Beiträge von kartanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Skiron'da çözünürlük hatası olsa gerek. Karı aslında yüksek kesimlere vermiş. Boğaz kısmının ve bazı sahillerin boş kalmasından belli.

Üstad mgm gece sıcaklığını 2 derece vermiş hissedilen sıcaklık - derecelerde olacağına göre yağacak olan kar miktarı mgm nin verdiği ölçümden daha fazla olmazmı

dodo görüşleriniz saygı duyuyorum ve belli kısmına katılıyorum. Sonuçta kurumudaki kişilerin yaptığıda tahmin burdaki kişilerinde yaptığı tahmin insanlar hangi görüşü kendine yakın hissediyorsa daha çok onu dile getirmek istiyor. Burdaki üye arkadaşlarda forum yetkililerinin yaptığı yorumarı ve tahminleri daha yakın buldukları veya öyle olmasını daha çok istedikleri için diğer kurumların yaptığı tahminler pek konuşulmuyor.

bende senin görüşlerine % 100 katılıyorum kardeşim yıllarca emek vermiş dirsek çürütmüş belli bir konuma gelmiş insanları hiçe sayıp sadece duygusal davranmakla en iyisini ben bilirim demekle bu işler olmuyor yorumlarını görüşlerini beğenmeye biliriz ama saygı duymak zorundayız konuşulan kurumun geçmişi 150 sene bu kurum haliyle yan gelip yatmıyordur onlarında geçmişten gelen bir araştırmaları muhakkak vardır dün akşamki trt 1 deki iklim değişikliğiyle ilgili programı kaç kişi seyretti bilmiyorum ama bu foruma giren herkezin seyretmesini isterdim hani diyorsun ya foruma giren arkadaşların buradaki yazar arkadaşların yorumları kendikerine daha yakın olduğu için öyle olmasını istiyorlar diye hah işte aynen bende öyle olmasını istiyorum kaldıki burdaki hocalarında üst düzey insanlar olduğunu biliyorum saatlerce hatta günlerce bu işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar ALLAH onlara sabır versin

Bu tahmin falan değil,bu bir ütopyadır. Gelecek kışı tahmin edemezsin. Etsen bile kesin konuşamazsın. Saçma sapan adamların sırf gündem olmak için yaptığı açıklamaları buraya yazmayın.

saçma sapan adamlar buraya yazamazsın oldu olacak forumada girme de bari sakin ol birader bu ne hırs aaa pardon ben DÜNYA METEOROLOJİ BAŞKAN ıyla konuştuğumu unuttum

Dün akşam trt1 de pelin çift ile gündem ötesi programında iklim değişikliği ile ilgli kandilli rasathanesi başkanı adil tek bundan sonraki kışlarda istanbulda dalgalı kışların olacağını 1 sene sıcak 1 sene soğuk olacağını kar görme olasıkların azalacağını şubat ayı içerisinde kar gözükmediğini mart ayının soğuk nisan ve mayıs ayının ortalamaların 1 2 derece üzerinde geçeceğini söyledi

ooofff offf artık ciddi ciddi korķmaya başlamıştık 3 salınım 3 de en az 2 gün süreyle tipiyle beraber yağmıştı bizim ev gecekondu ve çukur yerdeydi kapı tamammen karla kapalı ve kar yerle çatıyı birleştirnişti fırınlarda ekmek yok sular elektrikler kesik ilk salınım bitince arkadaşlarla bjk dinamo kiev maçına gitmiştik tabii oynanmadı m.köyden fulya beşiktaş karaköy eminönü unkapanı na kadar yürümüştük az kalsın ayak parmaklarımı kaybediyordum yaş daha 16 olduğu için evden bayaa bir fırça yemiştim daha sonra 2 korkunç salınım daha geldi şimdi bazı arkadaşlar diyebilirki bunda korkacak ne var diye biz zaten böyle bir efsane bekliyoruz diye o zamanki şartlarla bu zamanki bir değil en basiti şu bir mahallede 3 4 tane kocaman market varken o zamanlar sadece ufak blr mahalle bakkalı vardı varın gerisini siz düşünün KORKMUŞTUK BE YAŞAYAN BİLİR