Beiträge von IceBite

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

O sinoptik bozulmazsa yani o balyoz Kırım'ı aşıp, aşağıya inerse adım gibi eminim bize gelecek sistem. Bu sene hatta son 2-3 senedir tüm ekstrem hava olaylarını yaşadı bu coğrafya. Bunu da almamanız için bir sebep yok. Yeterki pazar akşamı hala geliyor olarak kalsın. Rotayı bize çekeriz evelallah. ^^ okeys13123 hava-kars323

Şu sürekli olumsuz yorum yazıp, karamsar senaryolara takılanlar. Bi bitmediniz be kardeşim. Günlük hayatta da mı böyle misiniz hep? Azıcık pozitif bakın, pozitif enerji salın ya. Daha ne kesin gelen bir şey var elimizde, ne gelirken kaçıp, şaşan. Karın geleceğine inancınız yoksa bırakın forumu, modeli Survivor takılın. Yorumlamaları sadece üstadlar, hocalar yapsın. Kötü haberi de verecekse onlar versin. Hepiniz meteorolog, klimatologsunuz maşallah. Efsane Semih Hoca ve diğer üstadlar bilmiyor, sallıyorlar bu durumda(!).

Model güncellemeleri sayfasına yazamıyorum sanırım. Oysa ki yazabilen bazılarından daha değerli yorumlar paylaşıyorum. Neden acaba?
    Bu arada 168h toplam yağış haritası maalesef Afrin/Hatay lokasyonunu yağışa boğmuş. Asker kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun :/

Ne bugüne kadarki Survivor ları ne popstarları, o ses'lerin hiçbirini izlemedim bugüne kadar ve bundan sonra da izlemem. Toplumun bilhassa zihnini meşgul eden ve düşünüp, eleştirmesini engelleyen bu tür yapımlar birilerinin statükolarını sağlamlaştırmaya ve Acun ve türevlerinin milyonlarına milyon katmanın dışında bir işleve sahip değil. Bir Fenerbahçe taraftarı olarak, takımın başındaki karabasan'ın gitmesini bekleyene kadar maçları stadtan izlememekteyim ve tv'den özetini izledikten sonra kanalı değiştirmekteyim. Maçı bir masanın etrafına oturup, 4 gün boyunca geyiğini çevirenleri izlememekteyim. Benim vaktim değerli arkadaşlar. Maksadım kimseyle polemik yaşamak değil, sadece hepimizin vakti değerli ve sizlerin de vaktinizi böyle size birşeyler kazandırmayan programlarla kaybetmesini istemem. Hemen hepimizin elinin altında internet var, dijital kütüphaneler var. Onlarca bilimsel, tarihi gerçekleri anlatan yazılı, görsel-işitsel kaynak var. Kafanızı kurcalayan, tam bilmediğiniz, emin olamadığınız olgu ve olayları, açın interneti, bunlara harcayın vaktinizi derim. Kendinize artı katın, başkalarına değil.

İstanbul’da her şey 4 mart 1987 gecesi başlamıştı… 1987 kışı unutulmazdır... Meterolojinin 9 derece sıcaklık tahmini yaptığı İstanbul, beklenmedik bir şekilde o gece sıcaklığın -5 dereceye kadar düşmesiyle günlerce süren yoğun bir kar yağışıyla tanıştı. Sabah gözünü açanlar neye uğradığını şaşırdı. Okullar yaklaşık iki hafta boyunca kar tatili yaptı.1987 kışı yaşayanlar üzerinde unutulmayacak etkiler bırakmıştır… kaynak havaforum...
    Bana her şey 87 hatırlatıyor..

40 yılda 1 gelir Barış gibisi...
    100 yılda 1 gelir 87 Mart gibisi...

@icepark Hocam neye dayanarak hamd şükür ediyorsun şimdiden daha dur bir bakalım 10 gün var gelirse şükredersin beklentini söyle yeter. Sonra bilmeyen adam buna bakarak kesin geliyor diyip ona göre plan yapıyor işini gücünü tatilini ona göre ayarlıyor. Yapmayın artık şunu.

Birileri mutlaka yerli yersiz, hamdedecek birşeyler bulur hocam.
    Çok var bunlardan. Güzel birşey ama. ^^
    Beklenti ne kadar az olursa hayattan o kadar çok zevk alırsın. Tabi bu da yerli veya yersiz... :D

Üstadlara teşekkürler. Yalnız arada trolleyen bazılarına sistem beğendiremiyoruz. Düne kadar baharı getirdi, sistem söndü diye ağlayan bazı arkadaşlar, efsane değil diye sistemi beğenmiyor. Ne şükür bilmez adamlar var, böyle kurak ve karsız geçen bir kışta neredeyse normal bir sistemi almayı garantilememize rağmen hala bir beğenmemezlik bir isyan. Pes diyorum X(