Beiträge von egesemaları

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

kardeşim güney marmaraya lafımız oralar zaten istanbulu sollar ama mesela bursa merkezde 50 cm kar varsa istanbulda 30 cm görür bizim gözümüz 50 cm üstünde diil :) 30 cm yeter bize

beyler üstad dediğimiz kişilere itibar etmeyin fazla sabah mgm istanbul ve izmiri üzebilir hazırlıklı olun diyolardı şimdi ne diyecekler acaba merakla bekliyorum

mete ilter benim için sıcaklık sıkıntısı yok rahatım zaten çamlıcadayım 200 küsür rakım var ama ayrıca bu tip haritalara pek takılma dünde üsküdarı 1 derece beykozu 4 derece gösteriyodu yahu öyle saçma şeymi var üsküdarda kar yağacak beykoz kky haha :) istanbulun tamamı kar alır rahat ol semt semt değerlendirme ama boğaz kesimi coşar çünkü bereketli her kar yağışında kara gömülür

istanbul avrupa yakasının kaderi bu zaten ama üzülmeyin şimdi tvlere çıkıp kar yağışı anadolu yakasında daha etkili diyenler çıkar pek itibar etmeyin yani çok uçurum olmaz ancak boğaz semtleri ve anadolu yakası uçar resmen beylikdüzü avcılar tarafları trakyaya yakınlığından ötürü biraz üzülür bu sistemde

mgm istanbulu üzebilir diyen üstadlarımız şimdi nasıl bi açıklama yapacak merak ediyorum istanbulun havasını benden iyi kimse tanıyamaz ben yıllardır bu şehirde yaşıyorum ve çok iyi tanıyorum havasını boğaz çevresi kasıp kavurur salı ve çarşamba mümkün mertebe dışarı çıkmamaya bakın

arkadaşlar burda herkes modellere göre konuşur ben tecrübelerime göre konuşurum en tutarlı tahminler genelde sistemin gelmesine 2-3 gün kala yapılan tahminlerdir istanbul kara gömülcek hemen bi güncellemeye bakıp karalar bağladınız ya ayıp bu gfs günlerdir bu sistemi gösterdi şimdi hemen sabah bi değişiklik yaptı diye istanbula yazı getirdiniz rahat olun istanbul çamlıca tepesinden istanbulun kara gömülmüş halini izlicem ayrıca 16-17-18 şubat sistemi artık kesin diyebiliriz o sistemdede tüm ülke kara gömülcek

arkadaşlar ben size sabahtan beri söylüyorum ortalığı galeyana getirenler istanbulu çekemeyen bazı arkadaşlar var sabahki güncellemeye bakarak istanbulda sistemi bitirdiler ama ben size ne diyorum istanbul her türlü bol yağış alır 9-10-11 şubat istanbul 30-40 cm kara hazır ol

arkadaşlar kusura bakmayın ama yani cidden bu işten çakmıyosunuz ya mgm bile bugün sıcaklığı 11 derece gösterdi ama sıcaklık bugün gündüz 5 dereceydi yani her gördüğünüz tabloya inanmayın ayrıca kuzeyli rüzgarı hesaba katmıyosunuz o rüzgarla sıcaklık zaman zaman eksilere düşer rahat olun siz ayrıca 1 derece gösterilen üsküdarda kar yağarken 3-4 derece gösterilen beykozda kky olmaz işte herşeyi tabloya göre değerlendiriyosunuz burdaki değerlerden 2-3 derece eksiğini düşünün rüzgarın etkisini hesaba katın çok komik bi tablo adamlar üsküdarı 1 derece göstermiş beykozu 3-4 derece göstermiş ne yani şimdi beykoz kky üsküdar karmı alacak güldürmeyin adamı ya :) öle bişey mümkün diil

amma takıldınız şu sıcaklık olayına ya arkadaşlar -8 ler girmesi demek yerde sıcaklık 0 derece demektir ee buna bide kuvvetli rüzgarı ekleyin sıcaklık eksili değerlere iner ayrıca 16-17-18 sistemi tüm türkiyeyi vuracak kesin olarak sadece karadenizle sınırlı diil rahat olun ancak yağışın kralını doğu ve batı karadeniz alır 9-10 şubat sisteminde talihsiz doğu ve batı karadenizin turnayı gözünden vuracak doğu karadeniz metre yapar

mete ilter -8 ler p.tesi akşamından itibaren giriyo p.tesi akşamından itibaren sıcaklık 0 derece ve yere düşen kar direk tutar ayrıca salı günü 1 derece en yüksek olur zaten 1 derecede kar hemen erimez 3-4 derece olsa hadi neyse o kadar yoğun kar yağışı altında zaten kar erimeye fırsat bile bulamaz çarşamba zaten eksili değerlerde sıcaklık yani anlican istanbul şov yapar