23 Aralık 2015 Büyük Marmara sistemi Yolda.[4 Aralık Edit]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Çamlıca anadolu yakasında

neden muhalefet peşindesin kardeşim :) anadolu yakasında ama avrupaya çok yakın.kartal pendik ve tuzla çamlıca ya yakın mı ? maltepe de bile kar yoktu kartalda az vardı ama pendik ve tuzla da oldu ne olduysa.yani istanbulun en doğusu.gebze de bile bir cacık yoktu.ne olduysa bu bölgede oldu

• 12 aralıkta ki sinoptik

[size=x-large][font=Arial, sans-serif]Güntekin Onay : Gün gelecek FEDA diye dalga geçtiğiniz BEŞİKTAŞ puan kaybetsin diye dua edeceksiniz.[/font][/size]

• Çok iyi hatırlıyorum aydosun biraz aşağısında oturan bir arkadaş vardı orda örtü olmuştu ama sanırsam 30 cm kadar oldu dememişti ki rakımı 200e yakındı bu arada git bi cetvel al 30 cm demek 1.70 boyundaki adamın ayak bileğini geçer

• seni bi güzel keklemiş :D

Yav he he diyorum.Mesajımı daha da alıntılama ve benimle hiçbir şekilde konuşmaya çalışma

Ben ban yememiştim insanlara yalan söylemekten.İnsanda biraz "yüz" olsa zaten bir daha gelmez yada gelse bile bir özür diler forumdan yalan söylediği için.Neyse senin için değerli vaktimi harcamaya değmez sen kendi çapında eğlenme bak.

• Ben tuzlada oturuyorum bi 6 ocak ve 17 şubatta aklımda kalan kar yağışı gordum o aylar arasında yoğun bir kar görmedim

tuzlanın neresindeydin kardeşim.aydınlı taraflarında yoktu.pendik merkez ve içmeler civarı çok etkilendi.yani sahilin 20 30 km lik bir mesafesi etkilendi ve sahilden uzak 3 km lik bir alan etkilendi yaklaşık.

• tuzlanın neresindeydin kardeşim.aydınlı taraflarında yoktu.pendik merkez ve içmeler civarı çok etkilendi.yani sahilin 20 30 km lik bir mesafesi etkilendi ve sahilden uzak 3 km lik bir alan etkilendi yaklaşık.

Ben sana kar görmedim demedim ki sadace 30 cm biraz fazla değil mi 6 ocak ve 17 şubatta yaklaşık o kadar yağdı

[size=x-large][font=Arial, sans-serif]Güntekin Onay : Gün gelecek FEDA diye dalga geçtiğiniz BEŞİKTAŞ puan kaybetsin diye dua edeceksiniz.[/font][/size]

• tuzlanın neresindeydin kardeşim.aydınlı taraflarında yoktu.pendik merkez ve içmeler civarı çok etkilendi.yani sahilin 20 30 km lik bir mesafesi etkilendi ve sahilden uzak 3 km lik bir alan etkilendi yaklaşık.

Siklonik bir yağıştı.Dek değildi.Nasıl 20-30 km alan etkileniyor ? Dek'te bile daha fazla etkilenme alanı var.

• Arkadaşlar illallah ettirdiniz yaw.benim sizlere yalan borcummu var.belirli bir mesafe etkilendi diyorum.aydos dediğin yer taa maltepe kartal civarı bir yerde samandıranın o taraflarda.ben pendik tuzla diyorum sabahtan beri.ve sahil kesimi diyorum sahile 3 km lik uzaklıktaki alan diyorum..İnanmak isteyen inanır.size onlarca şahidim var.gelin bizim çaycıyla tanıştırayım o bile hatırlayacaktır o günü.Hatta çay içen dedeler bu 1 gün devam etsin 1 metre kar olacak diyenler de vardı.yani o gün bambaşka bir gündü.hava soğuk da değildi yani kesinlikle eksinin altında olamazdı.bunun bilimsel açıklamasını hala araştırıyrum.bunun bir nedeni olmalı.sanki marmara denizinden geliyordu bu kütleler bu bölgeye özeldi

• pendikcii Galiba benim bahsettiğim 1929 benzeri gidişatı fark edip buna bağlı olarak 23 Aralıkta sistem bekliyor. 13 Aralık sistemi için ise mantıklı bir tahmin yapıyor. Kısmen katılıyorum, fakat unutma istatistik tek başına güvenilir değildir. Bu yüzden efsane demek doğru olmaz. Ayrıca Aralık sonu sistemi desek daha doğru, tarih net değil. Belki de yılbaşına denk gelir. :) Kesinleşince konu açacağım.

• 12 ocağı Trakyada yaşamış biri olarak biz bile 15-20 cm alırken pendik 30-40 hiçbirtürlü alamaz. Sallamasyon itibar etmeyin.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Arkadaşlar illallah ettirdiniz yaw.benim sizlere yalan borcummu var.belirli bir mesafe etkilendi diyorum.aydos dediğin yer taa maltepe kartal civarı bir yerde samandıranın o taraflarda.ben pendik tuzla diyorum sabahtan beri.ve sahil kesimi diyorum sahile 3 km lik uzaklıktaki alan diyorum..İnanmak isteyen inanır.size onlarca şahidim var.gelin bizim çaycıyla tanıştırayım o bile hatırlayacaktır o günü.Hatta çay içen dedeler bu 1 gün devam etsin 1 metre kar olacak diyenler de vardı.yani o gün bambaşka bir gündü.hava soğuk da değildi yani kesinlikle eksinin altında olamazdı.bunun bilimsel açıklamasını hala araştırıyrum.bunun bir nedeni olmalı.sanki marmara denizinden geliyordu bu kütleler bu bölgeye özeldi

Arkadaşın dediği gibi yağış siklonikdi yani 3-5 km yanındaki yerin etkilenmeme ihtimali çok az hatda bunu 10-20 km yapalım o gün radarda doluydu vitomuydu ne bi abimiz vardı burda olsa anlatırdı olayı

• Siklonik bir yağıştı.Dek değildi.Nasıl 20-30 km alan etkileniyor ? Dek'te bile daha fazla etkilenme alanı var.

kardeşim siklonik ti ama sistem doğuya kaydı diyorum.doğuda denilemez. bak yalova pendik tuzla adalar etkilendi bu sistemden. sonra etkisini kaybederek bitti.

• Arkadaşlar nedir bu tepkiniz bu kadar ? Adam kendince bişeyler yapmaya çalışıyor . Ben başarılı olduğunuda düşünüyorum şahsen , he o gün gelirde tahmini tutmazsa o zaman çamur atın .

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK