İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dek ya da Siklon falan ayırt etmiyorum bana sonuçta ne kadar kar bıraktığı önemli, Pazartesi günkü sistemde Beylikdüzü 30-40 cm çok rahat vardı, bu sistemde 5 cmcilere laf attık o olsa bile iyidi şuan sıfır örtü, H2O molekülü sayıyoz yerdeki, zaten MGM ve çoğu yer bitirmiş sistemi. Bünyamin Sürmeli'nin dediği gibi oldu maalesef.

• Nem oranının geç artışa geçmesi işi bozdu fakat şuan artışa devam ediyor. Zaten uzun bantlar oluşacağını söylememiştim. Parça parça etkili yağışlar alacağız.

bakın işte hep bu oluyor tahmin yaparken herşeyi fazlasıyla söylüyorsunuz hep olumlu açıdan ancak yaşanabilecek bazı aksaklıkları(nem oranı vs.) söylemiyor bunların sistemde aksaklık yaratabileceğini söylemiyorsunuz insanlar beklenti içine giriyor sistem zamanı yağış olmadığında aksaklıkları o zaman söylüyorsunuz ben bazı arkadaşlarada katılıyorum root sabah beklemeyin öğleden sonra başlıyacak dendi şimdi akşama çektiniz ki akşamda çok önemli birşey olacağına inanmıyorum akşamda geceye ertelenir ki sistemin en etkili olmasını öngördüğünüz istanbulun doğusu pendikte oturuyorum hiç birşey göremedim ve hayal kırıklığı kadar kötü birşey yok.

Einmal editiert, zuletzt von Fernandiyo ()

• Değerli Admin , bu sitede sabahtan beri olumsuz ve negatif yazanları ödüllendirir gibi yazılarını yayınlarken, benim inatla ,umut ve şükür ile ilgili yazılarımı yayınlamıyorsunuz? Neye hizmet ediyorsunuz? Bizde ona göre yazı yazalım...

• Buarada yanarım ki sistem 80-90 km batılı gelseydi şuanda kocaeli-sakarya hattının aldığı yağışı istanbul-kocaeli alacaktı, beni bu sistemde en çok üzen bu oldu..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Valla Root gaz verdikçe veriyor. Ben zaten tahminlerimi değiştirmedim ki, nem oranının düşük olacağını hepimiz biliyorduk ve sabahtan itibaren artışa geçmesini bekliyorduk. Çok gecikti ve şu saatlerden itibaren artışa geçiyor. Root ile tahminlerimizde ortak olmayan sanırım tek noktamız ben parça parça olacağını söylüyorum. O kütlelerin birbirleriyle sıkışacağını söylüyor.

• Karadeniz uzerinde olusan parca parca dek olusumlarinin arasinin dolmasini VE dek saganaklarinin surelerinin giderek uzamasini son vurgunu pazar gecesi sabaha karsi yapip p.tesi oglen etkisini yitirmesini bekliyorum.

• Ben umudumu kestim bu sistemden. Esenler'in üstünden bulut eksik olmuyor ama o kadar ince o kadar az yağıyor ki... 4 Şubat sistemine bakalım. Umarım efsane olur.

• Çok güzel şeyler olacak. Ben hala tedbir alınsın diyorum. :)
    İlerleyen saatlerde coşacağız... ;)

Kardeşim veri radar uydu vs birşeyler paylaş göz gezdirelim bizde.Bu şekilde geliştiremeyiz kendimizi.