Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Muhteşem yüzyılı hiç takip etmedim açıkçası, çok eleştirilen bir dizi ama ben bir şey söyleyemiyorum.

Ne güzel Türk tarihini anlatan bir dizi yapıyorlar ama onu da şeyhlerden dervişlerden müritlerden soyutlayamıyorlar.

Bu işler şeyhle, müritle, dervişle, 3 ihlas 1 fatiha ile olsaydı, İslam bu halde olmazdı. Hala o eski gerici kafalar var, çalışmadan bir şey olmayacağını anlayamıyorlar.

che guaveranın dizisi çekilecekmiş izlermisin. şeyh mürit falan yok bildiğin ateist dizisi.ne kahraman ama.şaka bir yana Allah dilemese yaprak kımıldamaz.

• Nedir bu tatil merakı? Bir an önce geçmesini istediğiniz o günler siz isteseniz de istemeseniz de geçiyor zaten. Her saniyesini şikayet etmekle geçirdiğiniz o zamanlara dönüp baktığınızda aslında ne kadar güzel günler olduğunu, neler kaçırdığınızı görüyorsunuz. Çocukluğun hayattaki en kıymetli şey olduğunu anlıyorsunuz.

İlköğretim yılları boyunca her gün kavga ettiğim gıcık arkadaşları, arkasından küfrettiğim hocaları öyle özlüyorum ki. Yıllar geçince o gün için saçma sapan zannedilen o düzenin değerini anlıyor insan. Bir daha gelmiyor bu yıllar. Ben tadını çıkaramadım, birçok hata yaptım. Bu gidişle lise de aynı şekilde bitecek. Değerini bilin. Çoğu kişiden küçük olmama rağmen en büyük üyelerin bile demediği şeyler diyorum. Bu da bana bir şeyi öğretti; farkındalık mutsuzluktur.

Bazen bu düşüncelerle kendime, zamana inat çocukluk ediyorum. Ağaçlara çıkıyorum, okulda sınıfa camdan giriyorum, sıraların altında sığıyorum. Bazen de forumda çocukluk ediyorum, onları siz de görüyorsunuz zaten. Biliyorum biraz sinir bozucu da olabiliyorum ama inşallah ölene kadar içimdeki çocuk ölmez.

• Root hocam söylediğiniz gibi ay sonuna doğru iyi bi sistem alacağız gibi güney ve güney doğu kesimlerimiz faydalanamayacak sanırım uydu görüntülerinden baktım hareketlerine ama anladığım kadarıyla tabi batıdan alacağımız bir sistem gözüküyor :) benim yorumumu tahmin olarak algılamayın millet bi uydu görüntüsünden yürüttüğüm uydurma ;) semih abi geçen sene ocak şubatta olduğu gibi bu şubattada ocak şubatta % 100 yapacaktır ocak şubatı bekliyoruz :)

• 1-9 aralık arası Sıcaklık anomalisi, Trakya ve Avrupa yakası ortalamanın 1 yada 1.5 derece üstünde geçmiş Diger bölgelerde -7 derece altında geçmiş çoğu yer için. Avrupa ve rusya dikkat çekiyor :D

• Ağrıdan kareler.Geceleri -20 dereceye indiği için mazotlu araçların korunması gerek yok donup kalıyor ve araç çalışmaz hale gelebiliyor.

Fotoğraflar Ensonhaber'den alıntıdır.

• coğrafyamız öyle birşey ki Rusyadanda beter oluyoruz bazen :D

Ardahan/Göleyi takip et geceleri.850hpa da -12 girerse eğer önümüzdeki sistemlerde -40 dan daha soğuk olur orasi.3 aralık sisteminde -30 filan olmuştu.Yeni rekor oradan gelecek çünkü daha yeni kuruldu oraya mgm istasyonu.

• Ardahan/Göleyi takip et geceleri.850hpa da -12 girerse eğer önümüzdeki sistemlerde -40 dan daha soğuk olur orasi.3 aralık sisteminde -30 filan olmuştu.Yeni rekor oradan gelecek çünkü daha yeni kuruldu oraya mgm istasyonu.

Göleyi biliyorum tabikide :D Babamla ben 12-13 yaşlarında gittiydik 6-7 yıl önce Vs hazirandı hatırladığım kadarıyla gündüzleri okadar serin oluyodu ki geceleri montla üşüyordum orda. Dondurma yiyememiştim öğlene doğru ve Üstümde hırka vardı

• Muhteşem yüzyılı hiç takip etmedim açıkçası, çok eleştirilen bir dizi ama ben bir şey söyleyemiyorum.

Ne güzel Türk tarihini anlatan bir dizi yapıyorlar ama onu da şeyhlerden dervişlerden müritlerden soyutlayamıyorlar.

Bu işler şeyhle, müritle, dervişle, 3 ihlas 1 fatiha ile olsaydı, İslam bu halde olmazdı. Hala o eski gerici kafalar var, çalışmadan bir şey olmayacağını anlayamıyorlar.

Saçma sapan konuşmayın lütfen sanki dizideki Ertuğrul çalışmıyor. Bunlar gerçekler dizideki İbnül Arabi Ertuğrula çok büyük manevi destek veriyor. Gerçekten de örnek verirsek Şeyh Edebali Osman Gazi ye Akşemsettin de Fatih e destek vermiştir. Senin dediğin konu başka.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

Einmal editiert, zuletzt von EneSnow ()