2011'in İlk Etkili Sistemi Ne Zaman Gelecek ? [Genel Tartışma Konusu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• ayın 25-26 sı gibi Sibirya ve balkanlar üzerinden bir soguk hava sistemi Türkiye gelecek gibi görünüyor.ancak modeller hala karamsar halde oldugundan kar yagısı bakımından saglıklı bir tarih vermek su an icin cok zor..peki bu ılık hava döngüsü ne zaman kırılacak onuda kesin olarak ao belirleyecektir. (ao -3 -5 oranına inmek üzere düşüş sürerse soğuk hava her an giris yapabilir).

Not:olasılıklar icerisinde söylediklerimin yarı yarıya tutmama ihtimalide vardır.

neyse herkese iyi geceler dilerim.

Ayın 20 sınde beklenen sıstemın hemen ardından gelecek gıbı sankı. Eger kapıdan donmezse subatın baslarına kadar kar yagısı alırız . Subat surprızlerle dolu zaten anlatmaya gerek yok.

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]

• 2011 deki ilk sistem ayın 14-15 i gibi gelicek ve etkisini gösterecek bu sistem bize.özellikler yurdun kuzeyi,iç anadolu dolu anadolu, marmara ve iç egede yoğun olmak üzere kar yağışları olacak.belki 2011dende bi ümidi kalmadı bazılarımızın ama beklediğimiz sistem en geç 17sinde girmiş olacak türkiyeye bol karlı günler bizi bekliyorrrr :)

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• 2011 deki ilk sistem ayın 14-15 i gibi gelicek ve etkisini gösterecek bu sistem bize.özellikler yurdun kuzeyi,iç anadolu dolu anadolu, marmara ve iç egede yoğun olmak üzere kar yağışları olacak.belki 2011dende bi ümidi kalmadı bazılarımızın ama beklediğimiz sistem en geç 17sinde girmiş olacak türkiyeye bol karlı günler bizi bekliyorrrr :)

İnsallah dedıgın gıbı olur ancak 20 sıne kadar soguk hava beklemıyorum ben o gordugun sıstem bır ıkı gun sonra guncellemelerde yok olacak gıbı. Bakalım gorucez. Bu arada 15-16 sı gıbı dogu karadenızde kar yagısları olabılır.

• ayın 14 de saoguk hava beklemiyorum bende ama ins gelir ben ayın 20 sine kadar hava sıcaklıgının tek hanelere düscegini sanmıyorum... bu arada diyaframlar niye böyle ytagu bir birini tutmuyor...

• ayın 14 de saoguk hava beklemiyorum bende ama ins gelir ben ayın 20 sine kadar hava sıcaklıgının tek hanelere düscegini sanmıyorum... bu arada diyaframlar niye böyle ytagu bir birini tutmuyor...

Evet haklısın su an dıyagramlar arap sacı gıbı karman corman ancak ao ve naoya bakılınca onumuzdekı 10 gunun sıcak gececegını daha sonra ıse bır soguma gozuktugunu gorebılıyoruz. Bu dıyagramlara ayın 13-14u gıbı yansıyacak gıbı gozukuyor. Sımdılık bır sure daha bole karman corman olacak dıyagramlar.

• pazar aksamı diyagramlar güncellenecek.ama şimdiden ümide kapılmayın arkadaşlar.cünkü önümüzdeki haftadada ılık bir hava olacak.hatta pazartesinden itibaren sıcaklıgın 15 dereceye kadar dayanması bekleniyor.neyse inşallah umarız sıcaklık 15 dereceyi gecmez.sayet gecerse korkarım tahmin ettiğimiz soguklar şubata ötelenecek diye düsünüyorum.bunun icin sizden ricam diyagramlara fazla güvenmeyin ao yu takip edin onun yerine tamam.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• AO bu işi belirleyecek gibi gözüküyor dediğin gibi yeni hafta sıcak ve yağışsız geçecek gibi görünüyor 15 dereceleri görebilir.

• AO bu işi belirleyecek gibi gözüküyor dediğin gibi yeni hafta sıcak ve yağışsız geçecek gibi görünüyor 15 dereceleri görebilir.

Sıcaklıklar 15 derece sınırını zorlayacak Anıl .ancak sis nedeniyle 2-3 gün kadar marmara ve ege de 12-13 derece arasında anormal sekilde sıcaklık dalgalanmaları yaşanması öngörülüyor.bu da ne demek oluyor peki?puslu havalar ve zaman zaman parcalı bulutlar arasında ılık havalar 1 haftaya yakın düzeyde bizi etkileyecek anlamına geliyor.ocagın 15 i gibi havalar bozabilir o sistemin istanbulda kky bırakma ihtimali yüksek fakat yagıs zayıf olacak gibi gözüküyor.simdilik paylasabileceklerim bu kadar.iyi geceler dilerim.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• fena gorunmuyor. Kar ihtimali vardi ama suan daha iyi olacaga benZiyor. bu ne demek yaa :s bunyamın abı twıteınde yazzmış

ayın 23 için yazmış kar ıçnmı ıyı yoksa sıcaklık ıçnmı :s

• fena gorunmuyor. Kar ihtimali vardi ama suan daha iyi olacaga benZiyor. bu ne demek yaa :s bunyamın abı twıteınde yazzmış

ayın 23 için yazmış kar ıçnmı ıyı yoksa sıcaklık ıçnmı :s

Çıldırmaya zemin hazırlamış :D

• şehır merkeezıne etkı edermı bu sıstem

FIRAT, uzman dostlarımız sistemin gelmesinin hemen hemen kesinleştiğini
    kar miktarı ve gücü hakkında biraz daha beklenmesi gerektiğini söylüyorlar.kimler söylüyor dersen;

1.sıradan Ariftarif 2.sıradan Tarantula 3.sıradan Efsane semih 4.sıradan kardelisi..hadi bakalım hayırlısı.. :D

• FIRAT, uzman dostlarımız sistemin gelmesinin hemen hemen kesinleştiğini
    kar miktarı ve gücü hakkında biraz daha beklenmesi gerektiğini söylüyorlar.kimler söylüyor dersen;

1.sıradan Ariftarif 2.sıradan Tarantula 3.sıradan Efsane semih 4.sıradan kardelisi..hadi bakalım hayırlısı.. :D

öncelikle herkese bir müjdem var. tahminlerimiz tutarsa sayet ocağın 23ünde havalar fena coşacak gibi görünüyor.hatta geçen sene 2010 ocak ayındaki yağan karın 2 katı bu sene yağabilir diyor uzmanlar.yani bir bakıma 2004 ü andıran bir kış mevsimi yaşacagız bu sene.ayrıca sogukların geldiği tarihlere bakarsanız 1985teki sistemlerde aynen bu sekilde gerceklesmisti.önce uzun vadede oluşan ılık havalar, sonra ocak sonu mini bir dalgalanma yani kısa süreli kar sağanakları ardındanda şubat ayı tam 10 gün aralıklarla süren yoğun kar yağışları.ne kadar muhteşem değil mi ah be keske o yılları yeniden yaşasak simdi nasılda güzel olurdu valla:))) neyse..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()