Beiträge von Akzkar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Üzmek istemem ama tahminimce guneyden akıp gidecek.Yağış miktarı yok denecek kadar az ama sıcaklık kurtarıyor.Kazara bi kütle gelirse havada bişeyler görürüz.Cuma gününü bekledek daha iyi olacak.

Size gecen haftada yazmıstım bi kac gun oncede..Yasları henuz öğrenci cagında olan arkadaslarımız.Heyecanlarını iclerinde saklayamadıgından enteresan yorumlara ev sahipligi yapıyorlar.Dun geceki yagıs muazzamdı ankaramız icin.Sabah 7 ye kadar aralıksız yagdı.Kar olsaydı 10 cm rahat yagmıstı.Ancak kar olasılığını olusmayacak sartlarda ortu bekleyenler goruyorum.Sıcaklık 4 dereceyken nerde gorulmus kar yagısı.Lutfen tahmnlerinizi kendinize saklayın.Kısın ılık gececegini subat 10 undan sonra kısın hissedileceğini soylemistik.Kosullar aynı sekılde devam ediyor

Bise beklemeyin dunde soylemistik herhangi bir durum yok ortada bazi arkadaslar buraya olmayacak seyleri gerceklesecekmis gibi yaziyorlar.23 unde de abartili bir durum yok yine sinirda kaliyoruz.Sicakliklar 0 in altina dusmemekte ciddi bi sistem suan icin gorunmuyor.Bunu bilerek takip edelim beklentileriniz hep sinirda kalsin cunku cidden uzucu oluyo bu sekilde.

Yarından pek ümidim yok açıkcası.
    Yağış neredeyse gece giriyor.Öğlene kadar yağmur var.Zaten sonrasında bi kaç saat kar var akşama doğru kesiliyor.Sıcaklık 0 a bile inemiyor.Yarın bana göre 14 ocağın aynısını yaşıcakmışız gibi geliyor.

Herkese merhaba,
    Az sonra kütlelerin girmesiyle etkisini gosterecek yağış tahminimce 4 saat sürecek 00.00 a kadar.Kuzey ve batıdaki semtler daha şanslı..yuksrk yerlerde 6 -7 cm yapmasını tahmin ediyorum.Sıcaklığın 0 ın üzerindeki yerler için 2 cm lik bir örtü oluşacaktır.Herkes tadını cıkarsın