Beiträge von Bobom

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

https://youtu.be/ri9oUmiVs28 bugün hav durumu boyle suan herkez piknikte balıesirde hava sıcaklıgı 16 17 derece arkadaşa dedim persembe gübü yarım metre kar yağacak azıyla bırakıp başka yeriyle güldü ben piknikğe giriyom ne karı bikaç güne boyle olursa hava dedize gidilir dedi durumu anlatan video idaa girdik yemeğine )))))):P:P

yuh bende sıkayım acık:gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123:gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:

tr freemeteo kar başlangıcını carşamba akşamına cekmiş ama yagış azalmış gerci yağış son gün son saate kadar değişiyo hergün miktarı değişiyo ama carsamba etkili yağış akşam vartki sogukla caıkıyo etkili bi tipi gorebiliriz persembe kesiyo yagış cuma az miktar cumartesi sarkıyo biraz

bu sistemde en şanslı marmarada ilk defa bulundugum bolge manyas gorünüyo manyas gonen susurluklu arkadaşa selamlar

bursa tarafları 30 cm yakın kar görünüyo işallah bozmaz gece uyurken yayıp kalıknca hemen ayın altınıda uyanmıs dışarda bi tipi işe gidemiyom hayali var tıpkı 2017 kısında oldugu gibi sabah kar fırtına idi cumartesi manyas parzarı vardı kar tipiden pazarın p si kurulmamıştı dükkan gelidğimde dükkan ömündeki iş bakası önü eliktirik telleri kopmus agaclar dalları kırılmış dükkanda eektirik yok hemen asadaki kahvede güzel kar yağısıyla cayımı yudumlardım A101 bim market cumarteri pazar kurulmadıga istilaya ugramış hiç bi sebze meyve kalmmıştı hey gidi günler nerdeye 3 güne yakın kar yagdı 60 cm üzeri kar vardı bazı rüzgar yıgdıgı yerler bele kadar geliyodu bu sitem bukdar bekmesemde yine yolları kapayacak kdar isallah yagar modeler bozmasın işallah alalhın izniyle o zmandır kar gormeyen merkez kara kavusur tekrar

haftaya büyük aksiyonlu gececek gibii görünüyor 3 mevsim bi haftada yasanacak yarından itibaren bahar havası başlıcak salı gününe kadar sıcaklıklar bikaç gün 20 dereceleri bile gorecek pazar günü piknik severlere mütiş bi hava bahar havası olacak

ama bikaç gün olacak bu sıcaklar meyve bazı agaçların uyanmasına cicek acmasına sebep olablir sonrası da soguk kar don olayı

çiftçiler önlem almalı bence şimdiden don vurabilir

marmara bolgesi icin verilen hava tahmin lerine gore cumartesiden itibaren büyük hızlı bi ısınma var hata salı günü bahar geldi diyebiliriz 20 derecelere kadar cıkan bi sıcaklık cumartesi 17 decelerde pazar pazartesi ve 18 salı 20 derece yakın gündüz sıcaklıgı veriyo bu da bi cok ağacların uyanmasını cicek bile acması sağlıyabilir carsamba günü gece saatlirinde marmaraya yagış giriş yapıyo gorünüyo persembe günü cok kuvlletli bi yağış var akşam saatlerinde 16 derecelerden bi anda yagış soguk haava girisi ile saatler icinde kıyılar icin 3 derece civarına iniyo sıcaklık bu düşüs 400 500 m yükseklerde yogun kar yağısı yapacaktır kıyılarda yağmur sulu kar eger soguk girişi daha erken giriş yapar persembe günü sıcaklık düşüşü kar seviyeline kıyılar icin düşerse efsane bi kar alır marmara bolgesi cuma günü sıcaklıklar artık kar sevisesine iniyo ve yağış azalıyo kıyılarda ufak beyaz bi ortü yapabilir ancak cumartesi icin suan icin tahminler belli değil yagış devam edermi belli değil ama persembe akşama dogru kıyılar yeterince yağışla cakısıp soguma olursa 15 20 cm kar gorebiliriz tabi suan ki modellere gore 6 günlük bi zaman var

ama onümüzdeki hafta cok akiyon var bikaçgün bahar havası varken agaçlar cicek acacak kadar sıcaklık yükselirken bianda kar ve don seviyeleri olacak meyve ve tarım ugraşan arkadaşlar onlem almalı bence

hava durumları cum günene marmara bolgesinde kar gostermeye başladı 16 derecelerden persembe günü 3 derecelere iniyo bikaç saat icinde persembe yağış cok kuvetli gösteriyo persembe soguk hava yakalalarsa efane kar oluk kıyılar icinde yakalmasa 300 500 m sonrası persembe günü iyi bi kar alır cumada kıyılar 5 10 cm civarı kar alablir ama persembe günü sıcaklık düşüsü yakalarsa tam efane kar kıyılarda da yaşanır tabi cok değisecek bi sistem 6 gün gibi bi zaman var

birazda eski yillari kislarinin takibime dayanarak sicak hava soguk hava yer degistirmesine bakarsak kis aylarinda pekcok kez rastlanan ani sicaklik artisi ozellikle pazartesi sali gunleri nerdeyse ogle saatlerinde 18 20 derecele varacak sicaklar goruluyo ve genelde butur sicaklik yukselmelerinden sonra ani hava sogumalari gelen bicok sistem hatirliyorum gunduz lodosla basliyan yagmur sanki bahar yamuri derken aniden saatler icinde 10 15 derece varan dusus kareyel ve poyrazla gelen kar bu seneryotu defalarca yasadim sizlede yasadiniz ve tr freemeteo boyle bi tahmin yapmis 13 14 dereceden persembe gunu saatlar icinde ani dusus ve gecesi cuma geciste kar vermis ama kar donup yagis kesiyo cuma gunu cumartesi tahmini yok gerci bu hergun guncellemeyle degisecek ama ana seneryo bu olacak ama ecm dedi gibi sicak taraf kalirsak subat ayinda 15 gun sicak goruruz ve ilerki aylarda cok sikintili bir mevsim habercisi olur

rk23_kgigf-123:gun_bandana:rk23_kgigf-123rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk23_kgigf-123:gun_bandana: acik ben atam tey tey gotzilla filimi isatetti bugun

subat ayında bahar geliyo zaten modeler hava tahminleri suan icin boyle subat ayında nisan mayıs ayları gibi sıcak yağmurlar göreceğiz bahar yagmurları yer yer 17 18 dereceler cıkacak hava sıcaklıgı tabi uzun vede umarım değişir ama exterem bi değişiklik olacagını düşünmüyorum

deprem bolumune msj yazamiyom yetki yok sanirim kusura bakmayin bura yazicam blksir cok kuvetli gisedildi akisar yine baya mesafe bize ama bursa ve istanbuldan 5.4 luk deprem hisedilmesi cok ilginc bu haarp teknolojisine inanmaya basladim iyice