Sistem Ve Kış Değerlendirmesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • o kadar kusur kadı kızında da olur ama şuna anlam veremiyorum ayın 26 sında geleceği tahmin edilen ve neredeyse 1 hafta öncesinden duyurulan hava hadisesinin her ne hikmetse birden değişime geçmesi bence bu seneye mağzur bir şey aslında bir yönden ilk defa böyle bir şey gördüm ben genel de sistem gelecek denir ya az ya çok gelir fakat bu sefer sistem geldi ama bayağı erken geldi ve diğer sistem de kaybolmuş durumda sanırım bloke sistem oldu güçler dengelsi birinin soğuğu ile birinin yağışı birbilerini yakalamış durumda bence :)

• mart ayı da boş geçmeyecek arkadaşlar bunun ,ile alakalı olarak mart başı özellikle ayın 2-3 ü gibi veya biraz sonrası veya öncesi olabilir bir kaç tane polar sistemler görünüyor ama sonuç olarak iyi bir ıkış geçirdik ama sonuçları ne olur hep birlikte bakıp göreceğiz bakalım hayırlısı olsun...

• Kimse bozulup darılmasın, ama nasılki kudüse kadar soğuk ve kar bırakan bu efsane sistemin formülünü size verdiysem ve bildiysem, bundan sonrada istanbulda ciddi bir kar beklentisi içinde olmamanız gerektiğinide bildiriyorum, tabiki herşeyi Allah bilir ama emin olun böyle sistemlerden sonra genelde atmosfer çok yorulur ve uzunca bir müddet istirahate çekilir, tam kendini toparladığında ise zaten cemreler düşmüş, martın ortası gelmiş olur.. İç bölgeler son kez güzel kar alır ama kıyılar alamaz. Mesela 8-9 ocak sisteminden sonra gelen ilk ciddi sistem 1 ay sonraydı, çünkü o sistemde çok soğuk bir sistemdi..

• Kimse bozulup darılmasın, ama nasılki kudüse kadar soğuk ve kar bırakan bu efsane sistemin formülünü size verdiysem ve bildiysem, bundan sonrada istanbulda ciddi bir kar beklentisi içinde olmamanız gerektiğinide bildiriyorum, tabiki herşeyi Allah bilir ama emin olun böyle sistemlerden sonra genelde atmosfer çok yorulur ve uzunca bir müddet istirahate çekilir, tam kendini toparladığında ise zaten cemreler düşmüş, martın ortası gelmiş olur.. İç bölgeler son kez güzel kar alır ama kıyılar alamaz. Mesela 8-9 ocak sisteminden sonra gelen ilk ciddi sistem 1 ay sonraydı, çünkü o sistemde çok soğuk bir sistemdi..

Bende diyorumki sert sistemlerden sonra mutlaka artçıları olur mart ayını karsız kapatmaz kıyılar tutsada tutmasada.

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Mart ayında ya dandik yada efsane sistem alacağız asor bize bunu veriyor

Dandik demeyelimde ilik sistemler diyelim martta 1 karli sistem gelir zaten gelirse.oda genelde yüksek kesimleri bi iki gun etkiler sonra hemen isinir hava.ornek 2009 mart 2011 mart 2003 mart gibi.87 marti ise 20 30 yilda bir.