Beiträge von Cemkuzey

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

En fazla 21-22dereceler gözükür oda gecmis dönemde görülmüş sıcaklıklar....bu arada sayin saban bey uyelikten ayrılmak istiyorum ....bu yil yeni geldim ve aradığım arkadaşlık ortamını pek bulamadım ..herkes kendi tahminini yapar ancak bu tatminleri acayip şekilde eleştiren ınsanlar var ....tum arkadaşlara iy forumlar diliyorum uyeligimin silinmesini talep ediyorum

Kis mevsimi karedeniz de1 aralıkta başlar 1 nisanda biter....Bu dönem arasında kar yağışları olağandır...Karadeniz bölgesinde aralik ve ocak ayinda daha cok sistem almıştır genel olarak ...efsanevî sistemler şubatta gelmiştir...Son donem subat ayları bahar tadında geçiyor 2017 de bi sistem almıştık şubatta onun dışında şubatta pek etkili bir sistem hatirlamiyom genel olarak 2015 de batıya kayan subat sistemlerinide unutmam son 48saatte.....

Aralik 20 sinden sonra modellerde hareketlenme başlar ....25 -28aralik arası hafif bir salınım olabilir ...ondan zonra ocak ilk 15 günü bklm neler olur...ben umutluyum her ne kadarbati sansli gözüksede ocak ilk haftası için biz daha şanslı olabiliriz ....bklm mevlâm neylerse guzel eyler

aybasi sistem gelecek ama inşallah hafif bir sistem olmaz ...bu sene eylül ekim kasim ve aralık başlarında hep sistemler aldık ama hafif derecede etki gösterdiler ....sabretmek ten baska çaremiz yok....modeller bu aralarcok değişken ve degismeyede devam edecek ayin 20 sinden sonra inşallah guzel bir sistem görünürde takibini yaparız

Su nao endeksi 17itibarı ıle negatifte inse bu kafkaslardan öteye kacan sistem bize inmemesi icten bile değil bence pazara kadar takıp edilmeli ...bence modeller yarin ve yarindan sonra daha değişik ciktilar sunacaktır lehimize

kesin bişey var sistemin göbeği ortalama 1000 km kuzeydoğudan geçiyor rüzgarı bize alıyor, aralık için bölgemiz adına ümit vardı demekki bunun gibi 500-1000km kuzeydoğudan geçen sistem ya da sistemler ihtimaline en yakın bölge olduğumuz için bu yönde öngörülmüş olabilir, ufak tefek farklarla işte o kuzeydoğudan geçen sistem inemiyor ve aralık ayı bölgemiz adına iyi geçmiyor, hadi ocak için tahmin alalım bomba mı inecek, bi öngörü var mı?

yıldızlı tarafina ugrarsan bekliyorum musait olursanız üstad

aralik 20 sin den..sonra modellere can gelir önümüzdeki 10 gun surec sıkıcı ve can sıkıntısı ....bu yıl ekim başı hafif bi sistem kasim başı hafif sistem aralık başı yıne hafif bi sistem ....bklm ocak başı ne olacak ...ya şöminenin başında kahvemizi içip kar seyredeceğiz yâda kafayı siyiracagiz:):?:

bnm aralık ayında pek bir beklentim yok suanlik ...Sistemler bize gelirken 40 takla atıyorlar ama avrupa yada kazakistan hazar tarafına gidince istikrar abidesi oluyor ...bu yıllardır böyle...sancısız acısız tek bir sistem bilirim oda 2010 sistemi taa 300saatlerden bozmadan gelmisti bolgemiz 30cm kar almıştı yildizli sahili ....Bekleyip göreceğiz ben Ocak ayından umutluyum....

hayırlı sabahlar hayırlı günler diliyorum hepinize....ALLAH gönlumüze göre sistem versin hepimize....bol karlı fırtınalı....son 2 yilin acısını çıkarırcasına 2 gun durmadan yağsın :);)hava-kars323uzays3271653126hava-simsek3232