15 Şubat'ta Soğuk Hava Dalgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hülya hanımın özeti geçeyim ben size.10 mesaj olumsuz 1 mesaj olumlu yazıyor genelde.ama troll dersek yanlış olur bence troll olmadığına eminim :)

• Kafadan atmayla olumsuz konuşmuş olunmaz bir şeyler göster şu olur bu olur de kanıtla ondan sonra olumsuz konuş herkes 6. hissine göre hareket edecekse çok işimiz var demek.

• susayım dedim ama duramadım Hülya hanımın bütün yorumları olumsuz ancak sistem çok kesin olursa sisteme 1 gün kala filen olumlu konuşuyor oda yine sistem 4 günse sistem kısaldı yağış az diye olumsuza dönüyor . 1 tane adam akıllı olumlu mesajını görmedim

• Konun 15 şubat sistemi olduğunu bilmeseydim.Valla Hülya hanıma imza topladığınızı düşünecektim trollükten vazgeçmesi için ama bence de torllük değil sadece ne istediğini bilmiyor.Şaban kardeşim haklı biraz ;kar gelse niye geliyor? .gelmese ,niye gelmiyor modunda .açın okuyun eski yazılarını ...:)

• Konun 15 şubat sistemi olduğunu bilmeseydim.Valla Hülya hanıma imza topladığınızı düşünecektim trollükten vazgeçmesi için ama bence de torllük değil sadece ne istediğini bilmiyor.Şaban kardeşim haklı biraz ;kar gelse niye geliyor? .gelmese ,niye gelmiyor modunda .açın okuyun eski yazılarını ...:)

TROLİÇE
    YA DA
    TRİLEÇE (Balkan Tatlısı)
    Troll değil malum son günlerin moda tabiri ilk başta yazdığım (troliçe)

• Şu anda troll denmesi bana göre yanlış.Sonuçta önümüzde bi 10 gün daha sağlam kar gözükmüyor 15-16'sina kadar olanki periyottan bahsediyorum.Buna dayanarak soğukların Amerika'ya gittiğini bi 10 gün daha böyle durgun olacağımız sonucunu çıkartmış olabilir.

• Böyle bir sistem ihtimali Ocak son haftadan beri gözüküyordu zaten ama yine de Pazar gününe kadar sessiz kalıyorum. Pazar detaylar az çok belli olmuş olacağından konumu pazar günü açacağım.

• arkadaşlar bu İtalyanların tahmini 7-14 aralığı avrupadan tren şeklinde arka arkaya gelen soğukları ülkemize sokacak .İtalyanlar bu sene çok idiialı önce avrupa soğuyacak ,daha sonra biz bize etkileri de efsanenin bahsettiği 15-16 sı gibi giriş yapacaktır.Bu sene en güvendiğim hava sitesi oldu şu ana kadar irili ufaklı sistmler de dahil 4.tane ana sistemi bildiler .bakalım senaryo ne olacak.hep birlitke oyun oynandığında izleyeceğiz....yakında hava forumda :)

• Böyle bir sistem ihtimali Ocak son haftadan beri gözüküyordu zaten ama yine de Pazar gününe kadar sessiz kalıyorum. Pazar detaylar az çok belli olmuş olacağından konumu pazar günü açacağım.

15 ve sonrasından bahsediyorsun herhalde

• Şu anda troll denmesi bana göre yanlış.Sonuçta önümüzde bi 10 gün daha sağlam kar gözükmüyor 15-16'sina kadar olanki periyottan bahsediyorum.Buna dayanarak soğukların Amerika'ya gittiğini bi 10 gün daha böyle durgun olacağımız sonucunu çıkartmış olabilir.

Kendisi kar yagarken bile olumsuz