Beiträge von Ozimbasak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Ne oluyo acaba,okuyunca sayfalari bi aglayasim geliyo,bi gobek atasim geliyo,yorumlar arasinda o kadar fark varki,ayni ciktiya,biri efsane geliyo diyo,biri yine kisi bitiriyo,gerci sunu farkettim,bisey gelmesede ,gelir gibi hayal etmek de goturuyu isi moral acisindan.valla bi aydir fragmani bitirdik,deli gibi filmi bekliyom.Umut olmadanda yasanmiyoki

Aralik ortasiydi,sanirim,bunyamin surmeli ve bir genc arkadas 2019 kisi icin tahmin yapmislardii,asari bir yagisli bir kis olacak demislerdi,ozellikle guney bolgeler icin,bati icinde kayip bir kis olmayan,hatta 90 li kis trendine yakin bir tablo olabilecegini soylemislerdi,kendiside soyledi gecenlerde biri tuttu dedi,o tutan niye bize yarayan tahmin olmazda ,guneyin seli tutar,sans iste.,Sonra bide dusundum herhalde modellerden soguk ve kar cikarmak dahami zor qcaba,soguk gelecek,yagis olucak bunlar ayni anda olucak,yanlismiyim acaba,bu konuda ozellikle hocalarim bisey soylemek isterse zevkle okurum,kusura bakmayin cok yazdim,herkese iyi geceler

Kisin kar yagmiyosa ,kis hic gelmesin,psikolojim bozuluyo,allah carpsin,benim 9 yasindaki cocukta dort gozle kar bekliyo,onami uzeliyim,kendimemi,burda kar bekleyen kardeslerimemi bilemedim yaa?(

Semih hocam bisi sorucam,ozellikle uzun soluklu tahminlerde,modelleri yorumlayip oyle tahmin veriyorsunuz,cok onceden hic bir model vermiyoken sistemi,ilk siz dediniz sistem gelicek diye,bu arada sistem gelirse,kar yerde tutarsa,ilk yazacagim sey efsane semih 😀uzatmayim belki meslek sirri tabikide,merak ettigim sey modellerin bir sonraki girecegi durumu ongurup oylemi ip ucu yakaliyosunuz,cahilce bir soruda olabilir kusura bakmayin,bilimsellikten anlamayan bir kar tutkunuyum,emeginiz ve verdiginiz umut icin tesekkurler,cevap verirseniz sevinirim ,iyi geceler

Valla iyi bir sistem gelsin,kar tutsun yerde,ilk yazacagim sey,efsana semih olacak,onun disinda,herkes klsl bitirdi,onun kadar bilimsel olmasada,kayip kislarda bu kadar sicaklik yuksek olmuyordu,ortalamanin,2 3. Derece ustunde gidiyoduk,simdi,7_8 derece gidiyoruz,hemde uzun sure,inanin en az bir sert sistem gelicek,bu sicaklar olagan degil,olagan olmayan bir sistem de neden olmasin☃️☃️☃️

Semih hocadan atis yaptiracak aciklama gelmedi ama cok kotumser bir senaryoda gelmedi,,kisaca ayin 10 dan sonra soguk tarafta kaliyoruz,2 veya 3 sistem alabiliyoruz ve bunlardan 1 adet efsane bekliyoruz,nederseniz cok da olumsuz degil dimi tablo,takibe devam kisaca,uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Oglum demin sordu,bekledigin tahmin bu aksammi baba dedi,evet dedim,kim yapiyo dedi tahmini,semih adinda bir kardesim dedim,kar yagmassa oda uzuluyomu dedi,ve sonra kendi kendine tabi uzulur baba yoksa karin yagmasini niye arastirsinki dedi,oglum 9 yasinda.Lutfen biraz daha anlayis ve sevgi,emege saygi.Herkese iyi aksamlaruzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Bunyamin surmeli yeni videosunda,ayin 10 dan sonra soguma bekledigini ,gelecek sistemlerin gecen ay gelenlere benziyecegini,cok etkili olmuycagini soyledi,ama sunuda ekledi,cok sure var,sistem etkisini azaltip,artirabilir dedi.Bende tabiki olumlu dusunup,sistemin etkisini artiracagini hayal ediyorum,ve pasi yarin aksam golu atmasi icin,semih hocaya atiyorum,gol olursa hep beraber sevinelim,gol olmassa subat sonu ve mart basina bakariz,hic gol atamassakda bu kis ,dua edelim bir seneki kis ayina omrumuz yetsin diye.Kim bilir o sene,bir sonraki sene😀⛄⛄⛄herkese iyi geceler

Bu sistem gelsin adi belli benim icin,efsane semih sistemi,bu kadar onceden bu sistemi kesfetmek her baba yigidin harci degil,5 gunden sonra 100/10 dusen tahmin etme olasiligini dusunursek,benim icin sistemin isim hakkini coktan haketmistir,olmassa cani saolsun,bilirimki semih kardesim gelmesse en az benim kadar uzulecek,bizimde ona emeginden dolayi tessekkur etmek boynumuzun borcu olacak.Gelmeyince kizmak cahillikten baska bisi degil,bu sadece bir tahmin,uzun vade oluncada cok zor.Umarim,her sey denk gider,allah yardimcimiZ olur ve efsane semih sistemi tum ulke kar tutkunlarini mutlu eder.,Biraz uzattim,ozur dilerim,herkese iyi aksamlar..

Gerci soyle bisi var,havalar kasim tadinda,sicaklik gunduz 15 leri zorluyo,benim bilimsel olmayan ongurum 44 yilin verdigi istanbullu olma tecrubesii diyorki,sicakliklarin boyle yuksek seyretmesi ,istanbulun iyi bir sistem alacagini soyluyor,uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Biliyorum cok uzun zaman,biliyorum tutma olasiligi 1000 de 1 den daha az ama moralim bozukken devamli moralimi yuksek tutmak icin,accu weather istanbula bakiyorum cunku 3 4 gundur istikrarli sekilde martin 3 den martin 9 una kadar sistem gosteriyo,biliyorum hic bir anlami yok,ama su gunlerde okadar morale ihtiyacim varki,valla ne yalan soyliyim iyi geliyo?(uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126