Beiträge von Ceasar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

@Ceasar Bu tip düşüncelerin bilimselliği yok ne yazık ki.Yanlış olmasının yanında sizinde yanıldığınız bir nokta var sanırsam.Geçen sene yılbaşı sistemi bulunduğunuz bölge için çok iyi bir sistemdi yanlış hatırlamıyorsam.Siz onu pas geçmişsiniz galiba unuttunuz.

açıkçası bilimselliği olmamasına sevindim. fırsat ve kaynak bulursam istatistik bakarım.

Yılbaşı sisteminde neredeydiniz acaba?

yalnı ben geçen seneden bahsetmemiştim. geçen sene yılbaşı sistemi iyiydi. bir önceki seneden bahsettim. bir önceki sene yazmışım ama 2014/2015 yerine yanlışlıkla 2015/2016 yazmışım. hatırlarsanız 2014/15 de aralık başında bir sistem yoklamıştı, sonrası boştu.

Bu sebeplerle, eğer bu sistem gelmezse hiç ama hiç üzülmem.

arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Ben kasım ayında 2 ya da 3 kez kar yağdığını gördüm hayatımda (yaşım 35 bu arada). ama ne zaman kasımda kar yağsa o kış bir daha hiç kar yağmamıştı diye hatırlıyorum.

Nerden hatırlıyorsun derseniz; mesela böyle kasım gibi kar yağdığında hep "Ooo bu sene şimdiden böyleyse acaip kış olacak" deyip beklentiye girmişimdir, hep fos çıkmıştır.

Bir de aklıma geçtiğimiz değilde bir önceki kış geldi (2015/2016). Yine aralık başı erken bir sistem almıştık. sonrası foss..

Acaba bu durumun bilimsel bir açıklaması var mıdır? aslında istatistiki olarak bir bakmak lazım.