Kışın 3. fazı başlıyor...(10 Şubat ve sonrası)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bakın benim olabileceğini düşündüğüm senaryo şu: 240h da Kuzey Kutup sinoptiğini açtığınızda basınç haritasında iskandinavya doğusundaki YB'ın sabah belirtmiş olduğum kuzeybatı Sibirya'dan aşağıya doğru sarkmaya çalışan soğuk havayı kontrol etmeye çalıştığını görüyorsunuz, işte benim beklentim bu soğuk havanın Kırım üzerinden iniş yapması ama Azor'un da yardımı gerekiyor... Bakalım takibe devam...

• Bu sinoptik böyle gelirse efsane olur ve kolay kolay bitmez 384 h bile sağlam dek yapar benim söyledigim gibi olacak herşey tekrar söylüyorum mjo verilerini takip etmek el ninolu dönemlerde daha faydalı dediğim gibi 1030 1035 bekleniyordu ama ben 1050 ve 1055 e dayanacagini söylemiştim 1055 görürseniz diğer ciktilara şaşırmayın

• Hadi bakalım moral bozmak yok biraz sinerji ile hep beraber indiriyoruz soğukları tepemize :) Şimdi bazı kişiler "Allah'ın işine karıştığımızı düşünüp dile getirebilirler ama bizim niyetimizin ne olduğunu yüce yaradan biliyor çok şükür ki..."
    Sevgiler

• Hadi bakalım moral bozmak yok biraz sinerji ile hep beraber indiriyoruz soğukları tepemize :) Şimdi bazı kişiler "Allah'ın işine karıştığımızı düşünüp dile getirebilirler ama bizim niyetimizin ne olduğunu yüce yaradan biliyor çok şükür ki..."
    Sevgiler

Hocam aslında benim fikrim Allah sistemi bize modeller aracılığı ile göstererek önlem almamızı istiyor diye dusunuyorum tabikide Yaradan herşeyi bilir :)