Posts by Mrsnow

genc kardesim sende haklisin tabikide sanada hak vermiyorum dersem vicdansizlik etmis olurum sende bulundugun zaman icinde en iyi imkani elde etme hakkin var ama soyle dusunelim suanki yasadiklarimiz ferdi degil toplumsal bir sorun artik dis guclermi yada iç guclermi halen bunun sıkıntısı icerisindeyiz evet avrupa bize nazaran daha iyi konumda ama biz onlar bazi basarilari ureterek elde ettiler biz ise ulke olarak cok geride kalmis bir durumdayiz o yuzden dış dunyanin suslu hayati bizi cok etkiliyor biz onlarin hayatini birsey uretmeden elde edemeyiz ama tabiki kendi kulturumuz degerlerimizden kopmamak sarti ile.

Hocam keşke üretime tarafsız bir şekilde destek verilse. Tüm bunlar köy enstitülerinin kapatılmasıyla başladı ama devam ettiren de biziz. Üretim önemli tabii ama yandaşa çok pahalıya ürettirmek bize faydadan çok zarar getiriyor ki adamlar satacak bi şey de üretmiyor yol yapıyorlar...

Üretenin de imkanları azalıyor ekonomi yüzünden. En basitinden çiftçiler ürünlerini satamıyorlar. Sadece çiftçilerin sorununu çözseler bile istediğimiz yemeği yapabiliriz. Tabii burada kimsenin haince düşünüp çiftçiden 1 tlye aldığı ürünü 10 tlye satmaması lazım. Devlet sadece bunları iyi yönetse yiyecek tarafından sorun çözülür. Sonra da teknolojiye,bilime,askeriye önem vermeliyiz. Sonuçta aç ayı oynamaz diye bir söz var.

Komedi. Resmen aklımızla dalga geçmeye başladılar.

hocam biliyorum kendimde her gun iclerinde calisarak sahit oluyorum ben tarimsal alanda calisiyorum 5 aydir neredeyse yuzde 80 suriyeli bazilari cok cok efendi ama bazilarida simarik serseri ama bizim genç nesille kiyas ettitim zaman arasinda fark goremiyorum neredeyse (iyi olanlar bas taçi onlari saymiyorum)

yani suanki nesil ulkemizin kadir ve kiymetini bilecek potansiyele ulasmadi cunki bolluk ferah ve teknolji ortaminda dogdular

Hocam şu anki nesil dış dünyayı gördü bu nedenle neden daha fazlası yok diyor. Biz neden Avrupa'daki gençler gibi istediğimizi alıp eğlenmiyoruz diyorlar.

Konum deseniz arada bu kadar mı fark olur. Aradaki alım gücü bu kadar mı fark eder. Eskiden herkes şükrediyordu çünkü hickimsenin dış dünyadan haberi yoktu. Artık haberimiz var ve biz de rahatlamak istiyoruz artık. Ben haftalık harçlığımla neler alabileceğimi hesaplamak istemiyorum artık.

hocam ben pahaliilik var diye gitmekten bash etmedim yasadigimiz sorunun bizi getirdigi durumu anlatmak icin soyledim ama şunu net olarak soyleyebilirimki eğer biz suriye yada başka bir ulke olur fark etmez insanlari goc ediyor diye kinarsak kinasigimiz sey basimizida gelmeden bu ölmeyiz bu topraklar bize atalarimizin kanlarindan hediye kaldi bizler canimizi veririz elbette ama hayatta gelecek adina hic bir zaman kesin konusmamak en dogru olandir.cunki gelecekte basimiza ne turlu olaylar gelicek habersisiz malesef.

Hocam Suriyelilerin bazıları bayramda suriyeye gidiyor sonra nedense geri dönüyorlar adamlar artık burayı ucuz otel gibi kullanıyorlar.

External Content twitter.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

Kendi vatanından kaçan adam kesinlikle bizi canı pahasına korur

Ülkemde;

1.sınıf= Suriyeliler

2. Sınıf= Afganlar

3. sınıf = Geriye kalan yabancı kişiler

4. sınıf = Türk halkı

Ağır koyuyor bu bana. Çok üzülüyorum. Umarım bunların sonunu getirebiliriz.