Beiträge von GebzeTm41

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Marmara depreminin olası senaryosu oldukça kötü ve vahim kendi bölgemde 1999 depreminde hasar gören binalar yıllardır duruyor ve insanlar bu evlerde yaşamaya devam ediyor birde hastalık, yağma, hırsızlık ve daha neler neler aklıma geldikçe kötü oluyorum ayrıca ırkçılık gibi algılanmasın eğerki marmara depremi Suriyelilerin de bulunduğu dönemde olursa kavga ve çatışma kaçınılmaz böyle birşeyin olması hiçte sürpriz olmaz Allah yar ve yardımcımız olsun

Arkadaşlar sizlere yararlı bir uygulama hakkında bilgi vericem lütfen küçümsemeyin tamamen Türk mühendisler tarafından kurulan ve destek bekleyen, erken deprem uyarı sistemininden sizlerinde faydalanmanızı istiyorum gerekli açıklamalar sitede mevcut uygulamayı indirdikten sonra açıklama kısmındaki WhatsApp numarasına üye olmak istiyorum diye mesaj atın onlar size geri dönüş yapacak ve üyelik oluşturacak

Uygulama linki:

Şuna bir göz atın: "7TP Erken Uyarı Kurumsal"

https://play.google.com/store/…m.yeditepedeprem.kurumsal

Arkadaşlar sizlere yararlı bir uygulama hakkında bilgi vericem lütfen küçümsemeyin tamamen Türk mühendisler tarafından kurulan ve destek bekleyen, erken deprem uyarı sistemininden sizlerinde faydalanmanızı istiyorum gerekli açıklamalar sitede mevcut uygulamayı indirdikten sonra açıklama kısmındaki WhatsApp numarasına üye olmak istiyorum diye mesaj atın onlar size geri dönüş yapacak ve üyelik oluşturacak

Uygulama linki:

Şuna bir göz atın: "7TP Erken Uyarı Kurumsal"

https://play.google.com/store/…m.yeditepedeprem.kurumsal

Ben Manisanın hareketliliğinden oldukça endişe duymaya başladım hiç normal gelmiyor sığ ve sürekli mikro depremler meydana geliyor Allah beterinden korusun aynı şey Elazığ içinde geçerli 6.8 den büyük yada ona yakın deprem olması kaçınılmaz olabilir örnekleri mevcut

Maltepe'de yaşıyorum oturduğum bina 35 yıllık ve 10 katlı. Sanırım 6 üzeri depremlerde bina sağlam kalmayabilir. Neden kentsel dönüşüm kapsamında değil hala anlamıyorum illa deprem olup yıkılması mi lazım .

Bizim ülkede iyi birşeyler olması için ilk canımızın yanması gerekiyor bu 1. Kural asla çiğnenemez.

THY ek sefer düzenledi bilet alabilirsiniz hızlı bir şekilde gece 01 de seferler var. Gitseniz de enkazdakilere AFAD UMKE ekipleri müdahaleye izin vermiyor ancak bir battaniye, çorba yardımı bile insanlara iyi gelir.

Askere gidicem mayısta inşallah dönersem sağ salim umke afad ekibine dahil olmayı düşünüyorum, Allah yardımcıları olsun

Arkadaşlar ben şimdi sağlıkçıyım ama işsizim böyle elim kolum bağlı evde oturamıyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama elimden hiç birşey gelmiyor deprem bölgesine gitmek istiyorum bana bir yol gösterin kafam durdu 17 ağustos depremini yaşamış biri olarak o insanların psikolojisini ve şuanki durumlarını çok iyi anlıyorum o yüzden benim bir şekilde oraya gitmem lazım

Diğer İstanbul kulüpleri pırıl pırıl sadece Galatasaray kirli öyle mi ? Çıkın artık şu kafadan rica ediyorum.Ne Beşiktaş ne Fenerbahçe ne de Galatasaray bu 3 takımada hakemler yeri geliyor yardım ediyor yeri geliyor harcıyor.

Diğer takımlar tabiki de çok temiz değil gs zaten elini kolunu sallayarak turu geçmesi lazım anlamadığım şey şu her takım için geçerli benim takımım böyle tur geçecekse Anadolu takımı 2. Planda kalacaksa lanet olsun öyle tura öyle düzene bu arada ligde inanılmaz şike dönüyor iddia lobisi demirörende olduğu sürece şaibeli maçlar her hafta olacak örnek bugünkü Trabzon denizli maçı iddiaya özel olarak hazırlandı ve iddia kazandı futbol bitmiş arkadaşım ağlayanı yok

son dakika da net golü vermedi hakem işine gelmedi tabii

Mazallah sonra 2-2 biterdi fatih terimden tut abdülrahim albayrağa kadar kaos ortamı oluşurdu hakem o staddan çıkamazdı hepimiz çok iyi biliyoruz yıllardır oynanan tiyatro var ama sorsan biz çok temiziz derler

Bunlar yerde b*k bulsalar yiyicek ler o kadar pislik bir millet ayrıca doğu Türkistan da yapılan katliam ve zulümler den sonra bunlara üzülmem bile güzel ülkeme ve masum insanlara bişey olmasın da gerisi önemli değil

Valla ben 24 sisteminden ümidimi kestim kısa vadeye girdi büyük değişiklikler olmaz bizi sıyırıyor sistem 2 gün önce acaba bi 2016 tarzı olabilirmi demiştim kendi kendime o acabayla kaldı. Sakarya doğusuna yarıyor Gem senaryoları pek birşey ifade etmez ecm gfs dururken heleki kısa vadedeyken..

Allahtan ümit kesilmez inşallah batılar olmazsa önümüze bakıcaz artık

Güzel geldi daha güzel gelebilme potansiyeli olan bir sistemle karşı karşıyayız inşallah güzel Ülkemiz bu sefer beyaz güzelliğe kavuşacak birde bu ateşler ecmwf için değil sinerji için sinerji varsa sistemde var hep beraber :gun_bandana::gun_bandana:rk23_kgigf-123rk23_kgigf-1238)

wildleo1907 hocam çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin ben bir sağlıkçı olarak size bir kaç öneride bulunucam gerçi doktor gerekeni söylemiştir size

- sigara kullanıyorsanız bırakın

- daha düzenli beslenin

-stres yapmayın

- kan şekeriniz yüksek olmasın

-özellikle sabahları ve yüz yıkadıktan sonra hemen dışarı çıkmayın (soğuk havalarda) eğer yüzünüz çok soğuğa maruz kalırsa sürekli mimiklerinizi oynatın ve masaj yapın

Sağlıcakla kalın hocam.