Şubat II.Sistem / 14-19 Şubat 2012

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Havalar Çok Soğuk Olmayacak Demişssiniz Kar Yağışı Gelirrse Dediğiniz Gibi Öğlen Erimeler Olurmu Yine

• Havalar Çok Soğuk Olmayacak Demişssiniz Kar Yağışı Gelirrse Dediğiniz Gibi Öğlen Erimeler Olurmu Yine

gündüz 0-2 arası değişimler olacak kar değerlerine inecek ama çok soğuk hava beklemeyin

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Burak 06 hocam bu sistem Doğu Karadenizde etkili olamayacak gibi bilmem yanılıyomuyum? Bu arada Espiye ilçesinde perşembe akşamından bu sabaha kadar kar yağdı ve 45 cm kar örtüsü var.Çevre il ve ilçelere göre daha fazla kar yağdı buraya bir de Tireboluyu etkiledi :)

• Burak 06 hocam bu sistem Doğu Karadenizde etkili olamayacak gibi bilmem yanılıyomuyum? Bu arada Espiye ilçesinde perşembe akşamından bu sabaha kadar kar yağdı ve 45 cm kar örtüsü var.Çevre il ve ilçelere göre daha fazla kar yağdı buraya bir de Tireboluyu etkiledi :)

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• İstanbul İçin Thminler Diğer Şehirlere Göre Neden Daha Zor Oluyor Öle Diorsunuz Bazen İstye Gelince Biraz Zor Oluır

rakım ve deniz etkisi kıyılar yağıştan çok güzel bir şekilde sonrasında istifade edecek gibi duruyor ama soğuk daha belli en net bilgi yarın akşam yada öğlen çıkar [hr]

İstanbul İçin Thminler Diğer Şehirlere Göre Neden Daha Zor Oluyor Öle Diorsunuz Bazen İstye Gelince Biraz Zor Oluır

konumu itibari ile yağıştan değil ama sıcaklık için tahmin biraz zor oluyor

ANKARA HAZIRLIKLI OL

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• HF Meteorolojiye güveniyorum 4-50 cm kar bekliyorumz sizin gbi DMİnin sitesindeki uydu görüntülerinden bir tahmin ürettim benim ve sizin tahminleriniz tutuyor şu DMİ bi tutturamıyor :D

• Istanbul göreceğini gördü 10una kadar artık 19-20sine kadar istanbulda kar yağışı beklemiyorum kesinlikle . trakyaya yakın kesimlerde akşam gece ve sabah saatlerinde kar geçişleri olabilir sadece. fakat ankara şanslı illerimizden kar yağışları daha uzun müddet devam edicek gibi görünüyor.

• Istanbul göreceğini gördü 10una kadar artık 19-20sine kadar istanbulda kar yağışı beklemiyorum kesinlikle . trakyaya yakın kesimlerde akşam gece ve sabah saatlerinde kar geçişleri olabilir sadece. fakat ankara şanslı illerimizden kar yağışları daha uzun müddet devam edicek gibi görünüyor.

TAHMİNİNE SAYGI DUYARIM AMA KESİNLİK BELİRTMESEN DAHA İYİ OLUR ADI ÜSTÜNDE TAHMİN

ANKARA HAZIRLIKLI OL