Beiträge von rallyci

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Allahın bir garip çölü ankara nefret ettim artık. bu boşluklar ne ya? hani Allah a isyan değil yanlış anlaşılmasın hep merak ediyorum bu boşluk sık ık oluyor her kutupsal harekette. desekki etrafı dağlarla çevrili gelen nemi alıyor bize kalmıyordu eskiden nasıl alıyorduk 20 25 cm kar? o zaman 2 metrem iyağıyordu dağlara valla ilginç moralim çok bozuldu karda cips yemeye bayılırıdım kaç gündür yemedim bile sırf kar başlasında pc başında hem iş apam hem keyifle yiyem olmadı gene

balkalardangelen kütleyi halihazırdaki orta akdeniz gebertip attı. bu erzmanki doğalduurm alıştık yani. kasım sonu bile bu şekilde olmazdı. bu yıl sistemlerin kendisi ümüyle çok zyıf etkisiz. dünya genelinde. Efsane beklemek tamamen ütopyacılık oluyor

Şu an nisan havası nın ısısı var dışarda. gelecek soğuk kütleyi çok yıpratır bence en azından her zamanki gibi büyük bölümü yağmur olarak düşürüp soğuayna kadar kaymağını yağmurla kalanıda karla indirir. tabi güçlü gelirse evet gömülebiliriz ş uanda biz beşer için kumar gibi, belli bile değil. Ama Allaın işi bu karışılmaz sadece umulur

çok umudum yok her dönem böyle oluyor tam güzel ssem gelcek oluyor soğuktan önce bir lodos fırtınası ile potansiyel kış havasına tecavüz ediliyor sonra bekleki ha soğudu ha kara çevirdi sıcakık ve yağış çakışmadı gibi derlterle boğşuyoruz.

işallah lodos çeker gider bir an önce. Gelen soğukların ardından da tabakhaneye yetiştiren kadar hızla geri gelmez uzun süre.

Aslında mümkün küresel sınmayı küresel çapta çok azaltabilirsek 20 25 yıl sonrası frenlemnin iyi etkileri görülebilir. 30sene sorna herlade eski kışlara çok yakının yaşayabiliriz : ) daha ço kakr bekleriz bu gidişle mart dediğin mevsim kı ayı değil 1 kez soğu kgelse 10 kez oart akdeniz gelir ş uan en güzel kışlar yaşanan anlar ve bu analr sürekli ötleniyor 80 yaşındaki adama piyango çıksın de ümitlenyrouz çıksa ne olur çıkmasa ne... mart gelcek kar 2 metrede lsa 2. gün ilkbahar doğal ataklar o karları eritir gider

bulutla gene yığıldı güneye. bu kuzey ile batının ne pis şansı var kuzeyden gliyro üstelik elmadağ oran dikmen vs güen ytaraflar simsiyah oldu. Güneşle bulutlar anlaşmalı galiba tüm yol anakra karaman diyor sanırım ankara sana yok :D

haberler pek iyi deil

iyi değil bile değil berbat ötesi ekvatoral kuşak ikiime dönmüş. ocak bitti şubatta ha bunu alırıız ha şunu yok 10 yok 15i derken şubat biter. Benimkisi tahmin değil sezi. klimatoloji de okumuş biri değilim. Eski kışlar artık yok. biz ilkokl ortaokul zamanalarımızdyken 1 yağardı 20 30 cm o kar çok rahat yerde20 gün yatardı. çatır çatır hemde kualkarımız kopacak olurdu . şimdi hem az yağıyor hemde heme narıdnan sıcak geliyor. perşembe günü 4 derce diyor mgm yarın -4 nedir bu 8 derecelik ısınma hemde kışın en güzel zamanlarnda eskiden kolay kolay gelemezdi bu sıcak kütleler. Dünya bozuldu malesef. Herkes ne kadar bilgili olursa olsun herşey bir anda değişiyor. Bilimin ötesinde bu. çünkü bozulma var ortada. o veriler bugün a gösterir yarın z . Yine burada yapılan bilgilsahibi tahmincilere ayrıca teşekkür etmek gerek. mikro sayılacak alanalarda hadisenin gerçekleşmemiş olması hep bu anormalliklerden kaynaklı. marmara bölgesi için kouşuyorum aslında. onun dışında belirtilen kar tahminlerinin hepsi de çıktı. Benim üzülmem makro anlamda.hep ileri vadelere kayıyor bu efsaneler 1 2 günlük karla sevinen biri değlim çünkü sürdürelbilirlik yok 2 gün sonra 8 derece artıyor gel de üzülme...

keçiörende de serpinti var soğuk güzel çatı oluk aralarındakilerde erimedi hadi bakalım yağış artsa akyurt tarafına geçeceğim bir ürün almak için ama sırf yoğun karda yolda olmayı istediğim için kar başladığında çıkacağım artık bugün mü yarınmı olur bilemem

orta akdenizin adı geçtimi ankaranın işi bitmiştir resmen 15 lere çıkarıyor ısıyı hissedilende. yerdeki karda gitti % 5 lik birşey kaldı ne zaman soğuk kütle gelecekse önce OA gelip soğumuş havayı tepetaklak edip batırıyor. Gelcek sistemde nem gene büyük ihtimal yağmur düşer soğuklar gedlğine yağış azaları. lodos zamk gibi brda eldmi gitmesini bilmez. sıcak kütle vurdumu Ankraya tam vuruyor +12 itemli karatker gibi. karşısında ezik anakra tek atıyor

Emeğinize sağlık Semih bey. İç açıcı yazılardı benim için ş uan ki güneş hiç sinirimi bozmuyor artık önümüzde güzel bir gelecek var çünkü.. Telfonum idarelik ama bende kar temalı model arabaları balkonda çekeceğim bu güzel haberin şerfine kutularında bekleyen daha fotoğraflamadığım araçlarım vardı.

makro ölçekte bakarsak sıcak alan daha fazla kuzeye yarı kürede .Yağışlar gelse bile bu sıcak kütle ülkemizi yiyip bitiriyor. bende şükrediyorm bu saate kadar yerde kalmış olmasına da üzerine sıcak yağmur gelirse acı olur. Umarım herşey değişir ama asıl önemli olan geniş cıak alınında azalması. bu herşeye iyi gelir.

Türkiyenin kaderi iyice kötüye bağladı son yıllarda. böyle adam akıllı sistemler olur onuda diğer sistemler deforme eder sonra ocağın dier yarısı şubatın 2. yarısı martın sonu vs derken bakmışsın 3 aylı kışta belki 3 4 tane adam akıllı sistem gelmiş olur. aralar çok fazla 15 gü n demek 1 ayın koca bir bölümü demek sitem geçecek iye 15 gün beklemek moral sıfırlatıyor benim için. Kar yağmasa bile yağmış olan yerde kalsa o bile yeter artık. Karın üstüne güneş ve yağmur çok moral bozucu ve erirken görmek ben rsen hayatta kopuyorum kışın böyle şeyler olunca. .NEyse belki herşey değişirde lehimize olur ksıasürelerde çok yağış çok soğuk olur ve keyfini alırız

rallyci trollsün galiba, sabahtan beri taktın bir erima var diyorsun, keyfini çıkar.

Ayrıca belediye napsın, insanlar ne güzel ki görevlerini yerine getiriyorlar, o işleri yapmasalar ertesi gün kaç kaza olur, bir cana dahi bir şey olsa bunun hesabını kim verebilir?

troll değilim. bu ifadeyi sevmem yakıştırılmasından hoşlanmam. ben byeazlı kseverim. millete kalsa gel balkonumu temizle diyecek belediyeye. be nheryer beyaz olrusam utlu olurum. kar lastiği alsın millet olay biter. 1 saat içinde 5 kez geçilmez 2cm lik kardan. o tuzlar hem betona zarar hemde araçların plastik aksamına. neyse. O Değiidle kar eriyor bir taraftan buzlanma olacak diyorlar nasıl işse bu anakranın kaderi soğuyamaz bir türlü

belediye nin 4. geçişi keçiören şefkat mahallesindeyim. aktepede tokilere araçlar giremiyor. sanatormym bağlumu yazmıyorum bile. oralara gitmiyip buralara defalarca gidip gelip tuz atıyorlar. 2 göz zevkimiz var onun da belediye içine ediyor.

belediye yolları katletti 2 cm kar var yolda keçiören merkezdeyim 2 defa sokakta ngeçti tuzladılar. belediyeye sırf bu yüzden gıcığım adamlar refuje parklara merdivenerle tuz basıyorlar. yemi n ederim salak bunlar betonu tuzla patlatmak daha hoş geliyor gözlerine.