Beiträge von Bursa1616

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

arkadasımız sanırım trolluyor burayı..

Hocam sen Orhangazi de oturuyorsun demi sen saitabat biliyosun ozaman hatta BİRAZDA ha iniyim derekızığıda biliyorsundur rakım 300 civarı kış boyu kar kalır burası 227 çok sınırda kalıyor ve birçok kez bi bakmışsınız kar atıyor

Kaçıncı katta oturuyorsun.? Malum 1. Kat ile 3. Kat arası en az 4 derece oynuyor.

Bakın bazen bursada 30 metrede bile 1 derece oynar çok ilginç şehirdir özellikle teleferik ilçesi ve doğusu misal ben budran şuan kar görmek için arabayla 7-8 dakika gitmem yetiyor saitabatta kış boyu yerden kar kalkmaz ve Kestel merkezden bile arabayla 10 dakika sürer neyin dalgasını geçiyorsun anlayamadım bursada zaten 350 metre rakımda kış boyu kar kalıyor.

Hocam Bursada oturan arkadaşlar varsa Kestel göçmen konutları deyin bilirler burası kestelden 80 metre yüksekte dağın eteğinde zaten Kestel hava durumunda 4 derece yazıyorsa burası 0 dereceye kadar düşebiliyor okadar düşmesi ilginç ama oluyor zaten oyüzden mgm ye falan hiç bakmıyorum baksam bile 3 azaltıyorum burası bazen küçük sürprizler yapabiliyor daha deminde sulusepken attı ama oda durdu malesef yağmura döndü^^

Hocam bu arada üşenmedim gogle earth'tan baktım bulunduğum konum 228 metre Kestel ise 130 neredeyse 100 metre var

Sulusepken de zor sizin konumunuza 4 derece desek bile nem yüksek olduğundan yani dew point(yoğuşma sıcaklığı) yetersiz olduğundan görme ihtimaliniz çok düşük

Hocam Bursada oturan arkadaşlar varsa Kestel göçmen konutları deyin bilirler burası kestelden 80 metre yüksekte dağın eteğinde zaten Kestel hava durumunda 4 derece yazıyorsa burası 0 dereceye kadar düşebiliyor okadar düşmesi ilginç ama oluyor zaten oyüzden mgm ye falan hiç bakmıyorum baksam bile 3 azaltıyorum burası bazen küçük sürprizler yapabiliyor daha deminde sulusepken attı ama oda durdu malesef yağmura döndü^^

Orhangazi bence en sıkıntılı ilçelerden biri bu sistemde havada bile kar görme ihtimali düşük Orhangazi (merkez) tabi yüksekler kar görür ama Kar haritasında da zaten Orhangazi'ye kar vermemiş yani modellere bakarsak kar yok ama değişebilir tabi artık bu akşam Enes hocanın açıklamalarını bekleyeceğiz.

Orhangazi de yaşayan hocam Orhangazi ile ilgili yaptığım yorum buydu bu yorumu eleştirmişti biri demiştiki daha önce 25-30 (onu Bursa doğusu için yazmıştım) cm kar olur diyordu şimdide kar yok diyor olay burdan başladı kar yokta yazmadım ayrıca o yorum budur buyurun okuyun tıklayıp soruya bakarsanız daha iyi olur.

Kar haritasına bakarak heveslenme hevesin kursağında kalabilir. Bursa'da Uludağ ve yüksek köylere kar yağar. Şehir merkezinde havada görsen kârdır cm diyorsun :) Akşam güncellemeleri ile rayına oturur. Biraz sakin olmalısın. Arkadaş yeni sanırsam hocalarım sakin olun heyecanlı birine benziyor olabilir böyle böyle öğrenecek :)

Gerçi sizinde ismin sonu 16 sizde bilirsiniz dağın eteyindeyi zaten^^

Kar haritasına bakarak heveslenme hevesin kursağında kalabilir. Bursa'da Uludağ ve yüksek köylere kar yağar. Şehir merkezinde havada görsen kârdır cm diyorsun :) Akşam güncellemeleri ile rayına oturur. Biraz sakin olmalısın. Arkadaş yeni sanırsam hocalarım sakin olun heyecanlı birine benziyor olabilir böyle böyle öğrenecek :)

Hocam bunu biliyorum tabiki zaten sadece ona baksam 70 cm veriyor yaşadığım ilçeye ama ben Kestel de oturuyorum ve yaşadığım yerin rakımı da yüksek belki Orhangazi de yaşayan hocamız bilir göçmen konutları var burda ben onunda yukarısı dayım neredeyse rakım 210 metre çoğu zaman Bursada sulu kar varken burda kar tutmuş oluyor.

yanlis bilgi..orhsngazi ile yalova arasinda cok fark vardir.. tmm cok yuksek bir yer degil ama mesela sinirda kalan sistemlerde yalova yagmur alirken,o.gazi cogu kez kar alir..siz biraz bilmeden konusuyorsunuz af edersiniz.

Bursa haritasına bi bakın isterseniz

yanlis bilgi..orhsngazi ile yalova arasinda cok fark vardir.. tmm cok yuksek bir yer degil ama mesela sinirda kalan sistemlerde yalova yagmur alirken,o.gazi cogu kez kar alir..siz biraz bilmeden konusuyorsunuz af edersiniz.

Ayrıyaten bursanın yalova ya en yakın ilçesi Orhangazi ve gemliktir kendi şehrimi tanıyorum ve Orhangazi den birçok kez arabayla yalova ya 20 dakikada gittiğimi biliyorum

Hocam yukarıda denizle alakası yok Orhangaziye kar vermemiş yazdım bidaha okuyun isterseniz