10-14 Aralık Arası Beklentim

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Gören de Galatasaray karda daha iyi pas yapacak zanneder :D

Bu arada sistemde son durum nedir? İBB alarm vermiş ancak bu gece için bir atraksiyon yok diye tahmin ediyorum? Yarın aracımla yola çıkmayayım mı?

çık kardeşim birşey olmaz :D

• OLUMSUZ HAVA KOŞULLARIYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR İÇİN İSTANBUL 9 BÖLGEYE AYRILDI

1. BÖLGE: Bağcılar, Bayrampaşa, Esenler, Eyüp,Fatih,Güngören,Zeytinburnu
    2. BÖLGE: Avcılar, Bakırköy, Bahçelievler, K.Çekmece, B.Çekmece, Başakşehir, Beylikdüzü, Esenyurt
    3. BÖLGE: Beşiktaş, Beyoğlu, Kâğıthane, Şişli, Sarıyer,
    4. BÖLGE: Gaziosmanpaşa, Arnavut köy, Sultangazi, Çatalca,Eyüp
    5. BÖLGE: Çatalca, Silivri, B.Çekmece
    6. BÖLGE: Kadıköy, Maltepe, Ümraniye, Üsküdar, Ataşehir
    7. BÖLGE: Sancaktepe, Adalar, Kartal, Pendik, Sultanbeyli, Tuzla
    8. BÖLGE: Beykoz, Çekmeköy, Sancaktepe
    9. BÖLGE: Şile, Çekmeköy

İstanbulluların sorunsuz bir kış geçirmeleri için tüm tedbirleri alan Büyükşehir Belediyesi, son model karla mücadele araçları ve ana arterlerde 28 ayrı noktaya yerleştirilen BEUS (Buzlanma erken uyarı sistemi) sistemleri kullanacak.

Ekipler 255 müdahale güzergâhında yapılacak çalışmalarda buzlanma ilk olarak 3 saat önceden tespit edilecek ekipler bilgilendirilecek. İlk bilgilendirmeden sonra son 45 dakika da ise ekipler sevk ve idare edilecek. Zaman kaybı ve gereksiz malzeme kullanımı engellenecek.

AKOM Koordinasyonunda yürütülecek çalışmalarda; araçların, belirlenen güzergâhlarda yapacakları kar küreme ve yol açma çalışmaları, mevcut araç takip sistemi ile AKOM’dan takip edilecek, gerekli durumlarda araçlar başka bölgelere yönlendirilecek.

Araç kazaları ve kaymalar nedeniyle oluşabilecek trafik tıkanıklığına acil müdahale edebilmek için Anadolu ve Avrupa yakasının önemli noktalarında toplam 34 adet vinç 24 saat hazır bekletilecek.

• Gören de Galatasaray karda daha iyi pas yapacak zanneder :D Sanki İskandinavya ülkesiyiz.

Bu arada sistemde son durum nedir? İBB alarm vermiş ancak bu gece için bir atraksiyon yok diye tahmin ediyorum? Yarın aracımla yola çıkmayayım mı?

Zaten top yaptığı yok adamların belki uzaktan vururlar girer :D İbb alarma geçtiyse yarın kar yoğundur

[size=x-large]WINTER IS COMING....[/size]

• Ağzına sağlık Semih kadeşim :)

• Bu sistem bütün forumlarda çok abartılıyor. İstanbul için sıcaklıkların 0-5, 1-6 gibi değerlerde olacağı görünüyor. Bu durumda İstanbul'da hayat altüst olacak, okullar tatil olacak diyenler bunu neye göre söylüyor anlamadım. Kastettiğiniz trafiğin altüst olmasıysa, onun için yağmur yağması bile yeterli zaten.

Kıyılarda gece bile karın tutacağı şüpheli. Bostancı'da mesela, gece çok yoğun yağarken belki tutacaktır, ama yağış biter bitmez eriyecek.
    Yüksek kesimlerde gece tutacak, gündüz ise yağış kesildiği anda eriyecek.

Milleti gaza getiriyorsunuz ama Salı gecesi hayal kırıklığına uğrayacak olan kıyı kesimlerde oturan karseverleri nasıl teskin edeceksiniz bakalım.

• Arkadaşlar akşam saatlerinden itibaren (10 aralıktan bahsediyorum) kuvvetli kar yağışları 0 noktasını dahi çok etkileyecek ve en az 10 cm aşağısı kar birikecek. Gündüzleri azalma olsa dahi öğleden sonra çok rahat bir kar kütlesi üzerinde olacaksınız. Hatta yağış bakımından sahillerin daha fazla kar alma riski var.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Arkadaşlar akşam saatlerinden itibaren (10 aralıktan bahsediyorum) kuvvetli kar yağışları 0 noktasını dahi çok etkileyecek ve en az 10 cm aşağısı kar birikecek. Gündüzleri azalma olsa dahi öğleden sonra çok rahat bir kar kütlesi üzerinde olacaksınız. Hatta yağış bakımından sahillerin daha fazla kar alma riski var.

Yenibosna 2012 1 şubat sisteminde dek'lerden baya etkilenmişti bu sistemde ne olur sıcaklık sorun çıkartır mı gündüzü geçtiim akşam ve gece sıkıntı olmasında

• Yenibosna 2012 1 şubat sisteminde dek'lerden baya etkilenmişti bu sistemde ne olur sıcaklık sorun çıkartır mı gündüzü geçtiim akşam ve gece sıkıntı olmasında

bende yenibosnadayım kardeş aynı soruyu bende sorayım

• MGM bu arada Çarşamba ve Perşembe gününe Yoğun kar yağışı sembolünü ekledi. Beklediğimi yaptılar.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]