Beiträge von Voyager1

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Dünyanın ilk ses hızından hızlı yolcu uçağı Fransa-İngiltere ortak yapımı Concorde
    Tek bir yolcunun sadece yakıt maliyeti 1,080 TL'ye ulaşmaktaydı. Sadece elit kişilerin
    Binebildiği onu kullanmak için için pilotların sıraya girdiği ancak çoğu pilotun onu görmeden
    üretimden kaldırıldı Concerde sonu bir facia ile bitti.

20. Temmuz 2000 tarihinde Paris Charles de Gaulle Hava Alanından kalkışın dan 1,5 dakika sonra
    düştü ve az güvenilir maliyeti yüksek olduğu için üretimi durduruldu.
    (Resim düşmeden önceki son görüntüsüdür ayrıca Youtube'da bir Tır şöförü tarafından şans eseri çekilmiş düşmeden önceki son videosu da bulunmaktadır.)

İlk yolcu uçakları Havilland Comet camları kare şeklindeydi bu yüzden havada yüksek basıncın
    köşelerden baskı yapması sonucu onlarcası düştü 100 lerce insan öldü. Bu zor yoldan öğrenilen
    tecrübe sonucunda artık uçakların camları köşeli değil yuvarlaktır.

Konu ile ilgili uçak kazası raporları belgesellerini izleye bilirsiniz

Vintersaga hocam bu elit bilgilerinizi bize sunduğunuz için teşekkür ederim

Arkadaşın attığı kuleyi dinleme siteside ise yarar bir site

Evet bu uçak konusunda bende çok araştırmalar yaptım hatta ISS(Uluslar Arası Uzay İstasyonu) var onu takip ediyorum akıllı telefonda uygulama var gece geçerken görülüyor

Dün akşam akıllı telefonum çöktü.cihaz açılıcakken tekrar başa dönüyor tekrar kapanıyor vs vs.Servise gittim 120 tl kart değişmesi gerekirse 250 300 de o tutar dedi.telefon işinden hava tahmini kadar anlamam.bırakmadım teli yaklaşık 4-5 saatlik bir araştırma ile telefona format atıp yüklemesini yaptım.eskisinden daha iyi oldu.Eğer böyle cihazlarınız olursa garantisi de bitmemişse araştırın hatta sıcak bilgilerimle size yardımcı olabilirim.Çözümü de maalesef yabancı kaynaklarda buldum.o yüzden genç arkadaşlara tavsiyem mutlaka bir yabancı diliniz olsun.cebimden çıkmayan yaklaşık 400 tlnin keyfiyle kahvemi yudumluyorum iyi geceler dilerim...

Yabancı dilinde kelime haznemizi nasıl geliştireceğiz herkes Türkçe konuşuyor sonra unutuyoruz