Beiträge von kostanza

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Bazı sansarlar türemiş istanbul bloğunda. Son 18 saatin felaket telalları derim anca ben bunlara. Bu zamana kadar neredeydiniz de şimdi mi aklınıza geldi bizim göremeyip de senin gördüğünüz şeyleri bugün bu saatte değil de, 1 hafta önceden söyleseydin ne olurdu sanki. Aman Yarabbim ortalığı iki dakika boş bırakmaya gelmiyor. 8)

hocam selamlar, hic sormayin tutturdular akdenizde ab olusuyor oyuzden sure kisaldi filan sali cars. kar yok yagmur var dediler, dogruluk payi varmi?
    mesela cografyaci hocada tam tersi o olusan ab yuzunden surenin uzadigini sali cars da kar alacagimizi soyledi boyle bi ikilem:) o ab karistirdi ortaligi sizin fikriniz?

Semih hocam selamlar bende sessizlerdenim 6 yillik uyeyim cok merak ettim, diger sayfalarda root nicli arkadas sistemin bozdugunu akdenizde ab olustugunu bunun sistemi bozdugunu ve karlakarisik yagmura donebilecegini soyledi dogrumu bu yorum? yani son ciktilar iyi degilmi? bu arada sizden baskasini takip etmiyorum lutfen cevap verirseniz sevinirim..

dun buraya yazdim kizdilar, sistem iyice batilamis istanbula -4 -6 lar ancak giriyo ben yanlismi goruyorum sistem balkan sistemi diince millet yanlis goruyosun diye kizdi, 1 hafta kala yok efsane filan daa dun bi veriye gore istanbul 1 metre olur diyodunuz, sistem uzerimize geldikten sonra bende bilirim, mikdar kadioglu 3 gundur diyo sadece cumartesi kar var diye zorla kar yagdirticaksiniz zorla olmaskisonra sonu husran oluyo uzuluyoruz ve her seferinde ayni seyi yapiyorsunuz! tecrubeyle sabit denen bi laf vardir, bari tecrubeyle hareket edin oda yok, sora yok trol bilmem ne! adam sistemi kirimdayken goruyor yok -16 yok -12 sonra mantar! kardesim kirimda gordugunuz sistemi bizim guneyli cografyamiza nasil adapte ediyosunuz hemde kendiniz soyluyosunuz daha 1 hafta oldugunu!
    benim tecrubem sudur; bi sisteme bir gun kala bakarim dahada bakmam, bunyamin gibilere cesur konusamiyo diyosunuz, siz 1 hafta ince soyleyince ne oluyo gorduk, diceksinizki bunlar tahmin! ozaman bende tahmin yapiyorum kis bitmeden bi kar daha alicaz tutmazsa dahada konusmam!) al sana tahmin!
    bence sadece burkac kisi tahmin yapmali yada brn artik sadece onlara bakarim, ornegin semih hocaya.. adama zorla daha 5 gun var konu actiriyisunuz sonra sonu husran..

arkadaslar bu sistem batili degilmi ben yanlismi goruyorum hatta son veride iyice batilamis, bu sistem italys yunan balkan sistemi olmus, cekirdek -16 oralarda niye bukadar buyutuldu anlamadim, trol degilim bu arada, sanki birgun kar alicaz gibi sonrasi kkyagmura doner gibi, yani bu sistem hicbirzaman turkiye sistemi degilki yanlismi goruyorum baya bi dogulamasi lazim oda bu guclu sarkmada zor gibi..?

arkadaslar bu sistem batili degilmi ben yanlismi goruyorum hatta son veride iyice batilamis, bu sistem italys yunan balkan sistemi olmus, cekirdek -16 oralarda niye bukadar buyutuldu anlamadim, trol degilim bu arada, sanki birgun kar alicaz gibi sonrasi kkyagmura doner gibi, yani bu sistem hicbirzaman turkiye sistemi degilki yanlismi goruyorum baya bi dogulamasi lazim oda bu guclu sarkmada zor gibi..?

abi siklonmu bu gelen siklonsa soguk kuvvetli olursa kiyilar bile 30 cm olur. gecen sistemde tagan yagmuru bastan sona kar aldiimizi dusunun, sicaklik dusuk olsaydi kara gomulmustuk, sicaklik konusunda emunmisiniz cuma gecesi 850hpa ne veriyor istanbula?

arkadaslar bisey sorucam son 3 sayfayi okudumda kesin oldu bitti gibi konusuluyo yine halbuki daha 3-4 gun yokmu? okadar kesinmi bu sistem? sistemler gelince hep eridi oluyo millet bayagi kaptirmis hayirdir, son guncellemeden dolayimi bu sevinc? her guncelleme degisemezmi artik?

arkadaslar trol falan demeyin veda icin geldim, ne zaman foruma girsem sistem kirimdayken efsane deniyo her seferinde husran kestane oluyo, tahminlerin basarisiz oldugunu soyluyorum sen trolsun diyolar! tamam su an istanbulda 10 cm kar var! boylemi diim?! yok iste, yagacak dediniz ve yagmadi tabiki tahmindir ama anladimki insanlarin tahminini doga pek dinlemiyor, oyuzden artik havayi dogal haline birakip bu kadar udtunde durmamaya karar verdim, bi sabah kalktiimda beyaz ortu surpriz yapsin istiyorum tek istegim bu, hatta bunyamin ve digerlerinide twiter dan siliyorum, beklenmedik olsun surpriz oldun havalar bana, siz bilin ben bilmek istemiyorum, ozaman niye foruma geldin diyeceksiniz bi heves umuttu iste ama anladimki surprizi kalmayinca ozelligini yitiriyor, ayni ay gibi birgun teleskopla ayi seyrettim, uzerindeki daglari cukurlari gordum, o cocukluumda bildiim ay butun romantikliini yitirdi gozumde, birde sunu dusundum gecen seneki yilbasi sistemi zayif olarak aktarildi hep ve geldiinde cok guclu geldi tahmin edemediler, 87de oyleydi ogunu gunesli verdiler 1 ay kar yagdi, yani ustunde durmamak bilmemek duymamak bana daha durust uygun geldi, yani veda ediyorum, rahatliyorum) hoscakalin dostlar, kimbilir hangi sabaha karla uyanicam..

arkadaslar trol falan demeyin veda icin geldim, ne zaman foruma girsem sistem kirimdayken efsane deniyo her seferinde husran kestane oluyo, tahminlerin basarisiz oldugunu soyluyorum sen trolsun diyolar! tamam su an istanbulda 10 cm kar var! boylemi diim?! yok iste, yagacak dediniz ve yagmadi tabiki tahmindir ama anladimki insanlarin tahminini doga pek dinlemiyor, oyuzden artik havayi dogal haline birakip bu kadar udtunde durmamaya karar verdim, bi sabah kalktiimda beyaz ortu surpriz yapsin istiyorum tek istegim bu, hatta bunyamin ve digerlerinide twiter dan siliyorum, beklenmedik olsun surpriz oldun havalar bana, siz bilin ben bilmek istemiyorum, ozaman niye foruma geldin diyeceksiniz bi heves umuttu iste ama anladimki surprizi kalmayinca ozelligini yitiriyor, ayni ay gibi birgun teleskopla ayi seyrettim, uzerindeki daglari cukurlari gordum, o cocukluumda bildiim ay butun romantikliini yitirdi gozumde, birde sunu dusundum gecen seneki yilbasi sistemi zayif olarak aktarildi hep ve geldiinde cok guclu geldi tahmin edemediler, 87de oyleydi ogunu gunesli verdiler 1 ay kar yagdi, yani ustunde durmamak bilmemek duymamak bana daha durust uygun geldi, yani veda ediyorum, rahatliyorum) hoscakalin dostlar, kimbilir hangi sabaha karla uyanicam..