Sabit Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Bazı haber siteleri gerek ana sayfadan yaptığımız haberler olsun gerek Twitter'dan paylaştığımız haberler olsun bizden (ç)alıntı yapıp kaynak göstermiyorlar. :) Hatta kaynak olarak bizi kullanıp kaynağını başka bir yer olarak gösteren haber sitesi bile gördük bugün :)

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen BaFRaLı55 ().

• bu çok büyük bir terbiyesizlik, alenen emek hırsızlığıdır Bafralı hocam. Bence bunları teşhir etmelisiniz , hatta telif hakkı almak için gerekeni yapmalısınız.
      Hava forum'un Vatandaşa bilgi verme anlamında yaptığı hizmetlerin takdir edilmesi gereKen yerde, bu gibi olaylarla karşılaşması gerçekten üzücü bir durum... Şahsi düşüncem HavaForum'un Devletimiz tarafından korunması, destek olunması ve yaptığı başarılı çalışmalar için ödullendirilmesi gerekir.
    • devlet tarafından korunmasını gerektirecek bir durum yok kardeşim. Bu forum '' amme hizmeti '' veriyor. Ücretsiz üyelik ücretsiz kısa mesaj sistemi ücretsiz bilgi edinme ve ücretsiz yorum yapma imkanı tanıyan bir oluşum gerekli kitlenin gönlünü zaten kazanmış demektir. Her kim bu forum da emek verip tahmin yürüten üstatların hocaların emeğine saygı göstermeden emek hırsızlığı yapıyorsa ayıp ediyordur. Bu emek hırsızlığı yapanların ayıbıdır. Nasıl ki biz Fotoğraf ve ya haber alıntısı yaptığımız da haber kaynağını veriyorsak bu forumdan alıntı yapanlar da bu forumu kaynak olarak göstermelilerdir . Kısaca kim ne yapıyorsa yapsın biz doğru yolumuzdan şaşmayacağız. Tahminciler tahmin yapacak veri paylaşan sorumlular verilerini paylaşacak ben gibi ameleler de goygoy yapacak :) hadi hayırlı akşamlar
    • Ben foruma 2017 Ocak ayında üye olmuşum. bu tarihten öncesinde elbette düzenli olarak foruma bakıp işlerimi burada yazan tahminlere göre ayarlamaya çalışıyordum. Fakat üye değildim. Sadece bakıp çıkıyordum.
      O tarihlerde bazı yorumlarda forumu sabote etmeye çalışan, işi gücü yapılan tahminlerin yada hocaların yorumunu bilinçli olarak haksız yönde eleştiri yağmuruna tutmaya çalışan bazı insanlar olduğunu farkettim. O anda; İyi Yönde İstifade Ettiğim Bir Oluşuma neden dahil olmayayım diye düşündüm. İyi olan bir oluşumu haksız yönde baltalamaya çalışan insanlar varsa Neden destek çıkan insanlarda olmasın diyerek üye oldum. Zamanla, olumsuz bir ortama vesile olmamak için, her konuda görüşümü belirtmeye de bir son vererek kendimede çeki düzen vermeye çalıştım.
      Belki hava tahlili yapmak için bilgisiz olabilirim, bunu belki zamanla biraz öğrenebilirim. Hiç birşey yapamazsam arada girer buraya emek veren bir insanın yorumunu beğenirim. Manevi anlamda destek olabilirim niyetiyle birazda iyi birşeyler yapan birilerinin nacizane yaninda olmak adına üye oldum.

Aylardır, takdir ettiğim Havaforumu detaylı takip ediyorum, takip ettiğim her gün bu işin ne kadar zor olduğunu daha iyi anlıyorum. Takip ettiğim her gün buradaki insanların bilgi birikimi ve insanı vasıflar yönünden sanki cımbızla tek tek seçilmiş, vasıflı insanlar olduğunu görüyorum. Bu insanların emeği çalınıyorsa bunun bedelini muhakkak ödemeliler.
      Ben hava durumu nasıl olacak diye mgm den önce buraya bakıyorsam elbette tekrar ediyorum Havaforumun Devlet tarafından destek olunması, korunup kollanması, ayrıca yaptığı başarılı çalışmalar için ödullendirilmesi gerektiğini sonuna kadar savunuyorum.

Yav goygoy yap ona birşey diyemem sevgili @manasbalasy ama sen şimdi seninle benim gibi destek amaçlı burada bulunanlara amele dersen bu yakışık almaz değerli kardeşim. ( ha şimdi tahmin edebiliyorum, eğer bana; aga benmi anlatamıyorum sizmi beni anlamiyorsunuz dersen ona şimdiden cevap vereyim orada amele kelimesi biraz itici durmuş. Kendime değil senin şahsına yakışmamış , çünkü sen benim gözümde değerli bir insansın) Biz ateşe su taşıyan karınca misali olalım tarafımız belli olsun. Bize yakisan güzel insanların yanında durmak olsun. Amele ise o emek hırsızları olsun.
      Emek hırsızlarına yazdıkların ise son derece yerinde olmuş o yönde hemfikiriz.
      Buna bir tedbir alınmalı yoksa önüne gelen buradaki bilgileri çalar, bir iki satırını değiştirip kendi tahmini diye yayınlar. Alıntı yapar kaynağı söylemez gibi daha niceleri...
    • GabelBerg_10 yazdı:

Vintersaga yazdı:

Cümleten hayırlı geceler..
      Reis sesin çıkmıyor hiç :P
      Ya bu ara çok yoğundum, foruma da anca girebildim. :D Yazmasam da takipteyim ama, Semih hoca yine vermiş coşkuyu valla güzel geldi bu ara..

Sen nasılsın iyisin inşallah başkan? :)

@Şaban Çilesiz Bu gece inşallah buralardayız abi.. ?(