Beiträge von Bobom

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

pablo arkadasim,soyle dusun 10 bin tl kredi karti borcun var toplam vaka gibi dusun ama ayda 800 tl askeri odemesi geliyo buda hastanede yatan hasta sayisi her ay askeri ucreti yatirrisan toplam borcunu askeri odeme gibi gorursen a nasil olsa az ben bunu rahat ödüyorum deyip diledigin gibi harcamalarına devam edersen toplam borcun olur 50 bin askerin olur 2.5 3 bin bakarsin gitti maas battin icralik oldun

pablo arkadasim,soyle dusun 10 bin tl kredi karti borcun var toplam vaka gibi dusun ama ayda 800 tl askeri odemesi geliyo buda hastanede yatan hasta sayisi her ay askeri ucreti yatirrisan toplam borcunu askeri odeme gibi gorursen a nasil olsa az ben bunu rahat oduyom deyip diledigin gibi harcamalarını ödemesen toplam borcun olur 50 bin askerin olur 2.5 3 bin bakarsin gitti maas battin icralik oldun

ayladir,zaten boyle idi kimse inanmadi sadece hastanede yatan hastane giris kaydi oldugu icin zorunlu olarak tek o verileri covid olarak tabloda yer aldi evde kalan karantina olanlar tabloda olmadi yezilmadi gunluk ölen bicok vaka da bulasici hastalik olarak sayıldı siyaset boyle bisi yararli bi rakam aciklancaksa en ust rakamlar verilir yilda sukadar ihtacat artii sukadar gelir arti sukadar para yatirim yapildi ama is covid issizlik enflasyon gibi rakamlar en alttan aciklanir

allah belalarini versin mafya olmus heryer mafya dizileri izlemekten duzen ipin ucu kacmis bikere her istedigini kaba kuvetle silahla yola getirecekleri saniyo bunlar gibi yuzbinlercesi var ama ne o kaba kuvetleri hic bir şeyi 3 5 gün sonra o hastaneye hasta olarak gelince ne olur doktor bey kurtarin beni ölüyorum nefes alamiyorum diye yalvaracaklar hangi yüzle o hastaneye geleceksin Allah saglik calisanlarimiza Hz Yusuf un kuyuya atilip gunlerce kaldigi sabrı versin

yine siyasilerden hakli suclayan aciklamalar geldi yok tedbirlere uyulmamis onlar hakli sütten çıkmış ak kasik millet coronayi yayan turizimi ruslari dolduranda halk biri paylasmisti cok guzel bir sözdü. Zenginler tatile gidince doğanın tadini cikariyor fakirler halk gidince corona yayıyor

saglık bakanı fahrettin koca yüzlece tepi msjları yagdı alıntıdır ....

Konser yasak, tiyatro yasak, düğün yasak, AKP etkinliği serbest. Virüs ile yapılan müzaker

Ena İsfahan isimli bir kişi, “Cumhurbaşkanı bizden değil mi? Neden miting yapıyor. O neden mücadele etmiyor? Neden biz düğünlerimizi erteliyoruz da vekil bey ertelemiyor? Bize akıl vermeyin doktor. Bu gece mitinge gidenlerle pazartesi metrobüse bineceğim” diye tepki gösterdi.

Virüs gerekçesiyle vatandaşlara birçok kısıtlama getirilirken, AKP'nin etkinliklerinin yapılmasını eleştiren Nasuh Bektaş isimli kişi ise şu ifadeleri kullandı: Konser yasak, tiyatro yasak, düğün yasak, AKP etkinliği serbest. Virüs ile yapılan müzakere sonrası AKP etkinliklerine uğramıyor.

ahrettin Koca’yı partisinin etkinliklerine suskun kalmakla suçlayan Tolga Demirkol da Sağlık Bakanı’nın inandırıcılığını yitirdiğini dile getirdi: Ayasofya'nın tedbirsiz, mesafesiz açılması, Giresun'da miting yapılması, İstanbul'da önlemlerin bir partinin etkinliğinden dolayı ertelenmesi ve bunların hiç birine hiçbir şey dememeniz, samimi değilsiniz bakanım. Açıkladığınız verilere de kimse inanmıyor zaten.

bildigim kadari ile ve biyoloji hoca arkdasimin anlatigina gore virusler tam bi canli olarak kabul edilmiyorlar bakteri ve microplar gibi degil yari canli deniliyor ve virusler dunya var oldugundan beri var hata bir buzulun icinde kalip yuzbinlerce yil sonta terar canlilik gosterbilir. Virusler var oregin normal grip. Virusleri yaz aylarinda tamamen kaybolan ve yok olmusken bi anda sonbahar ve kis aylada birden terkar otaya cikmasi gibi. Coronada bi tur grip microbu ama cok daha zor kosullada da calilik islevi devam etiyo yaz aylari kalmasi devam etmesi gibi bu virusun bi anda buharlasip yok olma olme gibi imkani yok tek yolu mutasyona ugrayar hastalik yapma potansiyelinin azalmasi ile etkisi yitirecektir normal bi grip virosu seviyesine inme gibi yada bulunacak asi yada ilacla hastalik yapsiciligini yok edebilmek gibi ama bu gecen zamanda mumkun olmadi ayrica vaka ve verilerin pek geceklere uygun goruyorum corona tek bi bolge icindd yayilmadan kisitlansaydi bu veriler az cok dogru kabul koyler dahil 20 bin nifuslu ve disardan cok fazla gelio giden orani dusuk bi ilcede olmama ragmen korona ilk. Ciktigindan beri toplam son bu ay hariz 20 30 civari vaka goruistu ve aylardir pek duymuyoduk ama eylul ayi ve son bu haftada gunde 10 15 vaka haberleri aliyiyo ve birden cok buyuk denetimler basladi istatiksel olarak 20 ,bin de 10 vaka olsa bide yayilma orani az biyer 200 binde 100 2 milyonda bin vaka yapar gerisini siz dusunun

bence biraz ankara olayı belediye başkanın gercek veriler ankarada acıklanmıyo cıkısından sonra ve ankara verileri soyledikten sonra birden nedense ankara en cok artan il oldu

diğer illerin bedediye başkanları cıkıp bu tür acıklamalar olursa onlarda artış biden olacakmı bilim kurulu tavsiyesi dügünler iptal tek nikah olsun tavsiyesinde bulunmuş ben fotografcılık yapıyorum benim bu hafta 3 düğünüm var ve ilerdi haftalarda var düğün cekimlerim ekonomik olarak büyük bi zarara ugruyacagım aynı şekilde düğün yapacak düğün sahipleride düğün mekanları tutulmuş cicekcisi vs bicok masraf ama bende hemen düğünler icin yasak gelmesini isityorum maddi zarar bi şekilde giderilir insan saglıgı yaşamından önemli hiç bişi yoktur ama bu tür kararların bi sistem ve düzen icinde

o rakamalin sonuna bir sifir ekleyin binlerce kisi miting toplansin ses eden yok saglik bakani olsan bi gun durmam istifa ederim su goruntulerden sonra sonra millete tedbir alalim mesafe maske suclu hep halk cahil hep halk onlar sutten cikmis ak kaşık imamin dedigini yap yaptigini yapma diyolar hic bi guvenirliligi kalmadi bu isin

ben fotografcilik yapiyorum allahtan kucuk bil ilcedeyim disardan gelen giden az vakalarimiz yok denecek kadar az corona sebebiyle tum dugunler agustos bu aya toplandi cuma cumartesi pazar fuul dugunlerdeyim aksamlari zoom lens kullanrak cekimlerimi uzaktan yapiyorum maskemi hic cikarmiyorum ama mormal azimsan cikan nefes su buharini okdugu gibi geciriyo ftograf makinasunda baktigin yer objekttif bugu yapiyo her 5 dakikada bir silmek zorunda kaiyorum azimdaki tum su buharini geciriyo dugunler bitene kadarda alieme yaklasmama calisyorum

arkasalar yukarda video atmis amcanin biri yerde olan maskeyi alip yuzune taliyo sebebi nedir tahminim maskesi unutu ve ceza yememek için oan alip takiyo sonra bu dayiya binlerce laf yada halkimiz soyle cahil yok sunu yapmiyo maske takmiyo kurallara uymuyo bu algida secicik gibi ve mesela ben bi park kahve gidince herkez maskesi cenesinin altimda elde sigara cay ben de bakiyo herkez oyle bende aciyom cogu takan maske kac günlük oda ayri mesele

arkaadarlar siyasetten cok anlamam siyasi bi yorum diye yorumum kaldirlmasa sevinirim eski hemen unutuyoruz coronanin ilk. Dunya ulkererine yayıldığında bazi büyük ulkelerin tavirlari virisu kale almiyodu basta abd ingiltere gibi ve biz ulke ve siyasi yonetim ozmanlar gercekten cok iyi bir algi politikasi yapmisti hic bi siyasi dirari cikmiyo ozel yerlerde evlerde yada internet üstünden toplantilar görüşmeler yapiliyodu yasaklar ustune yasaklar geliyordu ve gercekten halkımız vurusten korkar oldu ilk basta bende temizliik hastasi olmustuk işim geregi her para donunca dezenfekan kullaniyordum sonra yazin gelmesi ekonomik sarlar okul kapanmasi turizm baslamasi ile aylardir hic disari cikmayan siyasiler gezmeye basladi halk arsinda baskan olmak uzere herkez acilislar ayasofya bicok etkinlikler ve bu arada. Bicok unlu bazi kisiler korona yakaladigi acikliiyodu ve hic bisi olmadan hepsi iyelisiyodu coronadan ilk basta ne oldugunu alayana kadar durumu cozemedigimiz daha sonrada cok citti korkulacak durum oldugunu gordumuz ve sonra tekrar aman korkulucak bisi yokmus hem. Vaka yok pek tum siyasiler gezyo heryer acildi bir cok toplu goruntuler tv yayiliyo yakalanan bisi olmuyo bosa kormusuz algisi coktan herkeze yayildi bende herkez gibi gezer oldum kafami disari cikarmaktan korkarken gunde kac kez kolonya dezenfektan kullanrken her kez gibi benim algin degisti aman bisi olmuyomus vede su kural maske tak mesefe koru herkezde soyle bi algi olustu aman maske takayim eh pekte kimseye yaklasmam tatil yaparim gezerimde nasilsa maskem var bende gencim bisi olmaz bunun gibi bicok algi degisikligi lutfen sucu halkimiza atmayalim herkez ne görüyorsa onu uyguluyo su soyle yapmis boyle yapmis degil toplum olarak biz boyleyiz ve algi tekrar eski haline getirmek zor bunun icin yine keskin yasaklarla ancak onune gecilecek

bjk dostum suan kullanilan maskenin hic bi koruculugu yok uyduruk bez parcasi dahacok microp birikimi yapiyor coronadan baska bicok microp birikimide oluyor ben takmiyorum mecburiyeten disari mekanlarda takip atiyorum sadece kimseye yaklasmiyorum 3 metre en az mesafe gerek

bende su maske tak maske tak olayina talildim suan kulladigimiz maskeler bez parcasidan baska bi sey degil ve cogu takan maske yasagindan kacmak icin takiyo bi masketi bi hafta kullaniyo maske tane 1 tl gunde bi kisi normal sartlarda 5maske degistirmeli kisi basi aliede 30 gunde 150 tl kisi basi 4 5 kisilik aileyi dusunun askeri ucretli. Birine buyuk maddi yuk toptan kutu olarak biraz daha uygun hangimiz eden ciktik ise geldik maske attik yenisini taktik ogle oldu didari ciktik yemek yedik baska maske taktik isten ciktik yeni maske taktik otobus bindik indik yeni maske taktik bunla kimse bas edemez vede maske ile ilgili cok yanlis bilgiler var suanki maske kullanimi virus onlemekten cok daha cok yaymasi sebebi

acun kendi elinle yine programin tadini tuzunu kacirdi her programi gibi finalleri berbat gecen yarismalar oluyo bi duzenle fazla oynarsan yarisma duzeniyle hic bir zevki kalmiyoyor o ses turkiye ilk elemelerini merakla zevkle izlerken finallarini hic izlemedim birinci olanlardan hic biri piyasaya damgasini vuramadi kayboldu gitti sorvivor de oyle mastersef tede finalleri cok kotu yapiyor sacma sapan bi oylama sistemi yapti turkiyede 24 saatte neler degistigi belli her hafta standart oylama devam ede ekti cunku herkez o haftaki olaylar ve performansa gore oylari atiyodu herhalde her gun sercan kazanacak yarismalari diye programin cekismesi heyecani kaicak diye sercan gitti antipatik biriydi ))))) ama hakdiz elendi