İstanbul Son Durum

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Herkese tekrardan merhaba arkadaşlar söyleyeceğim iki şey var:
    1-) bundan 3 gün önce yine bir ceza yedim.Bazı davranışlara uymadım diye.Burdan çok özür diliyorum Samet .Birdaha aynı davranışı yapmıyacağım.Artık bu forumda sıkı kural olduğunu hissettim.
    2-) 5-10 şubat arası olası bir sistem var.Ama bu sisteme daha 15 gün var bu sistem için pek fazla ümitlenmeyip ne oluyorsa ona göre heyecan yapın derim.Çünkü modeller ve endeksler çok oynak birgün efsane verip birgün kestane veriyorlar.Mesela geçen sistemde azor 100-150 km daha batıda olsaydı belki,İstanbul 17 şubat efsanesinden daha fazla kar alacaktı.Dediğim gibi fazla ümitlenmeyin.Bakıp göreceğiz vade uzun.

Buarada yarın sıcak cephe yağışları İstanbul da olacak.Yüksek bölgelerde örtü olabilir yarın akşam yağış kky çevirecek

Tahminine saygı duyuyorum fakat 1. Si olası sisteme 10 gün var 2. Si bu yarın sıcak cephe olayı sıcak cephe olduğunu pek düşünmüyorum genelde lodosla gelir fakat yunanistan üzerinden gelecek daha çok güney kesimler etkilenecek ortuden çok kalınlık bile konuşulabilir çünkü hayatı zorlayabilecek bir kar olduğunu düşünüyorum ve salı günü sabah 75-100m altındakiler kky dönüş olup keser öğlen ise yükseklerde kar-kky arası oynama yapıp keser

• Amacım Dalga Değil,Gerçekler :D :D Hem Sen Bile Dalga Geçiyon Semtinle Cidden Bir Şey Var Orada Foruma Bakıyorsun O Kadar Sistem Geliyo Ayda Yılda Bir Ondada Hüsran Çekiyorsun,Vallahi Ben Bile Üzülüyorum Artık :D :D :D :D

İçim yanıyo artık vallahi varya o anda ne hissettiğimi kimse anlayamaz yani :D Yapacak bişey yok katlanacaz bir süre daha :D

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Tahminine saygı duyuyorum fakat 1. Si olası sisteme 10 gün var 2. Si bu yarın sıcak cephe olayı sıcak cephe olduğunu pek düşünmüyorum genelde lodosla gelir fakat yunanistan üzerinden gelecek daha çok güney kesimler etkilenecek ortuden çok kalınlık bile konuşulabilir çünkü hayatı zorlayabilecek bir kar olduğunu düşünüyorum ve salı günü sabah 75-100m altındakiler kky dönüş olup keser öğlen ise yükseklerde kar-kky arası oynama yapıp keser

Çarşamba Günü öğle kar kky yapıp keser demek istedin heralde ?

• Tahminine saygı duyuyorum fakat 1. Si olası sisteme 10 gün var 2. Si bu yarın sıcak cephe olayı sıcak cephe olduğunu pek düşünmüyorum genelde lodosla gelir fakat yunanistan üzerinden gelecek daha çok güney kesimler etkilenecek ortuden çok kalınlık bile konuşulabilir çünkü hayatı zorlayabilecek bir kar olduğunu düşünüyorum ve salı günü sabah 75-100m altındakiler kky dönüş olup keser öğlen ise yükseklerde kar-kky arası oynama yapıp keser

Dostum tahminine saygı duyuyorum.Ama şunu söylemem lazım bu sistemden önce yani 18 ocak sisteminde etkisiz sistemde son günlerinde izmir iyi bir kar almıştı dimi.Çünkü sıcak cephe lodos rüzgarlarıyla akdenizden geliyordu .bu sistemde sıcak cephe aşağıda attığım linke bakarsan yunanistan yani balkanlardan geliyor. bu sefer kuzeyli rüzgarlarla oluyor ve yağışın trakyadan girmesini sağlıyor.Eğer sıcak cephe akdenizden girseydi zaten egede yağış olurdu.
    http://earth.nullschool.net/#2…ographic=29.99,39.14,1328

Bu sistem efsane yiyin kestane :hfyeni (29):

• İçim yanıyo artık vallahi varya o anda ne hissettiğimi kimse anlayamaz yani :D Yapacak bişey yok katlanacaz bir süre daha :D

Yazın bi üst kademeye taşınıyorum 200 m rakıma taşınacağım evin takımına baktım google earth dan :):):)

• Dostum tahminine saygı duyuyorum.Ama şunu söylemem lazım bu sistemden önce yani 18 ocak sisteminde etkisiz sistemde son günlerinde izmir iyi bir kar almıştı dimi.Çünkü sıcak cephe lodos rüzgarlarıyla akdenizden geliyordu .bu sistemde sıcak cephe aşağıda attığım linke bakarsan yunanistan yani balkanlardan geliyor. bu sefer kuzeyli rüzgarlarla oluyor ve yağışın trakyadan girmesini sağlıyor.Eğer sıcak cephe akdenizden girseydi zaten egede yağış olurdu.
    http://earth.nullschool.net/#2…ographic=29.99,39.14,1328

Ben zaten genelde dedim :D pek sıcak cephe sayılmaz dedim :)

• Bari Sistem Geldiğinde Bir Yerlere Kaç Akraban Felan Yok Mu :D :D

Sarıyer de teyzemler var :D Sultançiftliğinde halamlar var :D Söğütlüçeşmede teyzemler var :D Çook varda niye gitmiyorum bende bilmiyorum he tabi birde memleket Kastamonum var gidicem gidicem ama seneye :D

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Sali akşam ustu kky 8 9 gibi yağmura cevirecektir

Gfsye Göre Yorumluyorsan Yanılırsın Mgm Bile Çarşamba İçin Hafif Kar Koymuş Yani Sıcaklık Yeterli Salı Günü Çarşambada Bir Bölüme Kadar Tabii Ama Yüksekler İçin Alçak semtleri bilemem :) :)

• Sarıyer de teyzemler var :D Sultançiftliğinde halamlar var :D Söğütlüçeşmede teyzemler var :D Çook varda niye gitmiyorum bende bilmiyorum he tabi birde memleket Kastamonum var gidicem gidicem ama seneye :D

Benim valla başakşehirde halamlar var ben bugün oraya gittim.Şuan başakşehirdeyim.Bakalım iyi kar alacakmıyız.Zaten başakşehirde %100 örtü olur onun için geldim.

Bu sistem efsane yiyin kestane :hfyeni (29):

• Sarıyer de teyzemler var :D Sultançiftliğinde halamlar var :D Söğütlüçeşmede teyzemler var :D Çook varda niye gitmiyorum bende bilmiyorum he tabi birde memleket Kastamonum var gidicem gidicem ama seneye :D

O Zaman Seneye Kastamonuda Kış Kurak Ve Kuru Soğukla Geçecek Şimdiden Kastamonulu Arkadaşlara Duyurulur :D :D :D :D :D

Mizah Amaçlıdır Ama Cidden Olursa Öyle Bir Şey Şaşırmam :D:D :D

Einmal editiert, zuletzt von bşkşhr34 ()

• O Zaman Seneye Kastamonuda Kış Kurak Ve Kuru Soğukla Geçecek Şimdiden Kastamonulu Arkadaşlara Duyurulur :D :D :D :D :D

Mizah Amaçlıdır Ama Cidden Olursa Öyle Bir Şey Şaşırmam :D:D :D

Ben 2 gün memleketteydim kastamonuda bu sabah döndüm daha doğrusu dönmeyi başardım mübarek astronot gibiydim :D