Beiträge von zemheri...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

modellerin bu hale gelmesine çok üzüldüm ama hiç sasırmadım..cumku en basından beri ortada saglam hiç bir dayanak yoktu...gfs yi yerden yere vurduuz ama gfs nin dedıgıne geldi tüm modeller...kısmet..ocaktan çok umudum yok acıkcası..ayın 15 ınden sonra soguma olacak bu kesın ama istanbula kar yapabılecek kadar soguma görünürde yok...

konunun başıgını degistirmeyin dostlar..bence tümden ortadan kaldırın...sistem mistem gelmiyecegi her halınden belli...su an ocagın en az 20 sıne kadar sistemın geleceğine dair hıc bır işaret yok...hemde bir tane bile...kendimizi kandırıyoruz...hpiniz benim gibi dusunuyorsunuzda anlamsız bır sekılde sankı ortada birsey varmıs gibi hayali sistemler üretmeyelim bence arkadaslar...hayatımda yasadıgım en iğrenc ocak ayı ...2007 bile cok daha ıyıydı(yağıs olarak)..

arkadsım sacmalık olurda bu kadarda olmaz..mgm devletın resmi meteoroloji sitesidir...0900 lü erotık arama sitesi gibi her arayana hiç bir konu hakkında asla bilgi vermezler...kim yazmıssa tam sacmalamıs...dmi bırak cevap vermeyi olurya bırı teli acmıssa bile en müasip cevabı vermiştır zaten:)

canım benım mgm ecm ne derse onu koyar tablosuna ok mi? yani ecm kotu cıkarsa onu yansıtır...sabah ecm yıne kotu cıkarsa trakyadakı kar ıkonunu kaldıracaktır mesela..hala anlayamadınız şunu..

bu arada arkadaslar baska bır sıtede önğmüzdekı haftayı tatıl bıle etmısler kar yagısından dolayı:):) ya burada paylasmayım dedım ama dayanaadım artık...hangi sıte oldugunu tahmın etmısınızdır..tahminciyide tabiki...çogu zamanki gibi sacmalamıs..

sen daha sanslısın ama..afyon sonucta..kar dustugu yerde kalıyor çogu zaman..burda cogu zaman kar kesılmesıyle erıımeye baslar..zaten tutana kadar canı çıkıyor:) ama kim ne derse desın kar istanbulda yagdımı istanbul bir başka güzel oluyor......

karısmayın bana bu gece:) ne olmus yani..2 defa tsamda ne olcak..o kadarda ayrıntıcı olmasın şu ölümlü dunyada kimse:) kötü birsey ayzsam tamamda..bu site aynı zmaanda hepimize ait..bizlr burda birer aileyiz...kötü niyet olmadıktan sonra arka arkaya 2 mesaj bırsey olmaz..farklı konular sonucta...degıgım gibi karısmasın kimse bana bu gece...bu gece acıları meze yapıp içiyorum....

yahu sız benı pendıklı cırkefıyle nasıl bır tutarsınız:):) ben taaaaaa cnn den beri çzellikle sıstemcının dava arkadasıyımdır...sıstemcıden cok sey ogrenmısımdır hakkını yıyemem..sağolsun var olsun...bıraz agresıf olabılırım kabul ama ınanın asla kı seye karsı kotu dusunmem dostlar....bu arada abd nın kuzey dogusu bu gece buz kesecek resmen...ınanılmaz yahu...

dostlar sunu unutmayalımkı kısın daha basındayız....bi yagmurlar gelsinde rahatlayalım dimi...beni yanlıs anlamayın sakın..kar hastası anormal bir ınsanımdır ben..kar yagdımı ben ılk kara yalın ayak basarım..nedenini bilmiyorum ama anormallik oldugu kesın..benımle cok dalga gecen oldu ama hepsıne musasip bi cevap verdım yıllardır(yaş 32)...bu sıstem gelmezse bıle ock cıkmadan olur bırseyler ya..ama bu sene kesınlıkle karadenız cok daha sanslıdır...

arkadaslar bir bardak soğuk su için ve uyuyun bence...bazılarınıza iyi oluyır aslında..kimse kusura bakmasın..sıstemın gelıp gelmeyecegı bıle bellı degulkken kac cm dıye soranlara ıyı oluyor ...biraz tecrübelenmiş oluyorlar...bana olumsuzsun zemheri bilmem ne dıyenlere ıyı bı cevap oldu son modeller..ıolumsuz degıl temkinli olmaktır...

:( üzgünüm..bugün sylemıstım aksama bu da bozacaktır diye..mantıkende böyle olması lazımdı zaten...bana bagırıp durdu bazı arkadaslar ama ben hıc bır zaman hayalci olmıcam..iyikide olmadım..hayal kırıklıgı yasamadım en azından..üzüldüm tabi...benim için en önemli sey dıyagramların bozulmasıdır..e onlarda bozulduysa herkes 1 bardak suyunu bu sistem için içebilir..daha coooo kış var..istanbu en az 1 kere saglam bır kar yağısı alacaktır umarım..almazsada yapacak bir sey yok..

semih ben sadede bunyamın beyın soyledıgını paylastım...bu arada gokhan beyde bana gorer cok cok yanılmıstır bır cok zaman..uzun vadelı tahmınlerde cok yanıldııgımıdaa bılırım...2012 senesının kısındaa cok basarılıydı ama o sene zaten tahmın yapması cok zor bır sene degıldı..hersey barız bellıydı..sıstemler tak tak gelıyordu ve bır cok verı bunu desteklıyordu...bu sene öyle degıl..bu sene yanılmalar cok olacaktır...

temkinli olun gfs yi yavana atmayın deiğim zaman herkes bana ateş acmıstı...gfs ne olursa olsun benim için çok onemlıdır...o hıc bır guncellemesınde sıstemı 1 kere bıle vermedıyse benım şüpheli olmam kadar normal birsey olmaz..diyagramlarda bozuldu..diger modellerde..bır tek ecm kaldı...o da cogunluga ayk uyduracak maalesef...neysekı ben istanbulun asıl kısını ocak 20 ve sonrası olarak düsünurum herzaman...bakalım..hayırlısı olsun..

arkadaslar bakın gfs bu kadar inat edeemzdi..bu aksam bıraz duzelme var kabul ama yani düzelme neye göre düzelme...yani yinede berbat...acm ıle gfs arasında bu kadar fark olması hiç mantıklı degıl..mutlaka bır noktada uyusacaklardır..benim beklentim ıkısıde degıl..12 13 ü gibi -5 cıvarında bir soguk girisi olabilir..allah korusun ama saat 20 ecm güncellemesı bozulmus olarak cıkma ıhtımalı cok yüksek...bakalım..