Beiträge von Aytac

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

11 Kasım Cuma günü İstanbul'da gerçekleşecek en yüksek sıcaklık sizce kaç derece olacaktır ?
    (10.11.2011 18:00 - 11.11.2011 18:00 Arası dikkate alınacaktır.)

: Yarışma Başlangıç Tarihi :
    11.11.2011

: Yarışma Bitiş Tarihi :
    11.11.2011 , Saat 18:00 itibariyle yazılan mesajlar ve yeniden düzenlenen mesajlar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

: Yarışma Sonuç açıklanması :
    11 Kasım Cuma günü gerçekleşen en yüksek sıcaklık değerine DMİ sitesindeki "Ölçülen En Yüksek Sıcaklıklar " sayfasından yararlanılacaktır.İstanbul, Eminönü'nde gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır.Sonuçlar bu konu içinden ilan edilecektir.

______________________________________________________________________________________________________________________________

:YARIŞMA SONUÇ:

11.11.2011 Cuma günü en yüksek sıcaklık 9.8 derece olarak ölçülmüştür.
    ______________________________________________________________________________________________________________________________

: YARIŞMA ÖDÜLLENDİRME :

Tam isabet tahmin yapana ; Turkcell 5 TL* + 1 adet madalya VE +800 Rep Puanı !
    [ Tam isabet tahmin -1- : Değer fark aralığı yok - Örneğin ; gerçekleşen değer 9.8 => 9.8 dereceyi yazan bu kategorideki ödülleri alacaktır.]
    :* Turkcell 5 TL hediyesini alabilmek için kullanıcının forum içindeki rep puanının minimum 1500 olması gerekmektedir. Kurallarımız gereği 100 Rep puanının altındaki kullanıcı 5 TL ödülü almaya hak kazanamayacaktır. Ayrıca genel olarak Turkcell 5 TL hediyesini kazanma hakkı normal yarışma süresinin bitiminden 1 gün önceki yapılan tahminler için geçerli olacaktır. Bu yarışmamız için 10.11.2011 , Saat 18:00 itibariyle yazılan mesajlar ve yeniden düzenlenen mesajlar bu hediye için yarışmaya dahil edilmeyecektir. Eğer birden fazla kullanıcı bu kategoride tam isabet tahminde bulunmuşsa, Turkcell 5 TL ödülü ilk doğru tahminde bulunan kullanıcıya verilecektir. Bu tespit edilirken mesaj gönderme/düzeltme tarihi ve zamanı dikkate alınacaktır. Kazanılan Turkcell 5 TL hediyesi 10 Gün içinde bize bildirdiğiniz Turkcell telefon hattına yüklenecektir.
    : Kazananlar :
    YOK

Tam isabet tahmin yapana ; 1 adet madalya ve +700 Rep Puanı !
    [ Tam isabet tahmin -2- : +/- 0.3 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 9.8 => 9.5 / 10.1 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

9.7 derece

9.6 derece

İsabetli tahmin yapana +400 rep Puanı !
    [ isabet tahmin : +/- 0.5 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 9.8 => 9.3 / 10.3 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]
    YOK

Çok Az bir farklayanlış tahminde bulunanlara da +200 rep puanı verilecektir.
    [ Çok az fark tahmin : +/- 1 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 9.8 => 8.8 / 10.8 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

10.6 derece

Az bir farklayanlış tahminde bulunanlara da +100 rep puanı verilecektir.
    [
    Az fark tahmin : +/- 2
    değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 9.8 => 7.8 / 11.8 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

11.5 derece

O gün soğuk olacağını düşünüyorum 11.2 derece

10.9 derece diyorum.

11.4 derece tahmin ediyorum

11.8diyorum

11.1 diyorum ben

11.5 diyorum :)

11.4 diyorum :::))

11.3 diyorum

11.5 derece

04 Kasım Cuma günü İstanbul'da gerçekleşecek en yüksek sıcaklık sizce kaç derece olacaktır ?
    (03.11.2011 18:00 - 04.11.2011 18:00 Arası dikkate alınacaktır.)

: Yarışma Başlangıç Tarihi :
    30.10.2011

: Yarışma Bitiş Tarihi :
    04.11.2011 , Saat 18:00 itibariyle yazılan mesajlar ve yeniden düzenlenen mesajlar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

: Yarışma Sonuç açıklanması :
    04 Kasım Cuma günü gerçekleşen en yüksek sıcaklık değerine DMİ sitesindeki "Ölçülen En Yüksek Sıcaklıklar " sayfasından yararlanılacaktır.İstanbul, Eminönü'nde gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır.Sonuçlar bu konu içinden ilan edilecektir.

:YARIŞMA SONUÇ:

04.11.2011 Cuma - En yüksek sıcaklık 16.2 olarak kayıtlara geçmiştir.

: YARIŞMA ÖDÜLLENDİRME :

Tam isabet tahmin yapana ; Turkcell 5 TL* + 1 adet madalya VE +800 Rep Puanı !
    [ Tam isabet tahmin -1- : Değer fark aralığı yok - Örneğin ; gerçekleşen değer 20.8 => 20.8 dereceyi yazan bu kategorideki ödülleri alacaktır.]
    :* Turkcell 5 TL hediyesini alabilmek için kullanıcının forum içindeki rep puanının minimum 1500 olması gerekmektedir. Kurallarımız gereği 100 Rep puanının altındaki kullanıcı 5 TL ödülü almaya hak kazanamayacaktır. Ayrıca genel olarak Turkcell 5 TL hediyesini kazanma hakkı normal yarışma süresinin bitiminden 1 gün önceki yapılan tahminler için geçerli olacaktır. Bu yarışmamız için 03.11.2011 , Saat 18:00 itibariyle yazılan mesajlar ve yeniden düzenlenen mesajlar bu hediye için yarışmaya dahil edilmeyecektir. Eğer birden fazla kullanıcı bu kategoride tam isabet tahminde bulunmuşsa, Turkcell 5 TL ödülü ilk doğru tahminde bulunan kullanıcıya verilecektir. Bu tespit edilirken mesaj gönderme/düzeltme tarihi ve zamanı dikkate alınacaktır. Kazanılan Turkcell 5 TL hediyesi 10 Gün içinde bize bildirdiğiniz Turkcell telefon hattına yüklenecektir.
    :KAZANAN:
    YOK

Tam isabet tahmin yapana ; 1 adet madalya ve +700 Rep Puanı !
    [ Tam isabet tahmin -2- : +/- 0.3 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 16.2 => 15.9 / 16.5 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]
    :KAZANANLAR:

16.5 Derece

16.3 derece diyorum(...)

16.5 olacak

İsabetli tahmin yapana +400 rep Puanı !
    [ isabet tahmin : +/- 0.5 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 16.2 => 15.7 / 16.7 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

Bende 16.7 tahmin ediyorum :)

15.7 derece :)

Çok Az bir farklayanlış tahminde bulunanlara da +200 rep puanı verilecektir.
    [ Çok az fark tahmin : +/- 1 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 16.2 => 15.2 / 17.2 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

17.1 derece olsa iyi olur.

17.0 derece

15,3 olarak tahmin ediyorum

Az bir farklayanlış tahminde bulunanlara da +100 rep puanı verilecektir.
    [
    Az fark tahmin : +/- 2
    değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 16.2 => 14.2 / 18.2 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

15.01

17.5 derece olalabilir.

17.5 derece olur

17,6 derece diyorum :D

14.9 bence :)

Teknik problemlerden dolayı yarışmamızın sonuçlarını tam olarak ilan edememekteyiz, birkaç gün içinde yarışma sonuçları kesin olarak ilan edilecek, kazananlar tek tek açıklanacaktır. 26.10.2011 tarihinde gerçekleşen en yüksek değerin 16.0 derece şeklinde gerçekleştiğini şimdi buradan ilan edeyim. Konu içindeki tahminlerde uzun bir aradan sonra tam isabet tahminde bulunan bir arkadaşımız çıkmıştır :) , konu içinde belirttiğimiz üzere yakında ilan edilecek ve ödüllendirme yapılacaktır.