Beiträge von TKAY38

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Merhaba hocam,

Emeğinize sağlık önce Ankara - Pursaklar 1050 mt durum ne olur. Birde memleket ten çok soruyorlar. Kayseri-Bünyan da yağış ne zaman ve etkisi ne olur. Teşekkürler

Model den anlamam ama en geç yarın akşam burası şenlenir. Biz hiç yokken bir gün önce sistemin düzeldiğini de gördük. Pazar sabahına da beklerim. Gelir ise başımızın tacı gelmese de haydi güle güle deriz. Ama o sistem buraya gelecek devam sinerji ye sağlı sollu ateş:):gun_bandana:rk23_kgigf-123rk223_kgigf-12351

Dediğin sistem 6 ocaktı hocam ilginç olan bu sisteminde tarihi 6 ocak

Oda çok ilginçti, hafta içi arkadaşlara iyi kar demiştim. Cuma günü umutlar sönmüştü yok yağmıyacak dedim. Cumartesi tekrar yağacak demiştim. ^^bende bir ateş edeyim de sinerji olsunrk23_kgigf-123:gun_bandana:rk223_kgigf-12351uzays3271653126

Merhaba arkadaşlar,

Modellerden anlamadığım için yorum yapmadan gizlice takip ediyorum. Geçen sene tam tarihini hatırlamıyorum ama ne hikmetse yine Cuma günü hiç yağış yokken Cumartesi birden her şey değişti ve pazar günü sabahtan akşama kadar yüksekler olarak iyi kar aldık. Merkezin ne aldığını tam hatırlayamadım. Pazar sabahtan geceye kadar yağmıştı. 20 cm e yakın kar olmuştu. Belki hatırlayanız olur. Yani şunu diyeceğim çıkmadık candan umut kesilmez. Sanki sistem bizi vuracak. Mevlam ne eylerse güzel eyler.

Başlamak bitirmenin yarısıdır. Bir işe gireceksin ki tecrübe kazanasın. Elimizde İHA yoktu. İsrail e muhtaçtık. Ama şimdi bizden alıyorlar. Mercedesin tasarımcısı Türk, önemli olan bizdeki cevherleri bulmak. Tasarımlar süper, tasarımcı şimdilik yabancı firma olabilir. Yerlilikte az olabilir. Bu tecrübe kazandıktan sonra yerlilik ve millilik artacaktır. Şimdilik Bursa , talep ve üretim artıkça farklı illere de fabrika açılacak ve doğal olarak istihdam da artacaktır. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Türk milletine ve Türkiye' mize hayırlı olsun inşallah