Beiträge von Fatih34

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Yahu 6 şubat günü marmara hava durumunda paylaşım yaptım ben saat 21.00 sularında Türkiyede yağış olmama sebebi faydan çıkan gazın atmosferde bulut oluşumunu engelliyor diye çoğu kişi aralarında yönetici arkadaşlarda vardı benle dalga geçtiler şimdi mosmor oldular hepsi , gecesi maraş ve elbistanda yıkıcı deprem meydana geldi

Size teorilerinizin, "komplo teorisi" seviyesinde olduğunu verilerle ve bilimle uzuuun uzun anlatabilirim ancak yazdığınız mesajlardan ve yetkililere kadar giden "biz söyledik onlar biliyoruz ama gizliyoruz diyorlar" seviyesindeki bakış açınızdan bunu anlamayacağınız/anlamak istemeyeceğinizi görüyorum. O yüzden forum sayfasındaki kafa karışıklığını gidermek için basitçe şunları söyleyeceğim.

Gönderideki Uydu görüntüsünde Karadeniz boyunca oluşan bulutların, daha üst paralellerde de aynı doğrultuda olduğunu görüyoruz. Basınç dizilimlerine göre "izobarlar doğrultusunda" oluşan bu bulutların sıradışı hiç bir özelliği yoktur. 10 gün sonrasında düzcede olacak olan depremle de hiç bir bağlantısı yoktur. Arkadaşın komplo teorisine göre depreme kadar olan 10 gün boyunca da bölgede hiç bulut olmaması gerekir. (açıp 10 günlük uydu görüntülerine bakmadım ama böyle bir şeyin olmadığını söylemek oldukça kolay)

Aynı zamanda bu muazzam teoriye sayenizde göre dünya üzerinde hiç bir noktada yağmurlu/bulutlu havalarda deprem olAmadığını da biliyoruz(!)

bakın daha dün yazdım bugün ege de 4.9 oldu neyse bilim adamı siz olun söylediklerimi unutun salladım ben 👍

Hocam forum olarak arkandayız. Bu teorini en yüksek mecralara ulaştır bakalım ne diyecekler. Bilim dünyasının göremediğini gördüğünüz için Nobel fizik ödülünü size takdim edebilirler.

Gittik ankara ya da gittik sonra bizde biliyoruz dediler ve yolladılar ama şuna eminim havadaki bulutun yer altı ile kesinlikle bağlantısı var neyse boşa vakit aldım hakkınızı helal edin yönetici arkadaşlar yorumları silebilir

Bu kadar önemli bilginin gizli kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Herkese açık paylaşabilirsin. Bu biraz YouTube'da "Kimsenin bilmediği 10 önemli gizli silah" tadında bir paylaşım. Konuyu uzatmaya gerek yok ver bilgi belge paylaşırsın inceleriz.

buyrun düzce için tarih belli yazma tarihi belli depremin olduğu tarihde belli ama veriler kapanıyor hani radar arada kapatıyolar ya hee işte sebebi bu bunun için kapatıyolar çünkü çıkan gazı gösteriyor sonra 1 hafta içinde mutlaka sallanıyor 😉

bilimden uzak böyle safsatalarınızı lütfen başka mecralarda paylaşın bununla ilgili bilimsel bir makale varsa o zaman onu da paylaşın ki söylediklerinizin bir karşılığı olsun. İzleyip görecezler falan ne demek yani tamam en uyanık en zeki sizsiniz kimsenin göremediği komplo teorilerini buldunu tebrikler :hfyeni (25): :hfyeni (25): :hfyeni (25):

Sana yurtdışında olan depremi bile yazarım buraya yabancıların nasıl teşekkür ettiğini görürsün bu iş nasıl yağmur fırtına gelmeden kendini gösteriyorsa depremde gösteriyor asıl bilimi red eden senin zihniyetin isteyen özelden telini de atsın vatsap yazışmalarımı da atarım bu iş takip işi takibi yaparsan depremi yakalamakta zor değil

Bununla ilgili bir araştırma paylaşabilir misin? Aksi halde bu söylemler insalarda panik ve korkuya sebebiyet veriyor yorumda muhtemelen bundan dolayı silinmiştir.

var tabiki ama verileri bizzat kapattıkları için yaymak istemiyorum ama afad a düzce depremi için mail attık hatta vatsap ile kaç arkadaşımı uyardım izmirdeki depremi de 3 gün öncesinden uyardım isteyene de özelden atarım şuan dışardayım eve gidince bakıp yollarım yazışmaları 👍

Evet, haklısın! Bu yıla kadar Marmara ve Batı Ege'de hiç deprem olmazdı ve biz de sürekli yağışlı sistemler etkisinde kalırdık. Bu nasıl bir düşünce? Ülkenin hemen hemen her yeri aktif deprem kuşağında. Yıl içerisinde irili ufaklı binlerece deprem oluyor ve bu depremler sadece bu yıl yağışı etkiledi öyle mi? Uygun basın dizilimleri gerçekleşmediği için sıcak taraftayız aynı geçen sene Portekiz taraflarının olduğu gibi.

benim demek istediğim ufak çapta değil 5.5 ve üstü mesela bakın düzce de 6.1 oldu öncesi havada hiç yağış yoktu yani demem o ki fay hattından çıkan gaz havayı çok etkiliyor bu zaten bilimsel kafadan sallama değilki admin de yorumumu silmiş hoş olmamış ama izleyip görecez artık saygılar...