Beiträge von Ozu68

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Sessiz sedasız izleyen, okuyan ve anlamaya çalışan bir Sessiz Takipçi olarak size teşekkür ederim. Zaman ayırdığınız, anlattığınız, aydınlattığınız için... Sevinç ve keyif ise işin bonusu... Ellerinize sağlık

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle iki sene önce bu foruma üye oldum. Hava oluşumlarına gönül vermiş kişilerin takdire değer ve son derece pozitif yaklaşımları sayesinde hem birşeyler öğreniyor, hem de yazılanları okumaktan keyif alıyordum. Ta ki bu senenin başına kadar. Profil yaş oranı, düzeyi ve bilgi birikimi o kadar düştü ki yorumların arasından kayda değer bilgiyi cımbızla alır hale geldik. @Efsane_Semih binbir emekle bir tahmin yapıyor ve "Benim tahminim bu, bekleyip, göreceğiz," diyor. Aradan dakika geçmiyor ki saçma sapan sorular gelmesin... Çoluk çocuğun kar yağdı, yağmadı ağlamalarıyla doluyor sayfalar.

Buna nasıl önlem alırsınız bilmiyorum ama böyle devam ederse forum üretkenlik ve öğreticilik fonksiyonlarını kaybedecek. Bu da işin keyfini alıp götürecek. Bilginize...