Sabit Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin Ve Uyarılar

• RE: Marmara Bölgesi Genel Tahminler Ve Raporlar

Kerem Nihal Keskin yazdı:

Her yere kar ikonu koymuş apple Uygulaması Bursa'ya istanbula Balıkesir'e yok

Balikesir rekora oynayacak gorursun ;) Tepki ab disinda butun sartlar rekor icin uygun. Sadece deklerle bile 20 cm veya uzeri alacagimizi dusunuyorum kabataslak.

SibiryaKurdu yazdı:

Balikesir rekora oynayacak gorursun ;) Tepki ab disinda butun sartlar rekor icin uygun. Sadece deklerle bile 20 cm veya uzeri alacagimizi dusunuyorum kabataslak.

ağzından bal damlıyorda bu fikri neye dayanarak söylüyorsun

yALNIZ EFE yazdı:

SibiryaKurdu yazdı:

Öğle gfs si tamamda diğer Çoğu güncellemede bize inemiyor soğuklar canımı orası sıkıyor benim

SibiryaKurdu yazdı:

Kardesim insallah dedigin gibi olur lakin dekler genellikle dursunbey tarafina yoneliyor merkeze pek ugramiyor yani ben isimizin olusacak olan ab ye kaldigini dusunuyorum

KAResi'li yazdı:

SibiryaKurdu yazdı:

Kardesim insallah dedigin gibi olur lakin dekler genellikle dursunbey tarafina yoneliyor merkeze pek ugramiyor yani ben isimizin olusacak olan ab ye kaldigini dusunuyorum

Tekirdağ için ne düşünüyorsunuz acaba ?

yALNIZ EFE yazdı:

Öğle gfs si tamamda diğer Çoğu güncellemede bize inemiyor soğuklar canımı orası sıkıyor benim

Onu denize kiyisi olan ilcelerimiz dusunsun.Hatirlarsan 12 Ocak'ta -4,-6 civarinda 30-40 cm kar almistik biz.

Balıkesir'li yazdı:

Onu denize kiyisi olan ilcelerimiz dusunsun.Hatirlarsan 12 Ocak'ta -4,-6 civarinda 30-40 cm kar almistik biz.

Inşallah kardeşim merakla bekliyoruz şu akşam güncellemeri ve rüzgarın tipi çok önemli

Efsane olur mu göreceğiz, bir iki gün daha sabretmek gerek ama şu an görüntü iyi tarafından bakarsak evet soğuma kesin ve uzun soluklu olma ihtimali kuvvetli, az çok bir şeyler göreceğiz. Yağış bakımından beklentileri düşük tutmak gerek, bazı yerler hatırı sayılır kar alabilir (karadeniz / batı-güney marmara / trakya üçlüsü heyecanla bekliyor cevabı) iç kesimler ihtimal dahilinde işin uzmanları üstadlar zaten gereken şartları söylüyor ama görüntü olumlu... lokal olarak istediğini bulamayan bölgeler de olacaktır duruma göre, sistemin kapsam ve gücüne bağlı olarak onu da göreceğiz.

Benim altını çizeceğim nokta şu, efsane olacaksa aslında tam da zamanı, özellikle Şubat başından itibaren güneşlenme süresi uzadığı ve güneş ışınlarının açısı diklestiği için sistem nasıl vurursa vursun vurduğunun bir kısmı boşa gidiyor. 17 Şubat sistemi inanılmaz güçlü idi ama 150 metre altı bölgelerde erime oluşan tabloyu tırpanladı -ona rağmen keyifli be çok etkili bir sistemdi- o sistemi Ocak'ta alsak işe gidemez karda yatar yuvarlanir posetle kayar keyif yapardık ve o kar altında buz tabakası olusturur yerden 15 gün kalkmayabilirdi :) ağır kış koşullarından tipiden buzdan bahsediyorum kabul edelim kıyılar için bu tür tablolar pek mümkün olmuyor olursa da tarihe geçiyor. 2015 Ocak başı sisteminde Batı buz kesti ama kuru soğuk yedik misal, yağış az olunca keyfinden çok çilesi oluyor maalesef. Onun için soğuğu yakalayınca yağış için dua etmek lazım yoksa gündüz 3-5 derece olduğunda ancak amatörü eğlendiriyor o sistem (ya da çocukları diyelim :D) Yine de şükretmek lazım kış kış gibi geçerse bereket olur kar yağmur hepsi rahmettir bolluktur.