• Pazar gecesi yapılacak güncellemelerden sonra, artık birşeyler netleşir. Ancak şuan için her güncellemede alakasız değerler çıkıyor. bence biraz daha beklememiz gerekecek ancak Aralık ayında dediğim gibi ocak ayı oldukça vasat ve boş geçti ve geçmeye devam edecek bence. Şuan için Şubat ayını bekleyeceğiz gibi gözüküyor.