İstanbul'da ilk etkili kar... ?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Geçen senelerde bulut kütlelerinin arasında ülkeye yasaklı mallar giriyormuş bu yüzden de Mr.Snow kapıdan dönüyormuş.Bu yıl ise durum farklıymış. :D

:D Hos bir yorum olmus :D

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]

• ao da 1-2 haftadır devam eden istikrarsızlık bazılarını üzmüs olabilir.ama merak etmeyin ocak sonu cok güzel sürprizler olacak.özellikle ocagın 25den sonra bizleri oldukca karlı havalar teslim alabilir.yani kısacası bu sene ne 2007 kışı yaşanacak ne de 2006 .bu kış tamamıyle diğer tarihlerden farklı olarak kesinliklere normallerde geçecek bir kış olacak..ancak alacagımız kar yagısları 85 kışı tarzı olabilir bunun icinde modellere bakıp incelerseniz nerdeyse 1985teki yagıslarla şu anki yagısların aynı derecede örtüstügünü görürsünüz tamam. neyse herkese iyi geceler dilerim.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• illmeteo her ne kadar türkiye tahminlerinde birçok gez yanılsada şuan iyi bir grafik vermişler ayın 18'inden sonra ancak verdikleri grafikle yaptıkları hava tahminleri ters köşeye düşmüş 20'sinden sonra batı avrupaya soğuma trendi ve kar yağışları gösterirken istanbul ve türkiye geneli için lodos göstermiş. tabikide tahminler daha çok değişecek daha erken ama bu kararsızlık hoşuma gitmedi şahsen.

2. resimin çok realistce çizildiğine inanmıyorum. Nerdeyse rusyanın en kuzeyine ulaşmış aynı şekilde baltık denizinde kendi içine almış. Ben bu kadar sert bir şekilde sıcak hava akımlarının avrupaya çıkmasını beklemiyorum.