Beiträge von beratbircan

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Şu anda modellerde çok derin bir kararsızlık hakim.negatifden aniden pozitife çıkan ao gibi.arkadaşlar ocağın 2-3 ünden sonra bunlar ortadan kalkacak.ve güzel hadiseler yaşanacak.ocak ayının 7 sinse başlayacak olan soğuma yerini 14 Ocak gibi güzel bir kar yağışına bırakacak.iddaamıda koyuyorum :) bu sistemi beğenmeyen kutuplara gitsin ;) eğer verilere(ao ecm gfs vb)bakılarak tahmin yapılacaksa pastırma kışı yaşarız.Ama benim gibi hesap kitap yapıp profesyonelce bir tahmin yaparsanız farkına varırsınız :) 7-16 ocak ve 22şubat ı bekleyin ;) ha bu arada bu forumda asıl tahminlerimi ocak ayında paylaşıcam.sezonu geç başlatıcam kendi adıma :) mini sistem sesleride geliyor bu arada ocak ayının ilk 4 günü mini sistem alabiliriz :)

tarih 7 ocak bir yağmur yağışı beklentim var ocak 8 güneşli ocak 9 hava soğuması 10 ocak 10 derece hava 11 ocak 7 dereceler 12 ocak 3-5 dereceler 13 ocak yağmur gece saati 1 ile -1 sıcaklık ve kar.14-17 arası istnbul yüksekler 30 alçaklar 10-15 cm kar yapabilecek sistem fakat asıl beklentim 22 şubattır. şubatın ilk haftası az karlı soğuk sistem alırız gibi :) (tecrübe tahminim) (bir çok veri gidişatı ile hesaplandı.birçok forumda yzdım aynı adla) :9

arkadaşlar öncelikle 24-25 aralıkta hava soğuması var.istanbulun avrupa yakası bu bakımdan çok şanslı kar için.öğle saatleri kky ve yağmur geçişi olan periyot akşam saati saf kara dönüşebilir.sonrasında ısınma var.fakat ocak ayı eksik olmasın beklentim yok.en fazla 5-15 cm arası kar alırız ocak ayında.Fkat şubat 18 veya 22 si çok umutluyum(yarı his yarı tecrübe) :)