Beiträge von hakan3434

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Aslında asıl uyarı şehrin karadeniz kıyılarına verilmeli de,sanki güney kıyılarda hayatı durduracak şehri felç edecek bir rüzgar olmayacak gibi ama elbet tahmincilerimiz daha iyi bilir. Yani birkaç gündür dillerde dolanan 100+ km hızla esen rüzgar şehrin güneyini yani nüfusun yoğun olduğu yerleri vurmayacak gibi.

Konumumda ortalık yıkılıyor. Sana doğru geliyorum :D

araya 2009 u da eklemek lazım. 27 eylül 3 ekim arasında konumumda 100km üzerinde fırtına vardı. bizim burada bu tarihlerdeki fırtınalara kestane karası deriz. son 4 senede karadeniz üzerinden yani açıktan geçti gitti

Aracımı bugün servise getirdim. Yeni bir şey öğrendim. Yeni araçlarda 3 yıllık muayene olayı tarih olmuş. Aracın tescil tarihi değil Aracın üretim tarihini baz alıyorlarmış. Ulaştırma bakanlığı 2 sene önce Gizli saklı yeni kanunlar çıkarmış

Herşey iyi gidiyor, bunları görmek çok güzel, Ilık havaların sonuna geliyoruz. Allah'a şükürler olsun. Ayrıca Maltepe'yw yağmaz diyen ErdiOkten paşa, sana da selam olsun. Gece Anadolu Yakası coşturdu...

2 sistemde maltepe yağmur aldığına göre Erdinin haarp silahı bozulmuş. EEY nin sonu. Tamir etmesine fırsat vermeyin. Şaka maka Terkos akşam 7,6 gibiydi. Mağlesef barajlar hala hızlı bir şekilde düşüyor

Terkosun kurumasında kuraklık tan ziyade ihl kullanımı olabilir mi abi?

Oda var ama büyük ölçüde yönetim yanlışlarıda var. Takviye pompalarını hurdaya verip yaz başında Trakya'dan ve karadenizden su basılmaması büyük bir yanlıştı.Mesela bu tarz bir kuraklık 2014 de oldu. Fakat karadeniz ve Trakya'dan takviyelerle göl tabanı kurumadı. Dün resim attım dikkat edersen gölün tabanı tamamen kurudu. Daha Ağustos ayında -kota düştü. 2014 te havaalanı olmadığı için göl kurtulmuştu.Takviye edilen su yeterliydi.

Biraz kafa patlatalım,

Sizce, bu şehirde bu verilere göre kaç milyon kişi yaşıyor ?

23 milyon üzeri olduğunu düşünüyorum.

istanbul'da gayri resmi 35 milyon kişi rahat vardır. İstanbul'da ikamet eden vatandaşların haricinde devirdaim çok fazla.Caddelerde İstanbul dışı plakalar ve otellerin doluluk oranları vs. daha iyi açıklar. havaalanlarına otogarlara milyonlarca insan gelip gidiyor. İstanbul'a diğer illerden damacana,pet şişe olarak yüksek miktarda içme suyu geliyor. Ona rağmen susuzluk yaşıyoruz.Böyle bir durumda istanbul'a sayılı su kaynaklarının yetmesi mümkün değil.Mesela bir örnek verecek olursan yeni havaalanı Terkosun %50 sini kullanıyor. Direk hat bağlandı oraya. dehşet bir tüketim var havaalanında.