Beiträge von efsane5534

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

16 martta gelen sistemi gfs 2 haftadı veriyor hep öteleye öteleye o tarihe kondurdu -5 negatif eğrsi ve 850 hpa da bu da 0 noktasında yaklaşık 4-5 derecelere tekamul eder yağışı yakalarsan belki gece geç saatlerde kar alabiliriz ama sistemler o kadar değişken ki sabit bi yorum yapılabilmesi için hava hareketlerini bekemek lazım derim ben

kış gelecek mi arakadaşlar son olarak ne dersiniz bu konuda

kar yağması için belli şartların oluşması gerekmektedir bunlardan bir tanesi de hava sıcaklıklarının -10 larda devam etmesi kuzeyden özellikle bir kaç tane sistem bekliyor son gaz ancak ben aşağıya doğru ineceğine inanmıyorum en azından ayın bi 13 14 üne kadar bir şey beklemek marmara için pek de mantıklı değil daha sonrasında ise artık nisana doğru ilerlediğimiz için gelebilmesi muhtemel olan maddeler gün geçtikçe eriyor bu açıdan bakalım son olarak ne olacak hayırlısı olsun en güzeli bu bence

arkadaşlar ılıkçı arkadaşlar türedi yine kış bitti tarzında söylemler yin çıkmaya baladı tek ağızdan ama sistemlerde görünen modeller ya 1 hafta kadar öncesine geri geliyor ya da sonrasına geri öteleniyoor biz şu an kaybolma aşamasındayız veya modeller de bir hafta öncesine kadar -11 ler ile gelecek sistem martın vermiş olduğu ılımanlıktan dolayı eriyor gidiyor buna mukabil sistemleri takip etmemiz lazım derim ben en azından bence bu aralar modellere göre yorum yapmamak gereklidir diye düşünüyorum bakalım ne olacak

Gördüğüm şeyler var. O yüzden kara kış gelecek diyorum. Ortada hiçbir şey yokken umutlanmak gibi algılamayın. Neyse şimdi sorum var. Bu gece veya yarın sabah bana eksilere düşecek gibi geliyor olabilir mi?

son gelşen olaylar neticesinde pek bir şeyler beklemek zor tabiki ama cumadan sona ben hareketlilik bekliyorum şahsen en azından marmara karadeniz ve iç ve doğu bölgelerde sert düşüüşler olacak bu sistemlerde marmara da ne denli etkilenir şu an kestirmek inan çok zor sistemlerr oldukça değişken mart ayı olduğu için bulutlar ve basınç hareketlilikleri inanılmaz şekilde yer değiştiriyor anlık bir kardan boğulabiliriz de hiç kar görmeden martı da sonlandırma ihtimalimiz bile var öyle söyleyeyim kardeşim

gfs 1 hafta öncesinde ay ın 14 ü gibi çok güzel bir çıktısı vardı marmara üzerine oturan -1 luk bir alçak basınç ve bu basınç hareketine bağlı olarak kuzeyde yüksek basınç hareketi vardı ama son gelişen olaylarda ne oldu onu bilmek zor tabiki

Modeller düzelecek. Şaka yapmıyorum, beklenmeyen değişiklikler umduğum falan da yok, dalga da geçmiyorum. Şimdilik başka birşey demeyeceğim. Sonra ayrıntılı yazacağım

valla kardeşim aslına bakarsan düne kadar sistem hareketliliğini gösteriyordu ama son gelişen olaylar neticesinde yağışlarda biraz değişmeler oldu sanırım ancak bu olayların sonucu ne olacak o da muamma bakalım göreceğiz inşallah senin dediğin gerçekleşir ....:)

arkadaşlar şunu söyleyeyim ben ne olursa olsun sonradan görünen sistemler eriyor kar görünmeyen isitem birden yoğun kara dönüyor acayip bir kıştı gerçekten şu saaten sonra yağan karların hepsi bizim için ekstra bir durum olacak sanırım bu gidişle ama ne olacak bakalım sonuç olarak ne olacak

arkadaşlar ayın 6 sında gelecek sistem biraz dengeyi şaşırdı sanırım ama 17 sinde gelecek olan sistem biraz daha etkili sgibi en azından şimdilik öyle görünüyor.bakalım hayırlısı