Beiträge von Bobom

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

bu cografyada hava saatlik bile degisiyor ben Cok gordum kisin gelen lodosla kisa kollu ile gezerken aksam camdan bakip lapa lapa kar yagdigini en az 8 10 gun sonraki havayi Modelden takip ediyoruz isin zevki bu zaten olma tutma olasiligi cok zor basarmak takim tutar gibi Sistem bozdumu takim gol yemis gibi uzulmek duzeldimi sevinmek yoksa Sedace mgm gunluk tahmin bakardik kaldiki oda tutmuyo ya bazen

Yilbasindan once kar gormeyeli kac yil oldu arkadaslar bu kis iyi gibi gececegi simdiden belli ve az cok bu isi herkez biliyosa bu forumda yilbasina kadar kar illa gorucez ama tutma olasiligi kar topu oyama sansi ayin 21 22 Gibi gorunuyor

uzun zamandır yilbasindan önce zaten marmara normal şehir yüksekliğinde istanbulda kar görmedik zaten sıkıntı gerek yok ben ce daha cok şey değişir ama bu kış birsen fazla kar yağışlı sistemler gelecek tir buna inanıyorum uzun yıllardır yılbaşından önce kar görmedik. U yıl görme imkanı yüksek bence

balıkesir de de okular tatil edildi bugun manyas çarşı da bir cati uçması sonucu bir kadin altında kalıp yaralandi genelde yarin daha kuvvetli bir rüzgâr ve yağış bekleniyor ve okullar tatil edildi komuda çalışan özürlü vatandaş lar icinde tatil ama bu gibi çok beklenti içinde olunan durumlarda beklenildiği kadar bi hava durumu olmuyor tabi allah bilir meteoroloji olayları anlık saatlik bile biçok değişime uğrayabiliyor bu kadar teknoloji olmasına rağmen anlık değişimden tam bir tahmin cok zor hala havanin rüzgarlı ve yagmurlu olacağı keskin ama şiddeti yaşa ve gördür herzaman heleki balıkesir gibi coğrafi konumu cok farklı bir kısmı edremit ayvalık kısmı izmir gibi sicak havası var iken biraz içerler de kaz dağı civari yada dursunbey gibi kırsal bölgelerinde tam bir ic anadolu iklimi soğuğu var orta bölgedeki manyas ise istanbul havası ile aynı genelde eskinden boyle idi sadece hava durumları 3 5 büyük ili veriridi istanbul nasılsa burasıda ayni oluyor

bu sene dugun islerimin yogunlugundan giremedim bende ne forum sayfasina nede denizede hic giremeden havalarda sogudu birden ilk dafa bu haftasonu bostum oda hava sogudu neyse artik bu sene kar kovalicaz adam boyu bari karda yuzerim deniz yuzu

göremedim :D2

yağışla soğuk hava yakalanbac oyuyor bizim marmara da genelde de böyle olur cok uzun yillar oncesi haric bodoslama direk karla başlayan bi yagis varmi tabi bu kiyilardan,sehir mermezleri icin gecerli yagis geliyor hemde cok ama soguk yok soguk gelmeye basliyor busefer yağış kaçıyor iste arada otrada bi buluşma oluyor 6 saatlik orda ne yağdıysa yağdı sulu kar mi gurabel mi yoksa yagmurmu yada hafif yerleri biraz beyazlaran kar mi

Sisteme cok var daha haftaya carsamba günü ne kadar daha cok değişir 24 ,saat kala bile değişiyor yuksek yağış verirken yagislar biden düşebiliyor bazende. Tersi gecensene ozellike sıcaklık cok sınırda gezdigi için gecen sene gsf verisi kullanan bu site lapa lapa kar veririken birden ertedi gün yagmur vermis ve yamur ve cok az kar görmüştük yaklasik 1 derecelerde kar gorebiliyoz saf kar olmasada 2 derece bi kayma ile 3 derecelerde yagmur dönüyor daha cok sey değişecek gibi ama ayin 14 15 bi kar görücez gibi ama havadami görücez yoksa hafif beyazlık mi yoksa 15 25 cm lerdemi olacak bu yagis ve sıcaklık düşüşünün cakisma anına bağlı genelde bölgemizde kuvetli yağış zamani yagmur yağış sostem bitiminde kar görülüyor yoksa marmara bolgesi dogu bölgesi gibi soguk bi yer olsa idi heryil 2 3 metre bulan kar olurdu:P

dün neydi bugün ne oldu gsf verileri ile tahmin veren site salı gününden itibaren bol aksiyonlu günler başlıyacak gibi 22 derece varan sicaklik sali günü carsamba yagmur ve persembe kara dönecek 22 derece birden bi sıcaklık düşüş inanılmaz