Beiträge von BoSaNaS

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

15 dakika aç kronometreden :) Güzel geliyor

Hocam geliyor da beklenen çok daha fazlaydı ozellikle bugün ve cuma yoğun yağış olacağı 10 15 cm Lee havada uçuyordu.birde bu worteks ne yapacağı belli değil ancak bu gece ve yarın biseyler olursa olur gibi.her zaman beklentiyi yüksek tutuyoruz sonra hep hüsran insan üzülüyor iste

MGM gibi olursa yağış çok kötü ya kaç günlük yağış ne hale gelmiş bu akşam ve yarın ne gelirse onu yaşayacağız Sakarya merkez için.genelde ecmwf haklı çıkıyor.gfs güzelde ona hiç güven olmuyor ne zaman dediği olmuş ki

ExcuseMe ögleden sonra veya akşam tekrardan rotası silivri olursa eger bu sefer gerçekten model işi biter.

Hocam diğer modeller değilde ecmwf biseyde ısrar ediyorsa genelde öyle oluyor.insaallah mutabakat sağlanırsa heryer etkilenir.sakarya olarak uzun süreli kar yağışı alamadık bu kış.worteks bize ugramazsa 1.5 2 günlük bir yağış var geri kalan günler de malesef bişey beklemiyorum

Hocam eğer şu vorteksten kurtulursak sakarya haftasonu da yağış alacağını düşünüyorum. Vorteks tamamen kaybolmalı ortadan. Kaybolmayacaksa eğer o haftasonunu sıkıntıya sokuyor. Yarın için bi kaç sınırlı alan modeline baktım, sıcaklık 3-4 derecelere çıksa da yağışın cinsi çok büyük ihtimalle kar olacak, rüzgarla birlikte hızlı yağacağı için de yağış esnasında tutar, bulut geçtikten sonra erir. Asıl yağışlarımız akşam başlayıp cuma akşama kadar sürüyor. Ben şehir merkezinde 15-20cm göreceğimizi düşünüyorum. 5cm altı veya üstü bu şekilde olur.

İnşallah şu worteksten kurtuluruz.butun bölgeler bolca kar görür.artik Allah ne verirse onu yaşayacağız

Bu worteks oluşursa her haliyle yine İstanbul'a yarayacak gibi duruyor.sakarya merkez olarak yine sıkıntı var bence.yagisin en yoğun zamanı perşembe günü kky olabilir.sicaklik beni korkutuyor.zaten toplam da etkili 1.5 günlük bir yağış var.hafta sonundan pek umudum yok benim.su anki verilere göre.bu arada Sakarya daki arkadaşlar da bir yorum yaparsa sevinirim.

Sakarya li arkadaslara sorum olacak.yagis olarak perşembe ve cuma günü fena gözükmüyor ancak cumartesi ve sonra ki günlerde pek yağış gözükmüyor sizin dusunceniz nedir.

Sakarya merkez 20cm hedef, hadi bakalım yarın öğlen başlıyoruz radar sıcaklık takibine. Şimdiden hayırlı, bol yağışlı günler olsun :)

MM5 Model Harita Animasyonu: 3 Saatlik Yağış Haritası

MM5 Model Harita Animasyonu: 3 Saatlik Yağış Haritası

Hocam Sakarya merkez için endişem sıcaklığın yüksek olması gündüz yagista sıkıntı olur gibi.iyi bir örtü olması için deklerin gün boyu devam etmesi gerekir.ocak ayında malesef kötüydü.bari kısa güzel veda edelim

Arkadaşlar yine beklentiyi yüksek tutuyoruz.87 kişi diyenler var onu n yanından bile geçemez 2 3 günlük bir kar var oda soğumaya bağlı değişir.ben o yüzden pek beklentim yok.dekler vurursa güzel bir örtü olur yüksek yerler için zaten sıkıntı yok.bunlar benim kendi görüşlerim Sakarya merkez adına