Beiträge von burakkmutlu41

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Hocam ağzınıza sağlık üşenmeden yazmışsınız bu kadar açıklayıcı çok teşekkür ederim baya bilgilendim sayenizde peki hocam misal veriyorum modeller -12 yi gösteren morluğu direk bize indirse sonuç örtü açısından şehir merkezinde 30 cm i görür müydü

Ben şunu çok merak ediyorum bir de Kocaeli ve İstanbul gibi şehirler Karadeniz gibi dev denizin dibinde olan şehirler neden sürekli dek sistemi alamıyor bu şehirler deniz suyu sıcak tepemizde soğuk çekirdek daha ne olması lazım rüzgar yönümü etkiliyor acaba kafama takıldı sormak istedim

İmkanı olan herkesi cumartesi akşamı Kartepe sisli vadiye beklerim Haluk Levent konseri var bol kar altında konser dinlemek harika olmaz mi çorba sucuk ekmek ve irmik helvası da ikram ayrıca yanına çayı da unutmayayım 😊

Hocam GFS ile takılıp kalmıyoruz hepsine göz atıyoruz.Benim sıralamam ilk ikim UKMO-ECMWF ayrıyetten GEM-GFS-JMA diye gider.İçlerinde tutarlılığı en yüksek yine ilk ikidir.

Anladım hocam sormak istedim forumu sıkı takip eden birisi olarak genelde herkes gfs modelleri hakkında görüş belirttiği için sormak istedim

Arkadaşlar ben siz değerli yorumcuların hep forum yorumlarını okurdum çok kafama takıldı şunu sormak istiyorum herkes neden gfs modeline takılıp kalıyor yani ona güveniyor gibi neden ecmwf’nin verdiği güzel modellere itibar edilmiyor tek gerçekçi model veren gfs mi yani onun yanılma payı olamaz mi cevaplarsanız sevinirim