Beiträge von Biloogle

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

3-3 olana kadar takımı kenarda seyreden, birbirinin kopyası pozisyonlarla gelişen golleri seyreden hoca; tek cümleyle;

ŞENOL GÜNEŞ İSTİFA.

(Quaresmanı da al git)

Bu arada böyle bir deplasmanda tüm şartlara rağmen 3-0'dan 3-3 büyük başarıdır, tebrik ediyorum fenerli arkadaşları.

Ümraniye hala ince ince atıyor, maşallah uğradığım her yerde güzel kar oldu bu sistemde.

Dün gece Kavacıktaydım, orası da iyice koptu, arabayı çıkartamadım hanım ile çocuk orada kaldı, ben malum işten ötürü eve döndüm otobüsle.

Rabbime şükürler olsun, güzel nasiplendik.

Özellikle genç kardeşlerimiz için çok sevindim, ders çalışın vs. gibi cümleler önemsiz, tadını çıkartın tatilin.

Dört gözle beklerdim öğrenciyken, gerçekten sevindim sizler için.

Ders çalışın cümleleri önemsiz derken, tatilin tadını çıkartmak anlamında söyledim.

Felsefemiz belli; Work hard, play hard :)

Derslerin de eğlencenin de hakkını verin, zaman geçip gidiyor.

Başakşehir'in iyi top oynadığı da, inceden inceye kollandığı da aşikar.

Bu iki şey aynı sezona denk gelince ilk ikide bitiriyorsun sezonu.

Bir Beşiktaşlı olarak Trabzonspordan çok umudum vardı Başakşehirin puan kaybı adına ama maalesef kötü oynamış Trabzonspor.

Arkadaş bu Yusuf ile Abdulkadir de ya tam oyunun içindeler ya da tam dışındalar.

Yazık oldu.

Şunu not düşmem lazım; " Başakşehir bir proje takımıdır."

Yeni konumuz hayırlı ve uğurlu olsun.

Tahrik dolu mesajlardan uzak olduğumuz nice 1000 sayfalara.

Bu arada Iphone hava durumu uygulaması salı - çarşamba kar gösteriyordu konumumda, az önce salıyı yağmura çevirip çarşambaya kar göstermeye devam etti.

Ümraniye-Atakent bam bam :)

Maşallah çok güzel yağıyor.

Kısa sürede araç üstleri ve basılmayan kaldırımlar beyazladı.

Araç trafiği yoğun olmasa yollarda da tutmaya başlayacak.

Hocalarıma kendi adıma teşekkür ederim bu güzel tahminlerinden dolayı.

Gözümüz aydın, bu işin sonu karda mahsur kalmak olsun :)

Aramızda maalesef "tahmin" kavramını çözememiş arkadaşlar var.

Lütfen bunun üstüne biraz düşünelim.

Bir diğer husus ise ; "sağa sola şu gün kar yağacak dedik rezil olduk" , "aileme şöyle dedim", " sınıfta alay konusu oldum" gibi cümleler.

Bu hayatta yeteri kadar hayal kırıklığı yaşamamış arkadaşlar maalesef temkini elden bırakarak işi şova dökme peşindeler.

Diyelim ki bunlar mesele değil, e kardeşim sende gram bilgin-verin-tecrüben olmamasına rağmen ailende-çevrende uzman meteorolog triplerine giriyorsun.

Tutunca "bak demiştim size" demeyi biliyorsun.

Kaçınız sağa sola kar tahmini iletirken Semih hocayı, Burak hocayı, Ahmet hocayı ya da x bir hocamızı kaynak olarak belirtiyorsunuz?

%0-1

Çünkü o sizin başarınız olarak gözükmeli.

İçi boş, çaktırmadan kopyala yapıştır bilgi ile caka satmaya gelince sıkıntı yok ama işler ters gidince "şöyle dedik şöyle oldu"...

E bir zahmet o da senin riskin olsun.

Şu güzelim rahmetin üstünden şu tartışmalara girmek çok abes.

Görelim mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler.

Bir yağdıran var...

Arkadaşlar burası İstanbul kar tatili sayfası değil o konuda bir anlaşalım diğer bir husus bölge sorumlusu kardeşimiz ve moderatör kardeşlerimiz ve tahminci kardeşlerimiz açıklama yapıyor ara ara lütfen biraz daha anlayışlı olalım gerçekten enteresan şeyler yazılıyor

Üst üste flood olacak ama şu mesaja hak vermeden duramadım.

Konunun en son sayfasına girip "şurada ne olur? " , " burada ne kaç cm olur?" gibi sorular, burada emek veren hocalara saygısızlık oluyor.

En azından son 5-10 sayfayı hızlıca gözden geçirmek gerek.

Ki çoğu kişinin soracağı soru zaten o geçmiş 10 sayfa içinde cevaplanmış oluyor.

Keonk

Üstatların yorumlarından çıkardığım özet ile Kağıthane'ye ve o rakıma Perşembe gece olmasa da sabaha karşı kar yağışı gelebilir düşüncesindeyim.

Artık yorumlamaktan ziyade seyretme dakikalarına girdik.

Fakat benim düşüncem; daha önceki tecrübelerle sabit olarak MGM ve AKOM bu kadar bas bas bağırıyor, buradaki üstatlar ile hemfikir oluyor ise sistemin fos çıkma ihtimali zayıf.

Çünkü genelde hava forumda biz sistemi kutlarken MGM parçalı bulutlu diyordu bazı sistemlerde :)

Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin ve kazasız belasız olacak ise kara gömülelim inşallah.

Merhabalar İstanbul kağıthanenin yükseklerindeyim 85m de ne olur ne biter yardımcı olacak arkadaşlar var mı? Bide bu kağıthane istanbulun ne tarafı oluyor kuzeybatı güneybatı bilgisi olan varmı?

Merhaba hocam,

Basit bir araştırma ile şöyle bir görsel buldum, size de yardımcı olacaktır;

5d19a1ac518bc2f05e9.jpg

Rakım olarak merkezi konumlar baz alındığında 50 mt gözüküyor.

Hatırlar mısınız bilmem İstanbulda 2 3 sene önce kar yağmadan tatil olmuştu.

Eğer ki mgm bu yağışların tamamını karayelle kar olarak düşünürse tatili verebilir yada sabah 4 5 gibi kar başlasa bile yoğun olacağı için 6 gibi tatili verir. Hafife alınacak kar değil iş okul çıkışı felakete dönüşebilir.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam bahsettiğiniz tatilin sebebi aşırı soğuklar sebebi ile buzlanma-don olaylarıydı.
    Haberlerde düşen çocukların, kayan arabaların görselleri eşliğinde verilmişti tatil haberi.

Ki mevcut modellerde o tip bir soğuk gözükmüyor.

Tatil olacak ise tahmini kar yağışı şiddetinden dolayı olacaktır.

Mesele bir ihtiyacı karşılamaktan ziyade; kendinde fark ettiğin ama çoğu zaman itiraf etmekten bile kaçındığın bir sevdanın gün yüzüne, hatta insanların gözüne gözüne sokabilme özgüvenini sağladığınız için...

Bu sevdayı yüreğinde hisseden binlerce insanı buluşturduğunuz için...

Bu buluşma ortamında tecrübeli-bilgili ve uzman kişilere ortam sağlayıp bizlere de nasiplenme şansı verdiğiniz için...

Kısacası varolduğunuz için teşekkür ederim şahsım adına.

İyi ki varsınız.