Beiträge von whiplashhh

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

heyecan yapmaya gerek yok .

bak bugün vortex gider yarın yağışlar gider ertesi gün soğuk gider elde kalır sıfır .

o yüzden temkinli olmakta fayda var .Mart ayında olduğumuzu da unutmadan temkinli olmakta fayda var

perşembe cuma tatil olacak kadar bir kar yağışı olmayacağından tatil olmaz okullar büyük ihtimalle.

Bence ilçe ilçe tatil olmalı istanbulda . Maltepe kartal gibi ilçelerde sulu kar bile yağmazken niye tatil olsun başakşehir arnavutköy falan zaten hava azcık kapansa kar yağan yerler oralara kar yağıyor ise tüm istanbul karlar içinde denemez.

Bu sistemde de muhtemelen zaten her soğukta kar alan yerler alır .Oralarda önlen alınırsa sorun çıkmaz

herkes büyük beklentiye girdi en ılıkçı diye tabir ettiğimiz kişiler bile felaket senaryoları yazdılar bu da gösteriyor ki kuru soğuklar hayırlı olsun .

zaten modellerde bugün öğlen akşam hiç istemesem de kahrolsam da beni doğrular .

sadece cuma hafif bir yağış olur gerisi kuru soğuk olarak kalır.Zaten istanbulda hava azcık soğudunda kar yağan yerlere tabiki yağacak başakşehir misal bıraksan şimdi de yağar.Tüm istanbulun etklendiği bir yağış olmaz sadece yağması gereken yerlere yağar o da hafif.

Beklenti o kadar yüksek ki burası ağlama duvarına dönecek . şimdi çıkar yine ılıkçılarda geldi yok şöyle demeyin yok karamsarcılık yapmayıncılar .

( Ters piskoloji herzaman iyidir ) ;) ;)

malesef murphy kanunları işler ve bir sistem ne kadar göz öünde olursa o kadar gelmez .Muhtemelen akşam daha da kötüleşip kuru soğuk ve kky şeklinde 1 gün yağıp kış noktalanacak . Yılların tecrübesi yapacak bişey yok .Bişey hiç alakasız herkes konuşmaya başlarsa o ne ise o iş olmaz

Merhaba

bir kaç tane yerde sistemin kaçtığını sadece kuru soğuk olacağını mart ayında bu kadar kar beklemenin gereksiz olduğu yönünde yorumlar var.

İnşallah troldurler . Sistem kuşa dönmüş şeklinde bilgiler geliyormuş

arkadaşlar kıyamet senaryosu ne zaman çizilse tabiki öyle bir şey olmayacağı kesinleşiyor.

1 saat yağar geçer heryere anadolu sahillerine belki uğramaz bile .

Kıyamet senaryolarına gerek yok iş çıkışı falşanda bişey olmaz .

Avrupanın herzaman zaten kar alan yerleri yine alır kar anadolu sahilleri aynen devam

böyle giderse anadolu sahiller bol yağmur ile tamamlarız .

Her sistemde anadolu acaip böyle bişey olamaz denir bütün kar haberleri sayfaları dolaşın avrupadan hep böyle olmuştur.

İnşallah kar görürüz şans bizim gibi anadolu sahillerine de güler .

maltepe sahil 2 3 tane havada kar görür günlük güneşlik yoluna devam eder belki bir iki yağmur yağar .

ümraniye başakşehir 20 cm kar olur sonra istanbula feci kar yağdır denir halbuki 3 tane kar tanesi gören yer vardır.

Bu hep böyledir malesef konum olarak çaresizlik napcan

biz bunları yazdık hep inşallah yine yanılırım ama 5 senedir pek yanılmadım .

Akşam inşallah son nokta koyulur da bende evde sevinçten çıldırırım

Müthiş Bir kar delisiyim sabaha kadar kar bekleyebilirim .Ama konumum bu açıdan çok kötü.Malesef yine 5 gün boyunca ümraniye sancaktepe başakşehir şurası burası kar alır maltepe sahil olarak biz soğuğunu çekeriz . Hep böyle oldu alışılmış çaresizlik var. Burda ki amatör deli gibi bu işden anlıyan arkadaşların heyecanını anlıyorum ama 2 gün sonra tüh keşke batılasaydı tüh italyaya kaçtı tüh yüksekler için iyi ama sahiller bol yağmur alır laflarını duyar gibiyim.

İstanbul böyle maleef artık ben 42 yaşındayım maltepede en son gördüğüm adam akıllı kar 5 sene evvel .

İnşallah burda ki heyecanlı arkadaşların dediği gibi olur benden mutlusu olmaz ama bu filmi ben 5 senedir izliyorum sonu hep aynı bitiyor :)

Model yorumu yapmadığım sadece hislerimi dile getirdiğim için özür dilerim bir yanlışımız olduysa kusura bakmayın