Beiträge von Cizme

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

aynen kastamonu kıyı kesimi şuan 3 derece oldu dahada düşecek gibi ve hava aşırı sogudu heran kar yagabilir tek tük atmaya başladı zaten bu mgm bizim buraya 0/7 derece kar yağışlı göstermiş 100 rakımlı yer bembeyaz şuan :gun_bandana: ayın 10 una kadar soguk ve kar var bizim bu taraflarda modellere göre :hfyeni (29):

şimdi bişey dicem arkadaşlar benim aklıma gelen bi fikir benim düşüncem batı tarafları marmara ege bölgeleri aşırı betonlaşma yüzünden mi böle oluyor acaba yani bi sıkıntı var soguk havayı çekemiyor ülkeye karadeniz mesela yeşil alan fazla oldugundan soguk havayı çekiyor anlayamıyorum aklım almıyor karadeniz içinde öle mesela 1-2 gün soguk hava var ertesi gün yine açık ve sıcaklık artıyor sonra bida düşüşe geçip soguk hava çekiyor yani biyerde bi atom bombası atmışlarda bizim mi haberimiz yok bişey engelliyor sanki ülkemize gelen sogugu törpülüyor ve sonra saglık sorunlarımız çıkıyor yada modellerde mi bi sıkıntı var..

modeller bi garip davranıyor bunun nedeni ne acaba çok merak ediyorum tm benim bölgem için bu veriler iyi ama ülkem adına iyiye işaret etmiyor yoksa kafamı buluyorlar bizle anlamış degilim bi yönetici açıklama yapabilirmi acaba bu konuda 15 aralıktan önce istanbul a kar yagdırmamaya inat ediyor resmen modeller..

5-9 aralıktaki batı karadeniz sistemi önden girip denizleri karayı sogutup sıcaklık düşüşü ile birlikte 10 undan sonra orta derecenin üstünde bi soguk hava dalgası daha çıkabilir bu sistem tüm ülkemiz adına gerçekleşicekmiş gibi geliyor bana inş böle olur.

öncellikle konumuz hayırlı olsun şimdi bi noktaya deginecegim arkadaş böle bişey olabilirmi valla bi sevindiriyor bi hüzünlendiriyor ne yapmaya çalışıyor bu modeller veya bu atmosfer olayı nereye gidiyor böle azor şöle azor böle diyoruz da şuan dünyamıza salınan karbonmonoksit gazı kaç milyon küp belkide yani demek istedigim insaoglu olarak dünyamızı kendimiz kirletiyoruz ve sonuçlarını görüyoruz ben bu zamana kadar bu kadar bi inişli bi çıkışlı sistemler görmedim bi sıcak bi karlı sistem aralık ayındayız atmosferin artık kendisini iyice yenilemesi lazım bu böle olmaz böle kış yaşanmaz hani diyorsunuz ya aralık ortasından itibaren karlı sistemler gelecek diyoruz da bu kadar sapmalarla bu kadar oynak modellere bu kışı dogru düzgün yaşayamayacagız sistem göründügünde tm eyw seviniyoruz da sistem silindiginde üzülüyoruz nereye kadar böle gidecek böle oynak modellerle bu iş yürümez arkadaş bi sıkıntı var dünya ve atmosfer üstünde ALLAH sonumuzu hayır etsin sakına yanlış anlaşılmasını istemiyorum sadece gördüklerimi sölüyorum ve içimi döküyorum ben açıksası aralıktan da öle ahım şahım bişey beklemiyorum ocak şubat derken de bi bakmışınız kış bitmiş geçen sene örnegini gördük bi yılbaşı sistemi sonra ocakta 1 sistem şubat zaten berbat geçmişti bu sene daha bi sıkıntılı olucak gibi geliyor bana inşallah böle olmaz bi an önce tedbirler alınması lazım bu yaşananlar bence hayra alamet degil ALLAH Sonumuzu hayır etsin diyorum ve sözlerimi bitiriyorum.. <X

bu mgm ye helal olsun yaw kastamonuya gece -8 gündüz 1 derecede yagmur vermiş valla bravo yaw inanılması güç işler yapıyor bu mgm Dün benim oldugum yere kastamonu kıyı kesimine dün 5/7 derece vermişti bugün için,ve bugün sıcaklık 3-4 derecelerde seyretti gör bunları mgm ve şu tahminlerini dogru yap uzun vadeyi tutturamıyon kısa vadeyi nasıl kaçırıyon tahmin yapamıyorsun bünyamin sürmeliye devret görevini

Arkadaşlar şuan ki mgm nin yanılma payının %100 oldugunu düşünüyorum an itibarı ile kastamonu kıyı kesimi Bugün için sıcaklıgı 7-8 derece gösteren mgm şuan sıcaklık 3-4 derecelerde rakımı 100 olan yerler bembeyaz oldu sıcaklık gittikçe düşüyor ve her an kar tanelerini bende görecegim ilerleyen saatlerde inşallah..

KASTAMONU/CİDE

ANLIK DURUM (30 Kasım - 14:10)

4.4 °C

YAĞIŞ: 32.2 mm

D

NEM
    %94

RÜZGAR

11 km/sa

BASINÇ: 1020.2 hPa