Beiträge von Biloogle

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Uzun yıllar unutulmayacak efsane bir kışı geride bıraktık.

Bizlere bunu layık gören, bizleri bu peş peşe güzellikleri nasip eden rabbimize hamdolsun.

2022 Efsanesi diyebileceğimiz, 1-2 sulu kar aldığımız yıllardan sonra ilaç gibi gelen bu yılı güzel anılarla uğurlamanın mutluluğunu yaşayalım.

Şükredelim ki, nankörlükle kaybedenlerden olmayalım :)

Bu tip forum vb. ortamlarda esas kavga bir ( rakamla 1 ) mesajdan doğar.

O mesajdan sonra 100 kişinin o 1 mesaja verdiği tepki ile 1 mesajın etkisi 101 olur.

Sonra o kavgayı sakinleştirmeye çalışan diğer 100 mesaj ile o ilk atılan kavga sebebi olan mesajın etkisi 201 olur.

"Hadi artık bunu konuşmayalım"cılar ile birlikte toplamda 250-300 e ulaşır ve sayfalarca amacına aykırı noktalara varılır.

Birini susturmanın, bir konuyu kapatmanın en kestirme yolu kulak tıkamak.

Bu yukarıda saydığım tartışma vortexinin gerçekleşmemesi için " raporla / report " butonunu icat etmişler.

Bu attığım mesaj da dahil hepimiz o 1 mesajı snowball efektiyle kocaman bir kitle konusu haline getirdik.

Gerçekten acısıyla tatlısıyla uzun süre unutulmayacak bir anı daha ekledik hanemize.

Sistem hiç bitmesin istiyor insan ama bu doğanın kanunu.

Bu sebeple artık olumsuz, negatif yorum yapmak gerçekten yersiz.

Kabul edelim ki özlediğimiz kışlardan birini yaşıyoruz, e bir zahmet de biraz şükredelim :)

Şubat için de olumlu sinyaller var gördüğüm, hayırlısıyla güzel 1-2 sistem daha alırsak son yılların en güzel kışlarından biri olacak.

Görelim mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler :thumbup:

Teşekkür ederim hemen deniyorum

Hocam tam aksine her şeyi kapatın telefon dahil.

Sonra pirincin içine koyun kapalı bir şeyde, kavanoz mesela.

İçine su girdiyse çalıştıkça kısa devre ihtimali artar ve anakartı yakar.

Acilen her şeyi kapatıp pirincin içine koyun, içinde sıvı teması varken açık olduğu her saniye risktir.

Şiddetle uymanızı tavsiye ediyorum.

Sokak neredeyse kuruyacak şaka gibi 😂😂 Valla kimse kusura bakmasın yağmasın böyle kar yağacaksa hiç yağmasın bari bu kadar hızlı erimeseydi bölgemde. Artık beni kesmesi için kırmızı kütlenin üzerimde 2 saat kadar durması gerekli 😂

Hocam şükredelim, daha dün gibi sisteme 24 saat kala kıvıran bir ton modeller gördük. Şükürler olsun bir çok yer tatmin oluyor.

negatiflik anlayan sensin. Yağmur da rabbimin bir lütfu, yağan kar tutmayacağı için üzüntümüzü paylaştık; yağıp tutarsa da hatamızı kabul ederiz…

Sistemin önce yağmurla başlayacağını, cuma gece 12 gibi kara döneceğini, cumartesi bir miktar yağıp pazar ve pazartesi sağlam vuracağını yapılan 100 analizden birinde okudun mu? Sistemin fos ya da kötü olduğunu söylediğine göre sistemi biliyorsun.

Hangi analizde, hangi diyagramda gördün sadece bu akşam 18:00 ile 20:00 arası yağış alacağımızı?

Şu ortamda olumsuz cümlelerle insanları buhrana sürükledikten sonra kar yağarken " hata yapmışım kusura bakmayın " demenin hiç bir anlamı yok.

İtidalli olmak da lütuftur, bunu değerlendirin bence.

Hele ki onlarca trollün olduğu şu dönemlerde.

böyle kapatmak istesem kapatırdım, istemiyoruz ki üzülüyoruz kardeş. Sen üzülmüyorsan onu sorgula

Sen sadece üzülmüyorsun, gereksiz ve yersiz üzüntünü negatifliğe döküp binlerce insanın okuduğu bir ortamda yayıyorsun. Yoksa kimse senin üzüntüne karışmaz, dilersen kapan odana saatlerce ağla, saygı duyarız.

Mesele tamamen topluluğu etkileyecek şekilde hareket etmek.

Bazılarınız kar değil çiğ bile haketmiyorsunuz.

Bu nankörlük, bu aç gözlülük bambaşka seviye.

Hele bir durun, anladık ışık hızı devrindesiniz de, bu işler öyle olmuyor.

Kaç günlük sistem var, ki bu saatlerde yağacağı da belli değildi, noluyoruz abi?

Tüm analizlerde gece yarısı ve sonrası için yağış belirtildi. İki erken kar görünce hemen emriniz altına alıyorsunuz havayı, bi sakin arkadaş bi yavaş gelin ya.

Abi noluyoruz? Zaten bu geceden itibaren güzel yağış bekleniyordu.

İki kar gördük, yağmura dönünce sistem fos oldu.

Yok gerçekten bazı insanların bir oturup düşünmesi lazım, bu fikirler sağlam bir psijolojinin ürünü fikirler değil.

Ümraniye - İstiklal de abartısız söylüyorum tek bir kar tanesi bile yağmadı, çok ilginç :)

İnşallah sabaha kadar örtü oluşturacak dekler nasip olur, 5:30 da kalkacağım iş için.

Nasip diyelim, çok umutluydum, Gebze'de görürüm inşallah.