Sitemiz açıldığında gerçekleşen ilk tanışma konusu ...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Benim görüşüm bu sistem, istanbul avrupa yakasında ve özellikle kuzey istanbul'da vasat geçicekdir. Çünkü yağış güney'den soğuma kuzey'den belki gece istanbul için bir yağış gerçekleşebilir. Ama onun dışında aralıklarla yağan yağışlar dışın'da istanbul'da somut bir kar yağşı görmemiz olanaksız gibi. Belki gece yada yarın sea efect sayesin'de çatıları beyazlatıcak kadar bir yağış gelebilir.

• bence kısacası bu sistem beklediğimizden zayıf çıktı :(

Zayıf değil aslında biraz fazla büyütük sadece, aslına bakarsanız oldukça iyi soğudu hava iyi rüzgar aldık ancak yağış azdı (cuma günü dışında) bunun yanında deniz suyu sıcaklıkları hala çok yüksek, aynı şekilde istanbul gibi bir büyük şehirde oldukça çok ISI ADALARI bulunmakta. Ama bu yağış sayesin'de birdahaki gelecek sistem'de daha oturmuş yeryüzü ısısı ve deniz suyu sıcaklığı olucağı için iyi oldu bu sistemin geldiği.

Ama bence bu kış Oldukca soğuk bir kış olacak ama malesef çok kurak geçicek; uzun süre kuraklıklar ardından yoğun ekstrem kar afetleri görülcek gibi şimdilik. Umarım yanılırım.

• Zayıf değil aslında biraz fazla büyütük sadece, aslına bakarsanız oldukça iyi soğudu hava iyi rüzgar aldık ancak yağış azdı (cuma günü dışında) bunun yanında deniz suyu sıcaklıkları hala çok yüksek, aynı şekilde istanbul gibi bir büyük şehirde oldukça çok ISI ADALARI bulunmakta. Ama bu yağış sayesin'de birdahaki gelecek sistem'de daha oturmuş yeryüzü ısısı ve deniz suyu sıcaklığı olucağı için iyi oldu bu sistemin geldiği.

Ama bence bu kış Oldukca soğuk bir kış olacak ama malesef çok kurak geçicek; uzun süre kuraklıklar ardından yoğun ekstrem kar afetleri görülcek gibi şimdilik. Umarım yanılırım.

aralık ayındaki kardan zaten fazla birşeyler beklemek yanlış olurdu oldu galiaba

• merhabalar ben yeni katıldım aranıza izmirde yaşıyorum dünden bugüne hava müthiş bir değişim yaşadı.bu sabah adeta izmir donuyordu.hafif de olsa rüzgarla birlikte kar yağışı var ama şu an saat 14.30 oldu.yağış etkisini kayıp etmiş görünüyor.sizin ilerisi için bir tahmininiz var mı acaba 24 aralıktan sonra sert bir sistem bekleniyormuş bunun hakkında bir bilginiz var mı acaba?

• samet arkadaşım admin yok galiba ben cevaplıyım az çok biliyom , izmirde yarın kar yok . Bugün gördüğünüz son yani , aralık aynın sonlarına doğru bişeler olacakmış forumu takip et duyurular olur

hoşgeldin aramıza ! :)

• samet arkadaşım admin yok galiba ben cevaplıyım az çok biliyom , izmirde yarın kar yok . Bugün gördüğünüz son yani , aralık aynın sonlarına doğru bişeler olacakmış forumu takip et duyurular olur

hoşgeldin aramıza ! :)

teşekkür ederim bilgin için şu an zaten yağış kesildi şiddetli bir rüzgar var dışarıda durmak mümkün değil

• teşekkür ederim bilgin için şu an zaten yağış kesildi şiddetli bir rüzgar var dışarıda durmak mümkün değil

birde gördüğüm bir şey burada yüksek kesimlerde yağış tuttu balçova dağları bembeyaz oldu tamamen inşallah ileriki dönemlerde gelecek olan sistemlerde izmir de özlediğimiz o kar yağışını görürüz