Posts by B230S80

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

İskandinav yükseğini bu nedenle sevmiyorum kumar gibi bişey , bölgemiz adına gokliz sistemi, gelip kıvırtıyor tepemizde yüksek, bizim mevzu 10 - 15 şubat arasında saklı, zaten ilk sistem yağış ve soğuma pompalaycak ülkemize, bölge sahillerimize ise en iyi ihtimal kky yani potansiyeli olmayan bir oluşumdu devamı bizim için çok daha önemli...

Akçaabat trabzon sahil şeridi için 15-20 cm ve üstü :), bölge potansiyelim bu cmler olduğu için fazlası başım gözüm üstüne (olanlar oldu zaten)

bu arada ecmf 500 km şafti kaydırdı batıya dua etsinler yarınki güncellemede ispanya yolcusu olmasın

Mevkimiz sahil bandında şubat ayında hemen hemen son 15 yıldır yaklaşık 4 adam gibi dediğimiz sistem oldu, istatistik bile bizden yana değil, her ne kadar kırım civarı - 15 morluklar olsada bi şey eder savuştururuz kalkanları hazırlarız potansiyeli elimizin tersiyle isteriz gibime geliyor.

geçen sene bölgemiz adına muhteşem kışı sahil bandında kar üstüne kar olayını sadece 1- 2 derece ile kaçırdık ama 200 üstü kademeli muhteşem ötesi bir kış oldu, yanılt beni istatistik

Sibirya bizim mevkimiz için büyütülecek şey değil alışkanlığı gereği akçaabat trabzon arası şanssızlığın dibine vururuz, böyle polar- polarımsı 2-3 günlük atak kafi, sibirya ya zıtlanıyorum, alışkanlığı gereği belki 30-40 sene böyle alt yapı olur şans eseri bütün veriler lehimize olur sürekli atak üstü atak iner bölgemize.

Trabzon akcaabat arası için 2012 sıkıntısını görüyorum , sağ sol yıkılırken sahil şeridi 3-5cm sinir bozucu bir süreç olmuştu, ha yağdı yağacak üçbeş atar sonrası yoktu yüksekler ve ülke geneli ise efsaneydi, Akçaabat trabzon arası şanssızlığını görüyorum.... buda burda dursun ben zaga :)