Beiträge von Harunsalman72

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

mjo verilerine malesef İskandinav yükseğini veriyordu çoktan bugün bu kesinleşti ve uzun süre de sürecek gibi. Malesef büyük ihtimalle yine uzun süreli soğuklar olacak. Atmosfer bu isteğe gore şekillenmiyor malesef. Bence sistemin gidişatı hakkinda yorum yapılması,gerekli uyarıların yapılması lazım. Biliyorum canımız sıkkın ama daha fazla sıkılmaması için bunun takibi gerek. İnşallah buna uygun adımlar atılır🙁

twitteri kapatmak nasıl bir vicdansızlık. Bir de siyaset yapmayın diyor. Sırf adı kotulenmesin diye milletin haber kaynağını kesiyor şaka gibi. Bir de demiş yalan söylemesinler,her yere ulaştık. Beyni kıt adam bunu diyenler depremzedeler. Allahım neyle sınanıyoruz

Ben basta diyordum ırkçılık yapiyorsunuz felan ama gerçekten de tanıdığım insanların çoğu hırsız,sapık,gereksiz işlerle uğraşan insanlardı. En kötü yani ise nüfusta kayıtları yok. Şu olayda bile gelip insanımızın haklarını zorla almaya çalışıyorlar. Devlete yardım etmek yerine yaptıkları şeye bak, halbuki biz onlara kapımızı açtık,yardım eli uzattık. Demek ki iyiliği de hak edene yapacaksın 😡

Bir de burdan bak. Tabi herkes ister temeli sağlam evi olmasını. Benim de milyonlarım olsa ben de en güzelini,en dayanıklısını yaptırırım. Ülkenin ekonomik durumu ortada. Eğitim durumu da rezalet. Çocukken buyuklerimize anlatmamışlar ki . Şimdi de internet sayesinde öğreniyoruz bunları. Önce eğitim verilecek ta ilk okulda. Sonra da ekonomi düzeltilecek. Yani herşey yapılır para varsa ama çoğu insan zar zor ev alabiliyorlar. Muteahitler çalıyor,bastakiler çalıyor sonra niye evler milyonluk diyoruz. Diyelim ki muteahit herşeyi yaptı ev için bu sefer de evin değeri 2 katına çıkacak. Her şeyin düzelmesi imkansız olan bir ülke haline geldik.

japonya da 2011 yılında 20.000 kişi depremden ve tsunamiden vefat etti.Araştırmalarınızı iyi yapın arkadaşlar.Doğal afetleri fazla hafife almamak lazım.

O deprem 9.2 lik deprem ve hicbir bina yıkılmıyor. Ondan sonraki tsunamide can kaybı oluyor orda da yapacak bişey yok. 9.2 lik burda olsa neler olur kim bilir. tabi doğal afet hafife alinmaz,asıl hafife alanlar önlem almayanlardir

Burda klavye başında yazmak çok kolay bu nasıl bir söz bir sürü gönüllü zaten hava alanlarında bölgeye sevk ediliyor.Askerimiz sahada Dünya'nın bir çok yerinden yardıma geliyorlar.Bir tek ilde deprem olmadı beyler 10 tane il ilçe ve köylerde yıkım var hava şartları malum fay hattının geçtiği yollar çökmüş burada algı yaparak kendi Devletini eleştirmek kimsenin haddi değil bunu 1999 yılında bize zaten yaşattılar.O zaman Devlet vardı yönetim yoktu burda yazılanlar hakikaten nefret söylemleri ile dolu yok kimse böyle ölümü haketmiyor diye yazanlar var ya ölümün nerede nasıl olacağı için senetmi imzalandı kadere iman etmeyen bir toplum olduk gitti vallahi yazık billahi yazık biz bu kafalar ile toplum değil birlik olamayız

Boyle ölümü hak etmiyor diyenler niye diyor ,çünkü önlem alınmadı. Bizim insanımız merhametlidir,cesurdur ama olaylar olmadan tedbir almak varken niye bu hale gelelim ki. Yanlışları elestirmezsek o yanlışlar asla düzeltilmez

8 veya 9 şiddetine tek çare 2 katlı evler evin içinde yüksek olmayacak eşyalar tıpkı japonya gibi orada evlerin içinde yüksek gardrop ve dolap bulamazsın evin içinde ki eşyada önemli yüksek katlı binalar her halükarda tehlike bence…

Japonya depremi yaz 70 katli binaya bişey olmuyor. Sallanıyor ama yıkılmıyor. Bizim binalarımızda temelde hata yapılıyor. Zemine uygun yapılmıyor ve bazı muteahitler demiri eksik atıyor.

Hatay feci durumda İslahiye'nin yarısı yıkılmış.Adıyaman ve Maraş çok çok kötü.Bu işin altından zor kalkarız

Hatayı gördüm gerçekten yerle bir olmuş. Oraya ulaşım da zor yollar malesef yıkılmış. Bu gece inşallah ulaşırlar insanlara. Bu soğukta aç susuz kalmaları çok kötü. İnsan empati yapıyor ama yine de onların yaşadıklarını tam olarak anlamamiz mümkün değil. Allah yaşatmasın birdaha inşallah.

Bende dinledim ama keske olmadan da dinlesek. Bizim de hatamız burda 1-2 ay sonra yine aynı yere dönüyoruz. Celal hocayı yıllardır izlerim her seferinde tedbirleri anlatıyor,ne yapılması gerektiğini ayrıntılarıyla anlatıyor ama olay patlamayana kadar adamı dinleyen yok. Ülkemizde bilime verilen deger yerlerde. Depremi bile dine bağlamayan insanlar var. İnsanlar yoldan çıktı felan filan diyenler. Böyle insanların beynine hayret ediyorum. Onca insan ölüyor aralarında bebekler çocuklar var. Siz nasıl bunu Allahın cezalandırması olarak görürsünüz. Ben inanıyorum ki Allah asıl cezayı göz gore gore,bunun olacağı belliyken tedbir almayanlara verecektir. Bundan sonra inşallah zamanında dinlenir uzmanlarımız. Sadece bu konuda da değil.

mutteahitlerin 5 kurusun peşine düşmesi yüzünden insanlar canından oluyor. Ülkemiz güzel olsa da insanları gerçekten iyi değil. Her sey müslüman olmakla bitmiyor müslüman olarak yaşayan,hak yemeyen kaç kişi var. Ülke bastakinden en alta kadar hırsız olmuş (genel konuşmayayım ama gercekten öyle) bilim 0,milleti din üzerinden kandırıyorlar. Japonyada 9 büyüklüğünde deprem oluyor hiçbir binaya bişey olmuyor. Anladığım bişey varsa dünyayı bilim kurtarir artik biraz gözümüzü açalım.depremden sonra bas sağlığı dilemekle bitmiyor bu iş. Niye kontroller yapılmıyor hem de deprem ulkesi olmamiza rağmen. Onca deprem vergisi nereye gidiyor. diyecek birşey bulamıyorum .Allah yardımcıları olsun. Bu kışın ortasında hele de tam bu zamanda olmasi çok kotu